Forum: Co sądzicie o myjni bezdotykowej?? - usługi dla konsumentów 46

Maciej86 25.12.2011 *.87.204.191.132

13

Chciałbym otworzyć myjnie bezdotykową w dużym mieście na 3 stanowiska. Mam pytanie: czy warto w to się bawić i czy to się opłaca??

Maciej86 03.01.2012 *.87.204.191.132

13

Czyżby nikt nie myślał o myjni.

zibi1963usa 05.01.2012 *.c-24-0-62-45.hsd1.nj.comcast.net

19

WE FRANCZYZIE CZY NA WLASNA REKE?

Maciej86 05.01.2012 *.213-241-61-164.ip.netia.com.pl

13

Myślalem o franczyżnie ale się zastanawiam. A Ty co byś proponował??

zibi1963usa 06.01.2012 *.c-24-0-62-45.hsd1.nj.comcast.net

19

TYLKO NA WLASNA REKE.CHCESZ PLACIC FRYCOWE PRZEZ CALY CZAS TRWANIA UMOWY FRANCZYZOWEJ?

baranek 06.01.2012 *.host-188-122-12-223.finemedia.pl

8

czy myjnia bezdotykowa oznacza parową? Nigdy nie korzystałem z myjni parowej więc nie wiem czy jest ona skuteczna.

Według mnie ważne aby nie tzreba było montować odprowadzenia ściowków + separatorów i uzyskiwać pozwoleń wodno prawnych. wszystko to wiąże się z dość sporymi kosztami (tak mi się przynajmniej wydaje).

uczestnik 27.01.2012 *.aapj169.neoplus.adsl.tpnet.pl

7

czy ktoś z forumowiczów może cos powiedzieć na temat współpracy z firmą autospa??? a moze ktos z was już prowadzi myjnie pod tym logo???

A może ktos prowadził lub prowadzi z nimi aktualnie rozmowy???

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i wasze spostrzeżenia.

Dzięki

denver666 29.01.2012 *.89-72-232-58.dynamic.chello.pl

37

A ile na to? 300-500tyś? Z taką kasą to bym podpisał dobrą umową na windykację należności i inwestował kasę w pożyczki przez internet. Ja już się nie pcham w żadne franczyzy.

juventinio2603 02.02.2012 *.178-37-54-6.adsl.inetia.pl

59

Witam, wynajmę/wydzierżawię działkę przy drodze krajowej nr 91 w miejscowości Chorzenice woj.śląskie pod myjnie samoobsługową. Ciekawa lokalizacja przy dużym natężeniu ruchu, zero konkurencji w promieniu 25km.

uczestnik 03.02.2012 *.ceb7.neoplus.adsl.tpnet.pl

7

to nie jest odpowiednia lokalizacja pod myjnie samochodową nikt nie myje samochodu przejazdem w drodze a tym bardziej na wsi ( chorzenice nie mają nawet 1000 mieszkanców ) w tym przypadku ilośc samochodów przejeżdzających koło twojej działki nie ma żadnego znaczenia.

Musisz chyba wymysleć inny pomysł/przeznaczenie dla swojej działki.

Myjnia samoobsługowa musi byc w mieście gdzie ludzie nie myją samochodów pod domem bo mieszkają w blokach itp.

powodzenia w mysleniu

Lidella 06.02.2012 *.77-255-243-53.adsl.inetia.pl

1

Przewagą uruchamiania myjni w ramach franczyzy jest zapewniona doskonała lokalizacja i zaplecze w postaci know-how, wypracowanych standardów, doświadczenia oraz efektu skali. Jeśli dysponujesz świetną lokalizację zapewne efektywniej jest uruchomic myjnie pod własnym szyldem, jeśli Twoja lokalizacja nie spełnia wszytkich wymagaych kryteriów radziłabym nie inwestować w miejsce, które budzi wątpliwości. Ja działam w ramach sieci franczyzowej i \"frycowe\" płacone co miesiac  jest relatywnie niskie do generowanych przychodów. Z pewnością takiej lokalizacji nie pozyskałabym działając jako indywidualny przedsiębiorca. Poza tym zdjęto z moich barków całą masę formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz nadzór budowy samej myjni. Zainteresowanych wiekszą ilością informacji zapraszam do kontaktu bezpośredniego. 

juventinio2603 08.02.2012 *.77-254-113-133.adsl.inetia.pl

59

Do kolegi \"uczestnik\"

na przeciwko jest dość duży serwis samochodowy, jakieś 3-4 stanowiska mechanika, wulkanizacja, wymiana oleju i tłumików. Punkt S-point chyba. 200m do stacji diagnostycznej. Kolejne 2 stacje diagnostyczne są w odległości ok 3km w jedna i drugą stronę od mojej działki. 1km do stacji benzynowej BP. To też nie są miejsca gdzie przyjeżdża się przypadkiem. Także sugerowałem się tym. Ludziom nawet na wsi powoli odechciewa się mycia na podwórku, każdy myje i odjeżdża nie musi sprzątać itd.

Sam bym się tym zajął ale dla mnie koszt ok 0,5mln nie do przeskoczenia. Chętnie wejdę w spółkę daje grunt a wspólnik stawia myjnię. Kosztami/zyskiem dzielimy się 50-50. Jeśli  byłby ktoś chętny proszę o kontakt.

PS. nie wiem dlaczego w pobliżu są aż 3stacje diagnstyczne heh 

piotr170169 23.02.2012 *.178235235020.warszawa.vectranet.pl

1

Własnie też się zastanawiam nad otworzeniem myjni parowej. Nie wiem tylko czy zdecydować się na typ mobilny czy stacjonarny. Chodzi o myjnię w Warszawie.

Olek7000 27.07.2013 *.211.145.149.46.ip.sptelek.com.pl

1
Założenie myjni bezdotykowej to świetny pomysł, niemniej trzeba mieć profesjonalnego dostawcę sprzętu, który zapewni dobry sprzęt, co pozwala zooszczędzić sporo pieniędzy. Moim zdaniem nie będzie większych prbolemów ze zwrotem inwestycji, w końcu zawsze znajdzie się jakiś brudny samochód do umycia :)

ANeta Kuzera 29.09.2015 *.170-46-185-129.dg-net.pl

15

A ja powiem szczerze, że wolę korzystaż z myjni ręcznej w BueBear we Wrocałwiu, bo jednak takie usuwanie nieczystości z karoserii jest bezpieczniejsze dla lakieru. Mycie dłużej trwa, ale i efekt jest lepszy.

Adrianna 16.02.2016 *.abdw252.neoplus.adsl.tpnet.pl

11

Myjnia bezdotykowa to ciekawy pomysł. Ważne, żeby gdzieś tanio wynająć odpowiednie miejsce na taki biznes. Ja z mężem zdecydowałam się na budowę malego magazynu, warto podczas tego typu przedsięwzięć postawić na solidną firmę, zajmującą sie obróbką blachy i rur. Dzięki zainwestowaniu w jakość zyskujemy gwarancję, że budowla nie zawali sie po tygodniu. Ty również stwórz myjnie na wysokim poziomie, To ułatwi rozwój i zdobycie klientów.

Anita Monika Sumisz 01.04.2016 *.89-190-89-253.nsyspolska.pl

8

Ja również myślę z mężem nad myjnią pod marketem. Jest to fajny biznes i przekonałam się o tym widząc takie myjnie i rozmawiając nawet z właścicielem jednej z nich. Oczywiście nic nie ma za darmo prawda, ale myslę, że warto zaryzykować. Znalazłam stronę www.myjniapodmarketem.pl i ciągle myślimy i myślimy:) może macie jakieś doświadczenia? Piszcie.

aleknowaq 29.04.2016 *.user-46-113-244-79.play-internet.pl

9

Trochę drogi interes, wolałbym zainwestować w self-wash i dokupić do tego porządną myjkę parową, np. fortadora. Takie czyszczenie parą i detergentem jest łatwiejsze, no i korzyści lepsze są. Dwa, myjnie są dwustanowiskowe, więc jednocześnie dwie osoby pracują na 1 sprzęcie, co też zwiększa moc przerobową.

fardaewelina 05.05.2016 *.aftr197.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Też widziałam kilka myjni samoobsługowych, któ®e stoją pustę, więc coś w tym prawdy jest. Co do samego sprzętu, widać że wypas. Lubię, jak coś jest dobrze wykonane i po prostu potrafi na siebie zarabiać kasę. Fortador też ma fajne wspacie techniczne w razie pytań,

Jacek Madurski 04.09.2016 *.public-gprs359996.centertel.pl

1

Na pewno nawet w Warszawie nie ma aż tak dużej ilości miejsc, gdzie takie urządzenia self wash można spotkać. I to jest na pewno atut, bo urządzenie ma sporo możliwości, w przeciewiństwie do rozklekotanych maszyn, które można spotkać na stacjach benzynowych.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.