Forum: Współpraca z BK Solutions - torby na pieczywo - usługi dla biznesu 62

19karmelowy 17.11.2012 *.host23.stimo.net

6

Poszukuje osób które czują sie oszukane przez firme BK Solutions. Razem możemy wiecej.

obiektywny komentator 18.11.2012 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Tak sobię myślę, że dla uwiarygodnienia swojego wpisu oraz ewentualnego odsnunięcia od siebie ryzyka, jakie niesie odpowiedzialnośc z tytułu art. 212 i 216 K.K powinieneś napisać w miarę szczegółowo na czym polega to rzekome oszustwo tej firmy. Bo jak na razie rzuciłeś oskarżeniem publicznie, a dowodów zero

obiektywny komentator 19.11.2012 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Wydaje mi się, że redakcja dokonała cenzury co jest sprzeczne z dobrymi zwyczajami i etykę. Obecnie nadal jedna strona drugiej zarzuciła czyn karalany jakim jest oszustwo. W obecnym stanie rzeczy wychodzi na to, że albo autor wpisu kłamie, albo firma, której zarzut dotyczy czegoś się boi. Ingerowanie ze strony właściciela strony jest naganne!

19karmelowy 19.11.2012 *.109.197.175.206

6

Nie było cenzury. Poprostu wyskoczył pusty post. A co do wczesniejszego posta małe sprostowanie. Nie miałem na celu oczerniania nikogo badz celowego działania na szkode firmy BK Solution. Poprostu poszukuję osób które czują się nieusatysfakcjonowani w związku z wspólpracą z BK Solutions. A \\\\\\\"czuć\\\\\\\" kazdy moze to co chce. Wiec nie ma mowy tu o jakimkolwiek działaniu na szkode spólki.

obiektywny komentator 19.11.2012 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

no kolego karmelowy .... czym innym jest brak satysfakcji ze współpracy, o czym mówisz w ostatnim wpisie, a czym innym oszustwo, jakie zarzucasz firmie w swoim pierwszym wpisie. 

Oszistwo jest jednoznaczym okresleniem oraz ma swoje umocowanie w kodeksie karnym, natomiast brak satysfakcji to zupełnie inna bajka, a pytanie brzmi co by było dla Ciebie satysfakcjonujące? Zarobki na poziomie 10 tysięcy miesięcznie? OK, ale pytanie brzmi co zrobiłeś, żeby takowe osiągnąć i czy ktoś z firmy dawał Ci jakieś gwarancje co do konkretnych kwot. Temat jest szeroki, a mi osobiście nie podoba się zarzut, który podniosłeś w pierwszm wpisie, a teraz próbujesz \"wyjść po angielsku\"

Kolorowy stek 20.11.2012 *.emd53.internetdsl.tpnet.pl

1

To może jeszcze napisz w jaki sposób zostałeś oszukany? Ja też działam pod marką BK i nikt mnie nigdy nie oszukał a na 10 tys muszę sobie sam zapracować. Nikt tego za mnie nie zrobi. Gwarancji też nikt Ci nie da bo niby jak? Ludziom robić się nie chce to na forach siedzą i głupoty wypisują. Ohh jaki żal....

Oczywiście, że działasz na niekorzyść firmy. Jeszcze dziś wykonam telefon do centrali w celu poinformowania ich o oszczerstwach, które się tutaj pojawiły.

niezalogowany 26.01.2013 *.82-160-116-33.tktelekom.pl

2

Odświeżam temat.

Niestety również jak karmelowy musze stwierdzić, że nie jestem usatysfakcjonowany współpracą. Jestem byłym franczyzobiorcą i z przykrością stwierdzam, że franczyzodawca nie jest w stanie zapewnić sprawnej obsługi sieci. Dobrze było by abyśmy wszyscy się zebrali.

@kolorowy stek

Chętnie dowiem się ile torebek wydałeś. Czy w Twoim  mieście wspomagałeś się reklamą? Czy masz jakieś doświadcznie w handlu? I w ogóle jak Ci idzie teraz biznes?

Allcash 07.02.2013 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

14

Oj, oj a taki to miały być pewny biznes. Czyli na torekach do pieczywa nie można zarobić?

Jestem ciekaw jak zamyka się model biznesowy Franczyzobiorcy (realnie) czy balansuje na pograniczu rentowności. Sprawa dla mnie jest dość intrygująca , a sam pomysł franczyzy w oparciu o taki koncept sprzedaży dość nowatorski. Czyżby własiciele sami nie są w stanie zbudować sieci sprzedaży i wyciskają ostatnie soki z podciwych przesiębiorców? Mam nadzieję, że najdzie się ktoś obiektywny i udzieli odpowiedzi w tym temacie.

P.S.

Szukam wspólnika do otwarcia systemu franczyzowego opierajcego się na dystrybucji automatów wyposarzonych w worki forliowe na obuwie. Worki będą posiadały nadruk reklamowy i będą wykonane z ekologicznego materiału.

bartomada 07.02.2013 *.abms31.neoplus.adsl.tpnet.pl

137

Mam małą sugestię-budowanie sieci zacznij od zakupu słownika-sprawdź jak się pisze słowo \"wyposażony\".Poza tym,życze samych sukcesów.

Allcash 08.02.2013 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

14

Ups, fakt błąd ortograficzny w takim wyrazie! Proszę przyjmij moje przeprosiny.

Podsumowując, nie chciałem Ciebie urazić. Natomiast Cieszę się , że mogłeś bynajmniej raz w życiu poczuć się lepszy od innych (anonimowo na forum). 

Przyjmij moje oficjalne przeprosiny. Musiało Ciebie to bardzo zaboleć.

Wayneh 09.02.2013 *.user-188-33-136-116.play-internet.pl

13

Wprowadzili nową ofertę, dają franczyzobiorcy latop, telefon etc... Zwolnili Dyrektora Handlowego a nowym została S.S. Chyba się grunt pod nogami pali, tonący chwyta się brzytwy...

Dziabak 26.04.2013 *.ayo247.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Eh z tym BK - żałuję tylko że wcześniej nie trafiłem na gości z innej firmy - oferują pomoc przy wydawaniu torebek bez umowy licencyjnej - tak powinna wyglądać wspólpraca a nie jakieś tam franczyzy. Polecam bo to zupełnie inne podejście do tego tematu

jarolakers78 27.04.2013 *.ip-5-172-233-128.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

102

Nie, no nie. Myślisz, że nikt sę nie połapie?

Były w BK 23.10.2013 *.host-91-215-230-30.welnowiec.pl

3

Witam. BK Solutions wciska wszystkim ściemę. Byłem franczyzobiorcą w jednym z miast w woj. śląskim. Nie podam z jakiego, ponieważ chcę uniknąć odpowiedzialności \"za mówienie prawdy\" na łamach tego portalu.​ Właściciele BK nie tolerują osób, które wychylają się poza szereg.​ 

BK ściąga ogromną kasę nieadekwatną pomoc w realizacji całego biznesu. Ja wydałem jedne nakład i na tym się skończyło. Zjadły mnie koszty. BK Solutions wypisuje na jednym z portali franczyzowym, że ma 87 oddziałów i obsługuje 281 miast. Co za ściema. Może i tak było na początku, ale i tak było grubo przesadzone. ​Teraz na stronie jest podane ok. 35 oddziałów, ale również większość z tego jest zamknięta, a ich właściciele prowadzą inny biznes. Nie usuwają zamkniętych oddziałow, aby ludzie widzieli, że coś się jeszcze dzieje. Wrzucają na fb informację o 5 nakładzie z rybnika, żeby zamydlić oczy innym. Robią teraz ekspansję na rynkach zagranicznych i dobrze im to wychodzi. Tego nie neguję. Neguję za to koszty związane z wejściem do biznesu. Ponad 6 tys brutto jest stanowczo za dużą kwotą. Jest Popinjoy, który w pewnym czassie dorównał BK Solutions, ale od lipca ta firma padła. Nie rozumiem tego zjawiska. Forma reklamy fajna, tania i w jakiś sposób nowa na naszym rynku. Tak szczerze to pierwszy nakład poszedł mi całkiem dobrze, ale musiałem na nim skończyć nie tylko ze względów na koszty, ale też przeprowadzka do innego miasta. Ja widzę w tym potencjał, ale nie za przewodnictwem bk solutions 
​Na pewno znajdzie się osoba, która oskarży mnie, że umieszczam jakąś kryptoreklamę. Można się do tego przyzwyczaić na forach. Piszę szczerze i na podstawie własnych odczuć. ​Znalazłem 2 firmy, które prowadzą taką działalność. Jest to info Paka spod Wrocławia i Mydej Group ode mnie ze 0 
Śląska. Do czasu śledziłem poczynania na www czy fb większości takich firm na rynku i te dwie przynajmniej wydają regularnie nakłady. Koszty wejścia też są o wiele niższe, po prostu nie zdzierają kilku tysięcy. 
Wg tego portalu to jest sprawdzony biznes. Ja powiem, że tak, ale trzeba włożyć w tą pracę dużo zaangażowania i na pewno nie pod \"opieką: BK solutions. Mam nadzieję, że komuś się przydadzą moje spostrzeżenia. Cześć

Były w BK 23.10.2013 *.host-91-215-230-30.welnowiec.pl

3

Fragment wiadomości innego forumowicza:


Sergiuszu2112 bardzo dobrze, że cieżko pracujesz i masz z tego takie zyski. Nie zgodzę sie jednak z tym, że wszystko co tutaj jest napisane to bzdury, bo sam przerabiałem temat reklam na torebkach i wiem jak to wygląda od środka. Dlatego takie sformułowanie jest obraźliwe dla tych osób. Oczywiście można znaleść też czarny PR, ale nie zmienia to faktu, że pozostałe opinie niepochlebne firmom to bzdury. Zakładając, że to co sam napisałeś to nie są bzdury, śmiem twierdzić, że nie miałes do czynienia z pewną firmą z Zawiercia. Postaram Ci się przedstawić tu kilka dowodów, by pokazać jak jest. Kiedy przystąpiłem do sieci również za***łem aby pozyskać klientów, nie działałem sam, miałem pomoc. Niestety, pomoc z centrali wygladała bardzo słabo. Powiesz, że to od nas zależy. Tak, ale w takim razie po co nam przystępować do sieci? Po co te 5 tys? Po co co miesiac te 500 zł wpłacać, jak bym wolał przygotować za to profesjonalną reklamę lokalna - bo, powtórze jeszcze raz, to od nas zależy. Żeby nie być posądzony o to, że bzdury wypisuję, to przytocze Ci listę z miastami, w których to były oddziały tej firmy, ale zamknięto : 
Bełchatów 
Będzin 
Białystok 
Bielsko-Biała 
Biłgoraj 
Brodnica 
Bydgoszcz 
Bytom 
Chełm 
Chorzów 
Chrzanów 
Czeladź 
Częstochowa 
Dąbrowa Górnicza 
Gdańsk 
Gdynia 
Gliwice 
Głogów 
Gniezno 
Gostyń 
Inowrocław 
Jarosław 
Jaworzno 
Jędrzejów 
Kalisz 
Katowice 
Kielce 
Kościan 
Kraków 
Krosno 
Krotoszyn 
Legionowo 
Leszno 
Lubin 
Lublin 
Łomża 
Łowicz 
Łódź 
Mińsk Mazowiecki 
Mysłowice 
Myszków 
Oleśnica 
Olkusz 
Olsztyn 
Opole 
Ostrołęka 
Ostrowiec Świętokrzyski 
Ostróda 
Ostrów Wielkopolski 
Oświęcim 
Piła 
Pisz 
Polkowice 
Powiat brodnicki 
Powiat gliwicki 
Powiat goleniowski 
Powiat iławski 
powiat lubartowski 
powiat łukowski 
powiat mielecki 
Powiat mikołowski 
Powiat nowomiejski 
Powiat ostródzki 
powiat otwocki 
Powiat płocki 
Powiat poznański 
Powiat radomszczański 
Powiat skierniewicki 
Powiat śremski 
Powiat tatrzański 
Powiat wieluński 
powiat włoszczowski 
Poznań 
Pruszków 
Przemyśl 
Przeworsk 
Pszczyna 
Pułtusk 
Radom 
Radzionków 
Ruda Śląska 
Rybnik 
Rzeszów 
Siedlce 
Siemianowice Śląskie 
Skarżysko-Kamienna 
Słupsk 
Sokołów Podlaski 
Sopot 
Sosnowiec 
Starachowice 
Szczecin 
Szczekociny 
Świdnica 
Świętochłowice 
Tarnowskie Góry 
Tarnów 
Toruń 
Tychy 
Węgrów 
Włocławek 
Wrocław 
Wyszków 
Zabrze 
Zamość 
Zgierz 
Zielona Góra 
I teraz niespodzianka na ich stronie. \"Uprzejmie informujemy, że poszukujemy Partnerów w poniższych miastach: 
- Katowice; 
- Kraków; 
- Bytom; 
- Poznań; 
- Łódź; 
- Wrocław; 
- Częstochowa; 
- Sosnowiec.\" 
Co mi na to powiesz? Czy to są bzdury? Czy taką sieć można polecić z czystym sercem? Nie sądze. Jeżeli jak twierdzisz, że to co tutaj napisane, to \"wypociny nieudaczników\" to kim Ty jestes aby oceniać? Uważam też, że to właśnie takie wpisy jak Twoje napędzają propagandę sukcesu firm, które działają niczym \"niesławny\" ambergold. Poza tym miałem okazję rozmawiać z kilkoma \"nieudacznikami\" i biorąc pod uwagę ich to ponieśli straty na sume 50 tys. Niukt o zdrowych zmysłach nie wyrzuca pieniędzy w błoto. Po za tym Ci \"nieudacznicy\" wydawali nakłady. 

Były w BK 23.10.2013 *.host-91-215-230-30.welnowiec.pl

3

I moja odpowiedź:

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ile osób zrezygnowało ze współpracy z BK Solutions? Większość! Lista wymieniona przez \"nieudacznik\" pokazuje fakty. Wszystkiego nie jestem w stanie sprawdzić, ale pierwszy przykład:

Uprzejmie informujemy, że poszukujemy Partnerów w poniższych miastach:
- Katowice;
- Kraków;
- Bytom;
- Poznań;
- Łódź;
- Wrocław;
- Częstochowa;
- Sosnowiec.\"


Proszę zwrócić uwagę na pierwsze miasto - Katowice.
A na ich stronie w dniu 23.10.2013 w zakładce Nasze oddziały w woj. śląskim widnieje firma:
J&S BEST SOLUTION S.C.
Katowice


Co najlepsze oferta współpracy widnieje na stronie od 3 września 2013. Czyli jest partner w Katowicach, ale na wszelki wypadek poszukują kolejnego? Nie sprawdzałem większości tych oddziałów, ale moi \"koledzy\" franczyzobiorcy z innych miast dawno już mają inną pracę.

Może BK Solutions powinno zweryfikować całą listę oddziałów do stanu faktycznego, a nie na portalu franczyzowym obnosić się z ponad 80 miatami partnerskimi. Kpina i kłamstwo.

Teraz będą nabijać w butelkę w innych Państwach i chwała im za to. I tu mówię szczerze. Wiedzą jak zarobić dużą kasę. Dobra przedsiębiorczość ale kosztem innych, a nie na zasadzie partnerstwa.

prawdaobk 05.11.2013 *.78-131-235-198.tktelekom.pl

1

Do Były w BK: podpisuje się pod tym wszystkim.

Firma BK Solutions niestety mami wszystkich łatwym zyskiem, prostym biznesem, a tak w cale nie jest. Nie twierdzę, że nie da się zarobić, bo da się. Kwestia leży w tym, że podpisując umowe nastawiamy się na współprace. OCzywiście początki są zawsze trudne, ale oczukuje sie, że franczyzodawca wspiera franczyzobiorce. W przypadku BK Solutions współpraca ma się tyko do tego by przede wszystkim pieniądze wpływały z abonamentu na konto. Najważniejsze dla nich było to czy zapłacony jest abonament. Poza tym to co było opisane w ofercie to nie jest prawda tylko \"oferta reklamowa\" i trzeba sobie to zdawać przy podpisywaniu umowy. A sama umowa jest w taki sposób stworzona by chroniła tylko interesy BK Solutions.

Więcej po wpisaniu Google: prawda o bk solutions

Uważam, że oferta wprowadza w błąd potencjalnych Franczyzobiorców. Kwestie te reguluje ustawa z 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz ustawa z dnia 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Ponadto dotyczy to również Kodeksu Etyki Reklamy opracowanego przez Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy.

sprawiedliwość 12.12.2016 *.80.50.228.98

2

Witam.

Poszukuję osób którę czują się oszukane przez podpisanie franczyzy z firmą BK Solutions Błachucki & Kopeć s.c z Zawiercia. W chwili obecnej jest prowadzone postepowanie wyjaśniające w prokuraturze rejonowej w Zawierciu. #TEMATDLAUWAGI

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.