Forum: Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie? - turystyka i hotele 33

ko zi 23.03.2018 *.250.92-220-168.customer.lyse.net

1

Przestrzegam! Omijać szerokim łukiem!

Pierwsze problemy to rzekome wgniecenie na Seacie. Oddawałem samochód ok godziny 7 rano, przed otwarciem biura na Okęciu. Wszystko załatwiane jest drogą mailową ale będąc w Polsce nie mam dostępu do swojej poczty, wiec około 1,5 godziny później zadzwoniłem do biura i zapytałem czy z autem wszystko ok, Pan potwierdził że tak i że właśnie zamyka mój wynajem. 4 tygodnie później otrzymałem maila ze potrącono mi z karty 260zł za naprawę wgniecenia widocznego na zdjęciu (tego.pl/seat.jpg) Upominałem się o zdjęcia które faktycznie dokumentują uszkodzenie, bo na otrzymanym przeze mnie nie widać nic, ale sprawę zamknięto, a ja byłem w plecy 260zł. W między czasie potrącono mi 1400zł za uszkodzenia z poprzedniego wynajmu. Początkiem grudnia dostałem Kia Optima ale na letnich oponach. Po całonocnych opadach śniegu wymieniłem ją na uszkodzonego Citroena na zimówkach. Pani wydająca auto coś zamotała i to mnie obciążono kosztami naprawy. Na szczęście po 2 miesiącach sprawa wyjaśniła się i pieniądze wróciły na konto. Ostatni mój wynajem zostałem obciążony kwotą 46zł za cytuję "tytułem zdania samochodu z pełnym bakiem ale nie okazania paragonu ze stacji paliw". Przestrzegam raz jeszcze, oszuści! Lepiej dopłacić do wynajmu w renomowanej firmie (Hertz, Europcar albo Sixt)

Grzegorz Dmochowski 19.04.2018 *.92.40.249.216.threembb.co.uk

2
Przestrzegam wszystkich klientów wypożyczalni global a rental car w Katowicach na lotnisku pobrali 100 procent ubezpieczenia plus kaucha 200 zł auto oddałem nie uszkodzone niestety kaucji nie odzyskał to firma taka sama jak ambergold

Grzegorz Dmochowski 19.04.2018 *.92.40.249.216.threembb.co.uk

2
Przestrzegam przed tą firmą każdego klienta złodzieje i szusci to mało powiedziane ...

lorak44@interia.pl 04.05.2018 *.apn-37-248-164-50.dynamic.gprs.plus.pl

1
Czekam już 21 dni na zwrot kałcj. Raport zdania auta dostałem. Ale czuję wałek

jurek z monachium 02.06.2018 *.p5DC76CC4.dip0.t-ipconnect.de

2
Wypozyczalnia samochodow: Global Rent, Warszawa Modlin to czyste oszostwo. W zywe oczy wmawiaja czlowiekowi, ze zrobil rysy na samochodzie. W ten sposob nie oddali nam czesci placonej kaucjii. Zaden pracownik nie chcial byc obecny przy odbiorze i oddaniu samochodu. My oddalismy samochod w tym samym stanie, w ktorym dostalismy ( na co mymy dowody). Oni pomimo tego niby COS znalezli i czesc kaucji nam potracili. Teraz wiemy, czemu oni sa tansi - bo maja wlasnie taka filozofije wyciagania pieniedzy. OSTRZEGAMY. Nigdy w tej firmie !!!

jurek z monachium 05.06.2018 *.p5DC4F232.dip0.t-ipconnect.de

2
Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei Fahrzeugüber- und -abgabe wollte der Mitarbeiter nicht anwesend sein. Wir haben das Auto im gleichen Zustand übergeben wie erhalten. Dennoch wurde uns 1 Woche später nur ein Teil der Kaution erstattet, weil angeblich ein Kratzer im Lack gefunden wurden. Dadurch wird der Kunde gezwungen, für das Mietfahrzeug mehr Geld auszugeben. Das scheint eine Philosophie der Firma zu sein. Nie wieder (!!!) Global - und somit Auto-Europe. Bitte aufpassen !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Johanna und Jurek

anezob 01.07.2018 *.p57B5C72A.dip0.t-ipconnect.de

1
Czy ktos z Panstwa mial problem z firma customercare@global-rent-a-car.pl wynajmujaca auta na lotnisku w Gdansku? Otrzymalem inne auto niz zamowilem, auto bylo nie umyte, a potem obciazono mnie kosztami za uszkodzenie auta. Przy samym odbiorze nie stwierdzono zadnej usterki i protokolem to potwierdzono. Czerwiec 2018. Prosze o kontakt.

spiewka 02.07.2018 *.egress16.cws.sco.cisco.com

1
Global rent a car to masakryczny przekret!!! Mnie zrobili tak samo w bambucho. Podrozwalismy 21go czerwca 2018. Dali samochod nie taki jak zamawiany, a po odbior to juz nie raczyli sie zjawic na inspekcje. I jak w kazdym innym przypadku oczywiscie na nastepny dzien byl raport z uszkodzeniami I kaska poplynela: £150 funtow! Zlodzieje!!!!! Nie daruje! To trzeba naglosnic bo inaczej beda bezkarni i dalej beda naciagac niewinnych klientow!

MC1310 18.07.2018 *.77.16.218.204.tmi.telenormobil.no

1
Witam czy jest możliwość wycofania pieniędzy ? wczoraj zarezerwowałem samochód w tej firmie GLOBAL. zmieniłem plany a samochód rezerwowałem na 03 sierpnia,rezerwacji dokonywałem przez FRU.pl korzystałem wcześniej z innych firm,z tą jeszcze nie miałem stycznośći byłbym wdzięczny gdybym dostał jakąś podpowiedź pozdrawiam

felek7112 07.08.2018 *.cpc130884-gran5-2-0-cust573.know.cable.virginm.net

1
witam firma global rent a car ujme to krotko jeden wielki wal /przekret nie polecam i przestrzegam przed ta firma znajduja uszkodzenia bez ogledzin samochodu a jesli nawet uszkodzenia zostaly wskazane przez ciebie palcem przy odbioze w momencie wymajmu to i tak obciaza cie kosztami....................... jednym slowem zlodzieje

ciara 06.10.2018 *.agof185.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk 25.09.18 wypożyczenie, 27.09.18 zwrot. W momencie odbioru pojazdu, zresztą z ponad 30 minutowym opóźnieniem, samochód był całkowicie mokry od chwilę wcześniej dokonanego mycia i w ostrym porannym słońcu świecącym bardzo horyzontalnie błyszczące i odbijające promienie krople wody na karoserii nie pozwalały na szczegółowe oględziny i nawet zaznaczone w protokole przekazania punkty z wcześniej zaistniałymi rysami, odpryskami itp. zresztą minimalnymi, były praktycznie niewidoczne i trzeba się było ich domyślać na podstawie zaznaczeń w protokole. Samochodu przy zwrocie nie myłem bo na pytanie do obsługi przy wypożyczeniu, czy muszę to zrobić usłyszałem, że nie i poradzą sobie z tym sami. Przy podpisywaniu umowy byłem usilnie namawiany do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia (200zł na 2dni !!) chroniącego przed tego typu szkodami i padające sformułowania brzmiały jak lekko wisząca groźba i szantaż. Ale to wiem dopiero teraz. Samochód nie był oglądany przy zwrocie w mojej obecności. Biuro było zamknięte i byłem zmuszony do zwrotu kluczyka i dokumentów do wiszącej na ścianie skrzynki. W świetle tego co nastąpiło, czyli obciążenia kwotą 600 zł (za rzekome uszkodzenie karoserii drzwi kierowcy jak przy otwieraniu i dotknięciu szczytem np do murku, innego samochodu itp.) również uważam,że to celowe działanie na moja szkodę tak jak informacja ,że nie muszę myć samochodu. Wielokrotnie pożyczałem samochód w czasie zagranicznych podróży i z podobną sytuacja jeszcze się nie spotkałem. Kwota za naprawę usterki jest absurdalnie zawyżona i nie ma nic wspólnego z uczciwą kalkulacją przeciętnego warsztatu samochodowego. Firma do relatywnie niskiej ceny wypożyczenia znalazła świetny sposób na dorabianie kosztem klientów. Skargą w podobny jak tu sposób opisaną, wysłałem do nich tydzień temu po otrzymaniu faktury obciążającej moją kartę. Ale to chyba przysłowiowe "pisz na Berdyczów" bo brak odpowiedzi. ciara

martar 09.11.2018 *.host86-159-48-147.range86-159.btcentralplus.com

1
Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach i kontynetach ale to z czym sie spotkalam w Global Rent a Car jest kriminalne. Okradaja swoich klijentow w zywe oczy, klamia, podrabiaja podpisy nie oddaja sepozytu. To jest firma ktora dziala w Polsce "legalnie" ale jest operacja kriminalna i dziwie sie ze Prokuratura czy inspekcja Hnadlowa czy jakias inna jednostka sprawdzajaca jeszcze tej firmy nie zamknela. Widze ze poszkodowanych klijentow jest mnostwo i ludzie sie poddaja bo nie maja sily pisac emaili na ktore nie dostaja odpowiedzi. Ja sie nie poddaje i bede walczys z ta nisprawiedliwoscia.

Conrad 14.12.2018 *.cpc139358-aztw33-2-0-cust1718.18-1.cable.virginm.net

1
Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o przestepstwie. Czy ktos ma pomysl jak zmusic Ryanair do dzialania? - to przez ich strone dostalem voucher na wynajem samochodu.

Marcell 07.06.2019 *.89-68-234-145.dynamic.chello.pl

1
Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została anulowana ale mogą mi zaoferować taki sam samochód ale za ponad 700 zł czyli 2 razy więcej za to samo auto!!! Maila z informacją o anulowaniu rezerwacji dostałem dzień po wizycie w wypożyczalni. Mieszkam w Krakowie i chciałem wynająć samochód na miejscu, ze względu na wiele spraw do załatwienia i dużą oszczędność czasu. W rezultacie współpracy z firmą "Global Rent a Car" osiągnąłem efekt odwrotny - straciłem mnóstwo czasu i dalej nie miałem samochodu. Bardzo nie polecam.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.