Forum: Otwieram PKO BP - uda się w małej miejscowości? - finanse i bankowość 106

bezkolana 07.02.2012 *.nat-89-136.avamex.com.pl

1

Witam

Otwieram oddział banku PKO SA w bardzo małej miejscowsci liczacej okolo 2 tys mieszańców, od lat funkcjonuje tam tylko Skok i Bank Spółdzielczy , miasteczko jest centrum gminy która ma okolo 15 tys mieszanców- jak oceniacie szanse na powodzenie ? lokalizacja jest super , mysle tez ze oferta PKO SA jest duzo lepsza niz skoku czy banku spółdzielczego. PKO jest bankiem chyba duzo bardziej wiarygodnym niz 2 pozostałe. co sadzicie ?

Pozdrawiam wszystkich !

GAJA 15.02.2012 *.aaau35.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

Znam Ajencje w małych miescowościach przy drogach przelotowych gdzie na tym zyskują. Wszystko zależy na jaki zysk jesteś nastawiony?

Nitka208 11.03.2012 *.91.214.2.209

11

mówisz, że otwierasz ...... oddział   ..... hmmmmm....?????

iks 12.03.2012 *.aaua59.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Jeżeli sądzisz, że Agencją PEKAO S.A. \"wykosisz\" Bank Spółdzielczy, to grubo sie mylisz. Ze SKOK-iem też  przegrasz, bo dodatkowo przyjmują opłaty i rachunki po stosunkowo niskich prowizjach. Małe miejscowości  to ludność typowo wiejska i musisz pamiętać o tym, że większośc  transakcji tych ludzi odbywa sie poprzez B S-y, zatem zastanów się i wycofaj z pomysłu zanim nie straciłeś kasy.

PARTNERXX 23.03.2012 *.CMPC008-197.CNet2.Gawex.PL

1

Zrób na start opłaty po 1zł i reklamę tych opłat, to przyciaga Klientów. nie zarobisz za wiele ale bazę Klientów zbudujesz szybko.

Otwierasz Pekao S.A. czy Pko B.P. ?

pukawka 24.03.2012 *.ip190-196.ghnet.pl

2

W małej zdecydowanie lepiej niż w mieście wojewódzkim. Ta jest troche mała, ale na przełomie roku w miastach wojewódzkich zamknęło się 85% agencji w małych kilkanaście %. W mieście dużym koszt dzienny utrzymania to średnio 300zł \"na wsi\" 100zł. Jak zrobisz pożyczke na 1.000zł i dostaniesz 2,5% czyli 25zł 3 godziny pracy jako świeża cały dzień to się załamiesz bo dołożysz do interesu. Oplata stała od stempla we wszystkich ag 2,50 dla Ciebie prowizja 1,80 i niestety tu bez względu na kwote i jak przyjmiesz wpłate 10 000zł za 1,80 to załamka, ale po kilku miesiącach jak pół wsi przyniesie Ci opłaty i zrobisz 50  operacji to zarobisz na koszty, ale po kilku lub kilkunastu latach ? kto wie możesz wyjśc na swoje.

PAMIETAJ MASZ SZANSE PRACOWAĆ 7 LAT DŁUŻEJ

Nitka co się trzepiasz przy dwóch tysiącach mieszkańców agencja będzie jak oodział,zobacz innych wypowiedzi chcą opłaty po 1zeta a w o ddziale są po 25

Pzdr Powodzenia

gunio 11.02.2014 *.pc-1-39-51-80-static.strong-pc.com

1

 Witam. Prowadzę agencję banku PKO BP w małej miejscowości (3500  mieszk.) i chciałem podzielić się nurtującym mnie problemem, a mianowicie oddziały banku PKO BP SA od jakiegoś czasu zaczęły narzucać plany sprzedażowe dla agencji. Agencje w małych miejscowościach głównie utrzymują się z opłat - tak też jest i w moim przypadku - opłaty pozwalaja mi zarobić na ZUS moj i pracownika, opłate lokalu, ochrone, terminal POS, energia, internet itp. i na chleb jeszcze zostaje. Od jakiegoś czasu polityka Banku PKO BP SA sugeruje agentom, iż zamykanę będą te agencję które nie realizują w dużej mierze planów sprzedażowych - co mnie martwi. Sprzedaję produkty bankowe ( około 10 kont, 30 tyś pozyczki na kwartał) ale to dla banku za mało i nie są zadowoleni ze współpracy ze mną więc rodzi się pytanie - macie może jakąś alternatywę na placówkę po agencji PKO PB SA? W innych placówkach  bankowych tez macie plany sprzedażowe którymi straszą was PRZEMILI pomocnicy z oddziału współpracującego??? Największą wadą jest to, że mam agencję w małej miejscowości gdzie jest juz Bank Spóldzielczy, Urząd Pocztowy który sprzedaje atrakcyjniejsze niż moje produkty Banku Pocztowego -  więc szerokiego pola do popisu nie mam jeśli chodzi o sprzedaż kredytów i kont w takim stopniu, aby usatysfakcjonować oddział. Co o tym myslicie ???

Paulina Marlena 03.02.2015 *.host-81-190-209-254.wroclaw.mm.pl

2

Ja mam konto w banku PKO SA i bardzo sobie chwalę ten bank jak i wszystkie opłaty do konto, są bardzo niskie. W banku zawsze dobra i kompetentna obsługa więc dobrze, że pojawiają się nowe placówki.

PPHUiF Nędza 14.03.2015 *.static-188-137-98-222.leon.com.pl

1

Także robiłem ok 30 tys kredytów na kwartał i około 6 kont. Takie były cele na początku 2011 roku. Z kwartału na kwartał podnoszą teraz mamy 2015 i plan na pożyczki 520 tys + ok 20 ROR-ów na kwartał, do tego parę sztuk kart kredytowych. Plany jak kiedyś miałem problemy tak teraz wykonuję w 100%. Kasówka maleje było ok 3200 teraz ok 2700. Podstawa to zaangażowanie swoje i personelu, nie bierne siedzenie i czekanie aż samo coś wpadnie. Bank przeprowadzał oraz przeprowadza szkolenia, jest masa informacji, poradników w necie, na youtubie odnośnie technik sprzedaży itd. Tylko korzystać z tych informacji i działać a efekty same przyjdą. Bank całkowicie zmienia strategie z transakcyjnej na sprzedażową z dużym naciskiem na jakość obsługi bo tylko tym możemy pokonać konkurencję, produktowo niestety bywa to różnie. Działam w miejscowości ok 5,5 tys + 20 tys okoliczne miejscowości, w promieniu 15 km nie mam placówki PKO BP. Miejscowa konkurencja to 2 obce banki + poczta. Pozdrawiam

basiabasia 11.08.2016 *.public-gprs394701.centertel.pl

1

witam,

noszę się z zamiarem otwarcia placówki pko bp w województwie dolnoslaskim, zapoznałam sie z warunkami współpracy, spodziewałam sie wyższych prowizji za sprzedaz kredytów(głównie hipotecznych), zatem wciąż nie podjęłaam ostatecznej decyzji. Bardzo proszę o opinię lub kontakt z osobami które również noszą się z zamiarem otwarcia placówki bankowej, lub które otwworzyły jakis czas temu celem wymiany poglądów i spostrzeżeń.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.