Forum: Czy warto inwestować w myjnie Auto-Spa - usługi dla konsumentów 46

zibi1963usa 20.12.2011 *.c-24-0-62-45.hsd1.nj.comcast.net

19

CO SADZICIE O TEJ FRANCZYZIE ?

qvolkow 23.09.2012 *.178-37-107-46.adsl.inetia.pl

3
A można coś bliżej?

Franczyzobiorca AS 23.09.2012 *.nat2-10.ghnet.pl

2

To nie jest żadna firma (...) Wpis usunięty na prośbę użytkownika, który zamieścił komentarz. Moderator

qvolkow 24.09.2012 *.178-37-107-46.adsl.inetia.pl

3

Ok, dzięki za tą wypowiedź. Ale w takim razie, jaki jest orientacyjny koszt budowy myjni na własną rękę ?

Bo według kalkulatora udostępnionego przez auto-spa  http://www.auto-spa.pl/pl/kalkulator/0.html o prawie 600 tys. netto za 3 stanowiska, a za 4 ponad 700.

Chiciaż w innym miejscu na swojej stronie podają koszt 3 stanowisk na 500 tys. ( ale już bez informacji czy netto czy brutto ).

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 24.09.2012 *.31.178.124.170

21

Witam.

   Moja przygoda z Auto-Spa zaczęła się od obejrzenia w tv prezesa gdzie jak twierdził \"podpisuję sie lewą i prawą ręką, że myjnia zwróci się w ciągu 5 lat\". Jak się później okazało wszystko co powiedział w moim mniemaniu oraz innych poszkodowanych franczyzobiorców okazało się kłamstwem.

   W dniu 03.01.2012 roku odebrałem swoją myjnię. Jednak już 15.01.2012 roku wiedziałem, że był to ogromny błąd. Tego dnia myjnia się popsuła i była unieruchomiona 2 miesiące. Serwis stwierdził, że to wina \"złej technologii\".

   To co się działo i dzieje nadal przechodzi ludzkie pojęcie. Myjnia jest unieruchomiona minimum kilka dnia w każdym miesiącu. Występowały awarie min. klienci wrzucali pieniądze i myjnia się wyłączała, światła migały jak stroboskop (mam film), odchodziła nawet warstwa betonu na podłodze, kilka razy w środku zalała mnie woda po otworzeniu drzwi, klienci non stop dzwonili, że myjnia nie działa, odpadały węże, liczne spicia w elektryce. Klienci myli samochody tylko samą wodą bo proszek nie leciał i wiele innych. Podobne problemy maja również inne poszkodowane osoby.

    Obiecywano jak to przedstawiają na stronie internetowej oraz przy omawianiu inwestycji dobre wyniki finansowe na podstawie ich doświadczenia (twierdzą, że wiedzą co robią i wyniki są realne bo mają doświadczenie). Co się jednak w moim i innych przypadku okazało, że wszyscy tracimy na tym. Obiecywano około 40tys zł netto obrotu jak na stronie a ja mam 6,5tys nett średnio a koszty 20-25tys, czyli co miesiąc około 20tys tracę.

   Poprosiłem prawnika o pismo gdzie rozwiązujemy umowy. Najpierw twierdzili, że nie otrzymali takiego wypowiedzenia, później, że nie można rozwiązać umów, a na końcu, że umowa leasingu i najmu lokalizacji nie może być rozwiązana i chcą żebym 10 lat płacił czynsz i leasing, który z założenia jest rozwiązany jak się nie płaci. Chcą na siłę mnie zmusić, abym kupił od nich myjnię, której nie chcę.

    Wszyscy (franczyzobiorcy, których poznałem) mamy kłopoty z awariami, ogromnymi rachunkami (kilka tygodni z powodu awarii leciała woda prosto w ścieki, oraz prąd na 200zł / dziennie), oraz ponosimy straty finansowe. Chcą mnie zadłużyć i jak już to się dzieje wzywać komornika, aby zająć majątek. Jednak nie chcą odebrać swojej myjni.

    Sprawa wygląda tak, że w momencie podpisania umowy automatycznie ich zdaniem macie im zapłacić cenę myjni, która kosztuje znacznie więcej niż by się prywatnie kupiło bez względu na to czy tego chcecie czy nie, czy rozwiążecie umowę czy nie itp.

   Na stronie internetowej piszą, że pierwsze opłaty mają iść min. na szkolenie pracownika, na reklamę, na ulotki itp. Odmówiono mi wszystkiego z tych rzeczy mimo, że zapłaciłem 25tys zł i podają takie informację na stronie. Przy odbiorze obiecano mi także, że zostanie położona kostka wokół myjni, bo tak została ułożona, że klienci po umyciu samochodu wyjeżdżali przez błoto co było paranoją.

    Po licznych zgłoszeniach oraz pismach na temat rozwiązania umów przyjechano na miejsce, aby zobaczyć co się dzieje z myjnią. Powiedziano mi, że wszystko jest moją winą bo \"SĄ BRUDNE BANERY, KTÓRE ZOSTAŁY ZABRUDZONE KILKA DNI WCZEŚNIEJ PRZEZ EKIPĘ, KTÓRA NAPRAWIAŁA ROZPADAJĄCĄ SIĘ PODŁOGE MYJNI, JEST ROZSYPANY PROSZEK W KONTENERZE !!!!!!???? ORAZ 2 DYSZE DO MYCIA SAMOCHODU SĄ LEKKO PRZESTAWIONE !!!!

    Finał jest taki, że będą ja jak również i inne osoby składały zawiadomienie do prokuratury na temat funkcjonowania całego przedsięwzięcia. Jeśli macie takie same problemy to piszcie i razem złożymy doniesienie. Nasi prawnicy ustalają szczegóły.

Nabity w butelkę (myjnię Auto Spa) 26.09.2012 *.77-254-15-34.adsl.inetia.pl

3

Potwierdzam wypowiedzi 2 franczyzobiorców AS, należę do tej grupy oszukanych przez AS. Wszystko moi przedmówcy już opisali, więc mnie pozostaje tylko potwierdzić ich wypowiedzi na dowód tego odsyłam do artykułu z Newsweeka z 21.05.2012 publikowanego na stronie: http://www.spolka.auto-spa.pl/pl/media-o-nas/publikacje-prasowe/firma-z-instrukcja-obslugi/64.html

Ten artykuł to kolejne oszustwo, a Pan Mirosław Pater, prowadzi myjnię dokładnie od sierpnia 2011 roku a nie od trzech lat i wiem, że boryka się z podobnymi problemami jak pozostali franczyzobiorcy. Ciekawe jakiej "marchewki" użyło AS wobec tego Pana aby użyczył swojego nazwiska do tego artykułu. A może nawet nie wie o tym artykule!!! Ostrzegam przed podejmowaniem jakiejkolwiek współpracy z AS.

Franczyzobiorca AS 26.09.2012 *.nat2-10.ghnet.pl

2

Proszę o usunięcie wpisu z dnia 23.09.2012

Jarosław 26.09.2012 *.195.94.210.245

17

40 tys obrotu przy inwestycji 600tys netto?????????? To jakiś absurd !!!!  Ja przy wyspie handlowej mam tyle samo obrotu i inwestycji 15 razy mniejszej...  Dość dobry zarobek i spokojnie sobie żyję.  Nie te czasy Państwo aby inwestować dla idei. Co z tego, że się pochwalicie przed sąsiadami, że macie super biznes , a za 3 miesiące już go zamykacie.

Kiedyś też się tak porwałem na super biznes ze znaną marką na rynku i o mały włos ledwo przeżyłem , ale co zdrowia straciłem za 20 lat.... to nikt mi nie wróci.

Jeszcze raz powtarzam nie ma już tak dobrych czasów na zarabianie jak to miało miejsce jeszcze w 2008 roku, gdzie wkładało sie 200-300 tys w sklep i po roku był zwrot z inwestycji. Obecnie po roku musicie Państwo dołożyć drugie tyle aby inwestycja była rentowna..

   Każdy ma prawo do swojej decyzji, ale przestrzegam przed konsekwencjami popełnienia błędów wejścia w nietrafiony biznes. 

Powodzenia i życzę samych udanych inwestycji ( mały nakład, niskie koszty, a przy tym ryzyko poniesienia klęski zmniejszone do minimum )

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 23.10.2012 *.31.178.124.170

21

Proszę o informacje kto jeszcze ma do naszych podobne problemy ze spółką Auto-Spa ?!

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 29.10.2012 *.31.178.124.170

21

Tak właśnie wyglądu franczyza z ww. spółką. Najpierw wciskają kit taki jak na ich stronach. Proszę o zapoznanie się z materiałami wideo. Później twierdzą jak w moim przypadku jak pan Robert I. że brudne banery psują myjnię, a rozsypany proszek na podłodze powoduje zamarzanie betonu, który de facto był naprawrawiany bo odchodziły całe płaty betonu z podłogi i banery zosały pobrudzone przez ową ekipe, która naprawiała ten element. Twierdzą, że to moja wina i dlatego mam im zapłacić blisko 1000 000 zł.

     Teraz jest etap gdzie nie chcą umowy leasingu rozwiązać mimo, że nie płacę bo koszty przewyższają 2x obrót z mjni. Wysyłają też wnioski do sądu o sądowe nakazy zapłaty i komornicy jak już w przypadku innego oszukanego franczyzobiorcy zabierają część wynagrodzenia.

   Tak właśnie wygląda ta franczyza. Chętnie bliżej opowiem o szczególach.

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 05.11.2012 *.31.178.124.170

21

gdzie jest więcej wypowiedzi franczyzobiorców? tyle myjni miało być?! wyglada na to, że ogranicza się wielka łapanka naiwnych do kilku osób !!! ot cała franczyza. a teraz wszyscy oszukani będą zakładać pozwy i kierować sprawę do mediów. prokuratura również się zajmie całą \"franczyzą\"

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 06.11.2012 *.31.178.124.170

21

PYTAJCIE KONIECZNIE, KTÓRE MYJNIE OSIĄGAJĄ TAKIE OBROTY I SĄ TAKIEJ JAKOŚCI JAK TO OPISUJĄ !!!!!

BO NIE OTRZYMAŁEM ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE. ZADAJE W TAKIM RAZIE JA PYTANIE CZY JEŚLI JAK MI SIĘ WYDAJE (JEST TO MOJA OPINIA I INNYCH POSZKODOWANYCH) PO TYM CO WIDZĘ ŻADNA ICH MYJNIA ZNANA MI Z FRANCZYZY MIN. NIE MA TAKICH OBROTÓW I POPSUTE SĄ JAK U MNIE BEZ KOŃCA TO NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZYSZŁY FRANCZYZOBIORCA MA MIEĆ ZYSKI ??? JAK BY BYŁY TAKIE OBROTY TO BY PEWNIE WSKAZALI GDZIE, A TAK SIĘ TYLKO DENERWUJĄ NA MNIE JAK PYTAM.

CZYŻBY ZALEŻY TYLKO NA TYM JAK W AMBER GOLD ŻEBY WPŁACIĆ PIENIĄDZE I ODDAĆ WSZYSTKO KOMORNIKOWI PÓŹNIEJ?

Nabity w butelkę (myjnię Auto Spa) 21.11.2012 *.178-37-50-231.adsl.inetia.pl

3
19.11.2012 zapadł pierwszy wyrok zasądzający wobec Auto-Spa Franczyza przed Sądem Gospodarczym we Wrocławiu, po jego uprawomocnieniu udostępnię go każdemu kto zwróci się do mnie na priv oraz sprawę nagłośnię w mediach, aby już nikt nie dał się oszukać Panom z ul. Sycowskiej 44 we Wrocławiu

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 05.12.2012 *.31.179.100.128

21

Sprawa zgłoszona do odpowiednich organów....

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 09.12.2012 *.31.179.100.128

21

Dla wszystkich, którzy by uwierzyli w te bzdury na stronach auto-spa chętnie pokaże filmy z monitoringu co się dzieje na \"ich\" jakości sprzęcie. Odwiedziłem dzisiaj 10 myjni. Wszystkie działają a ta niesamowitej jakości wynikającej z doświadczenia auto-spa zamarzła i nie daje się ruszyć. Serwisanci nie odbierają telefonu,a jak ktoś odbierze to się ŚMIEJE Z TEJ MYJNI I MÓWI ŻE BUBEL. Koszty miesięczne za niedziłającą myjnię ??? około 25 000 zł. Zysku? 600 zł na tą chwilę i nie będzie więcej do wiosny. Sumując - 24 400 zł !!

Super interes?!?

W 06.2011 zostały podpisane pierwsze umowy leasingu a oni powołując się na pana Mirosława P., kóry mówi że prowadzi od UWAGA ....... OD 3 LAT MYJNIE WE FRANCZYZIE WYPISUJĄ, ŻE \"PAN MIROSŁAW NIE LUBI RYZYKA I HAZARDU I DLATEGO ZAINWESTOWAŁ W MYJNIĘ Z AUTO-SPA\" a ciekawe czy jeśli to jego słowa to lubi więzienie?

Kwiatek 09.12.2012 *.host-89-231-24-2.speed-transfer.mm.pl

1

Postanowilem wrzucic taki watek bo troche wiem na ten temat. Moj bliski kolega prowdzi myjnie samoobslugowa, na wlasnej dzialce. Bardzo dobra lokalizacja w centrum ogromnego osiedla. Biznes jest dosyc dobry. Ale koszty naprawde duze. Urzadzenia/tehnologia, wiata, posadzka, przylacza, utwardzenie terenu, monitoring, odkurzacze i inne drobniejsze koszty. Laczna kwota kilkaset tysiecy netto za 4 stanowiska. Owy kumpel posiadajac taka myjnie przymierzyl sie do oferty Auto Spa. Oferta jest tak skrojona zeby zarobil dzierzawca terenu, podmiot finansujacy i franczyzodawca. Obroty jakie Auto Spa sugeruje sa mocno przeszacowane. A biorac pod uwage takie jak w rzeczywistosci sie osiaga, tak jest jak opisalem powyzej. Dlatego proponuje najdelikatniej mowiac ostroznosc przy rozwazaniu takiej inwestycji. Nie ma sensu inwestowac poswiecac czasu pracy i pieniedzy zeby tylko \"posiadac\" myjnie i nie zarabiac na niej. Zarobek na warunkach spa jest nikly. Jesli sa tak pewni swoich wyssanych z wyobrazni prognoz, niech do oferty udosteniaja nr tel do kilku ich klientow, franczyzowbiorców. Jakis czas temu sam zajrzalem na myjnie AutoSpa w Skierniewicach, pracownik widzial ze ogladam myjnie, zaczelismy rozmowe, powiedzial ze Szefowa powtarza ze pojda z torbami. Pol roku po tym, przejezdzalem tamtedy i zobaczylem baner - najtansza myjnia w miescie - 60s. za zlotowke. Widac po tym ze temat jest niebezpieczny. Mam nadzieje ze pomoze to komus podjac dobre decyzje.

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 17.12.2012 *.89-74-156-226.dynamic.chello.pl

21

bardzo dobrze, że tematem interesują się też inne osoby, nie tylko te które już zostały oszukane.

sytuacja w moim przypadku wygląda następująco :

UMOWA LEASINGU ZOSTAŁA ROZWIĄZANA A MIMO TO OTRZYMAŁEM FAKTURĘ ZA NAJEM LOKALIZACJI CZYLI.

      \"NIE MAM JUŻ SAMOCHODU W LEASINGU A NADAL DOSTAJĘ FAKTURY ZA UBEZPIECZENIE, WYMIANE OPON, PALIWO I NAPRAWY SAMOCHODEM, KTÓRYM KTOŚ INNY JEŹDZI\"

   DOBRE NO NIE?

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 13.01.2013 *.89-76-250-99.dynamic.chello.pl

21

Mimotak \"wspaniałego\" biznesu jakim jest przyłączenie się do auto-spa jakoś nie widać zainteresowanych!?!??!

     Czy ktoś z państwa próbował się z nimi kontaktować? Co powiedzieli? Nadal twierdzą, że to najlepszy biznes pod słońcem?

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 18.01.2013 *.89-76-250-99.dynamic.chello.pl

21

UWAGA UWAGA ZE STRONY AUTO-SPA ZNIKNEŁY WYLICZENIA (ODBIEGAJĄCE OD RZECZYWISTOŚCI) WYNIKÓW MYJNI ORAZ INNE ISTOTNE RZECZY, KTÓRE DO TEJ PORY MOŻNA BYŁO KWESTIONOWAĆ PRZED SĄDEM CZY ORGANAMI ŚCIGANIA!!!

w RAZIE zainteresowania inwestycją w myjnię proszę o kontakt, odpowiem na wszystkie pytania dotyczące szczegółów współpracy i tego co można uzyskać podpisując umowy.

Franczyzobiorca MYJNI AUTO-SPA 01.04.2013 *.uh2.internetdsl.tpnet.pl

21

UWAGA UWAGA !! KOLEJNA ZMIANA NAZWY

W TYM momencie spółka się nazywa AS FINANCE SP. Z O.O.

Pamiętajcie, że nie ma ucieczki od tych ludzi. Jeśli podpiszecie umowy to czy poniesiecie straty na działalności myjni, czy rozwiążecie umowy i tak będziecie zagrożeni komornikiem !!!!! Apeluję o rozwagę i zasięgnięcie opini w prokuraturze oraz u innych franczyzobiorców na temat auto-spa, auto-spa franczyza itp...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.