Forum: Franczyza w Axa - finanse i bankowość 106

Franek 03.06.2013 *.ip-37-109-16-252.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

4

Witam,

Franczyza w Axa funkcjonuje jakiś czas, a na forum nie odnalazłem zadnych wypowiedzie. Placówek franczyzowych w Axa jest w stosunku do własnych placówek dość duzo, duża jest równiez ich rotacja - pojawiają sie i znikaja. Warto by było coś na ten temat przeczytać. Dlatego wywołuje temat.

warsz. sp. spoż. 04.06.2013 *.80.50.4.86

1

Przygladam sie temu jakiś czas.

 Faktycznie, pojawiają się i znikaja - można znaleźć w intenecie artykół czy wywiad z ludźmi spoza branży, otwierających franczyzę w Łomiankach. Jakies dwa lata temu. Dziś już ten oddział nie istnieje. Chyba nawet wiecej zostało zamknietych. Były jeszcze pod Krakowem - bodajrze w Skawinie oraz na pewno gdzies koło Łodzi. Dlaczego? 

Franek 18.06.2013 *.ip-37-109-83-189.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

4

Axa znikneła z katalogu franczyz w tym portalu. Na własnej stronie internetowej nadal jest zamieszczona oferta franczyzy.

Temat jest więc aktualny.

japanese 18.06.2013 *.host-94-231-62-84.ip.jarsat.pl

21

Ale to, ze znikaja jak snieg co roku daje sporo do myslenia. Nikt kto otwiera biznes nie mysli o zamykaniu po roku czy dwoch. A skoro tyle punktow znika to cos jest nie tak albo z produktem i cena albo z franczyzodawca!

Easy Mark 19.06.2013 *.83.238.118.11

2

<p> </p>
<p>Bardzo się cieszę, ze ktoś wywołał temat, Aktualnym i przyszłym franczyzobiorcom Axy należy trochę wiedzy. </p>
<p> Ja jako były franczyzobiorca mam trochę do opowiedzenia. W wolnej chwili napiszę, komu się powiedzie a komu nie. I dlaczego.</p>
<p>Moja historię z Axa określa mój nick.</p>
<p> Pozdrawiam i do usłyszenia.</p>

Easy Mark 29.07.2013 *.37-128-125-106.ip.netia.com.pl

2

Witam,

Brałem pod uwagę wejście w biznes  z Axa, na szczęście z pomocą przyjaciół wykonałem analizę do biznesplanu. Jak każdy biznes , sprawa polega na sprzedaży. Trzeba więc sprawdzić, co klient może potrzebować oraz co Axa ma do sprzedania.

Prawie każdy Kowalski ma do ubezpieczenia samochód, większość posiada do ubezpieczenia mieszkanie i niektórzy kupią  ubezpieczenie na życie. Sprawdziłem więc  ofertę Axy:

- samochód - jest oferta na samochody wyłącznie osobowe, żaden dostawczy lub na firmę. Prowadzący działalność gospodarczą nie będą naszymi klientami.

- mieszkanie/dom – brak oferty.

- ubezpieczenie na życie – jest oferta.

Wnioski.

Jeśli nastawimy się na ubezpieczenia samochodów – dlaczego brać ofertę z ograniczeniami? Jest tyle firm z pełna ofertą.

Jeśli nastawimy się na sprzedaż ubezpieczeń na życie – dlaczego otwierać kosztowne biuro?(wg wymagań Axy -  50 m2 w rozpoznawalnym punkcie miasta na parterze) Do takiej sprzedaży wystarczy telefon i samochód.

Inne ubezpieczenia, np. turystyczne, NW (wg marginalny wolumen), majątkowe dla firm (oferta wyłącznie dla dużych firm, wiec konkurować z brokerami?).

Okazuje się, że Axa ma duże wymagania a bardzo skromna ofertę. Jeśli więc ma ktoś duże możliwości sprzedaży ubezpieczeń na życie, jest wg moich przyjaciół szansa na jakiś sukces. Ale czy nie lepiej zostać agentem bez inwestycji i ryzyka lub zainwestować, zaryzykować i otworzyć multiagencję z szeroka oferta?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.