Forum: Punkt przesyłek kurierskich - usługi dla konsumentów 46

obiektywny komentator 24.01.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

to ciekawe co piszesz bo na stronie SHIPA jak były (zaledwie) 4 punkty adresowe tak są nadal. Niesądzę aby "centrala" była aż tak obłożona pracą, aby nie móc zaktualizować bazy :) skoro siedzą tu na forum i odpisują to mają też czas na inne rzeczy. 

nikola 24.01.2014 *.user-5-173-137-241.play-internet.pl

22
Zastanawiam się jak można na takim punkcie utrzymać biuro i pracownika w mieście 30 tys. Wcześniej pisałam ze prowadzę od 18 miesięcy service point.Mój punkt był pierwszy od około pól roku powstały 4 inne z czego uważam ze tylko 2 są dla mnie konkurencją. gdy stratowałam przez pierwsze 6 miesięcy byłam sama i miałam 10 paczek miesięcznie . Teraz po 18 miesiącach mam 70-100 paczek na miesiąc . od około 3 miesięcy dynamika wzrostu jest coraz większa . Ale przy marżach jakie są na paczkach musiałabym przyjmować 15 paczek dziennie aby opłacić czynsz który naprawdę mam niski lokal z zasobów ADM i pracownika . Zaznaczam lokal jest naprzeciwko poczty polskiej same centrum miasta .Operator na początku mówił ze będę przyjmować 20 paczek dziennie . Jedak to jest moja dodatkowa działalność i dlatego się sprawdza pozdrawiam

Dzizabel 24.01.2014 *.89-73-33-182.dynamic.chello.pl

2

Panie "Obiektywny"

Jeśli będzie Pan przejazdem w Gliwicach to jestem na Dubois 4 - może będzie Pan miał paczkę ze sobą to obsłużę Pana jak najlepiej potrafię - Zapraszam

twat 25.01.2014 *.dynamic-78-8-168-189.ssp.dialog.net.pl

3

ile paczek w miesiacu na nadajecie - glownie na tym obrot jest czy raczej na pozostalych uslugach ? Obsluga z ulicy czy raczej firmy ?

ShipCenter 27.01.2014 *.87-205-141-191.adsl.inetia.pl

9

Użytkowniku "nikola" - service point to punkt firmy Siódemka jak dobrze rozumiemy. Oferujesz w nim usługi tylko jednej firmy, w naszych punktach oferujemy usługi 5 różnych firm kurierskich, zagraniczne, krajowe, paletowe ponadto usługi poligraficzne, wirtualne biura i pieczątki - to jednak pozwala na większe zyski.

ShipCenter 27.01.2014 *.87-205-141-191.adsl.inetia.pl

9

Panie ,,Obiektywny" widać że doświadczenie i nick nie są Pana najmocniejszą stroną. Uważa Pan że otwarcie punktu Ship Center to 5 minut ? Jestesmy profesjonalistami i samo szkolenie trwa 2 tygodnie, a miesiąc jest krótki. Strona aktualizowana jest na bieżąco, jednak na stronie widnieją otwarte punktu, a nie te które są w trakcie otwierania. Nie zależy nam na jak najszybszym otwarciu placówek, tylko na otwarciu placówki która będzie przez długi czas na rynku a do tego potrzeba odpowiedniego przygotowania, a co za tym idzie czasu.

Komar 29.01.2014 *.91-226-239-222.sinusnet.pl

3

W Stargardzie Szcz. jest franczyza Epaki do przejęcia jakby ktoś był zaintereseowany

Przybysz 03.02.2014 *.abcy47.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Może się ktoś poza franczyzodawcami wypowiedzieć na temat opłacalności takiego biznesu? Ile średnio nadaje się paczek dziennie? Długo trzeba czekać na wychodzenie chociaż na 0 zakładając samodzielne prowadzenie puntku?

copco 03.02.2014 *.37.30.11.48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

7

trochę nie kumam tych punktów , jeśłi mam nadać paczkę dzownię do firmy kurierskiej , przyjeżdża kurier i zabiera. Co za interes dlamnie jako klienta, jeśli mam np. 10 kg paczkę targać do punktu??

maro k 04.02.2014 *.aefc54.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Witam.Jak znalazłem propozycję epaki pomyślałem -wreszcie biznes dla mnie,ale po kilku dniach buszowania w internecie i przemyśleniu sprawy ostygłem.Dlatego chciałbym aby ktoś kto jest franczyzobiorcą na pisał konkretnie bez czarowania i wpisów w stylu zysk zależy od twojego zaangażowania napisał ile przesyłek przyjmuje,jakie duże miasto,jak wygląda współpraca z epaka,na czym innym przy okazji zarabia.No i cos jeszcze jak ktoś wyżej napisał po co mam targać paczkę do punktu,skoro kurier sam do mnie przyjedzie i za podobne pieniądze.

Komar 04.02.2014 *.91-226-239-222.sinusnet.pl

3

Przecież możesz przez stronę Epaka.pl lub w punkcie zamówić kuriera. Kto Ci każe coś tachać?

maro k 04.02.2014 *.aww13.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Witam.Do kolegi KOMARA.Chyba dokońca nie załapałeś o co mi chodzi.Sam koncept franczyzy mi się podoba,a pytając o targanie paczki miałem na myśli to że jak sam piszesz, można zamówić kuriera za pomocą internetowej e-paki czy innych pośredników których jest od groma w internecie i  w podobnych cenach,to jaki sens ma otwieranie punktu stacjonarnego.Chyba że po to aby osoba przynosząca paczkę mogła sobie pogadać z pracownikiem,ale to nie bar i ludzie raczej nie przyjdą wyżalić się przy drinku

Przybysz 04.02.2014 *.abcx180.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Ja też troche obawiam się opłacalności takiego biznesu. Jakie dodatkowe opłacalne usługi można prowadzić w ramach takiego punktu? Ksero? Nic innego nie przychodzi mi do głowy bo ile można na miesiąc sprzedać pieczątek czy wizytówek. A może jakby połączył taki punkt z ubezpieczeniami?

Niby kwota inwestycji w przypadku np. pakersów nie jest duża ale ciężko mi sobie wyobrazić 50 paczek dziennie, szczególnie patrząc, że standardowy cennik nie jest jakoś wyjątkowo zachęcający.

Nie podoba mi się za to działanie Ship Center. Rozumiem, że są nowi na rynku i próbują zaistnieć, ale ciągłe czytanie kryptoreklamy na forach robi się nudne. Widać czas na buszowanie po necie maja, a na emaila nie dostałem odpowiedzi

ShipCenter 04.02.2014 *.87-205-141-191.adsl.inetia.pl

9

Witamy po raz kolejny,

Po pierwsze - osądzanie kogoś o kryptoreklamę jest bezpodstawne, to że ktoś dodaje komentarz w tym samym czasie (może aby właśnie inni myśleli że to krypotreklama) nie jest żadnym argumentem, natomiast nie będziemy się sprzeczać, ponieważ każdy kto nas poznał wie jak działami i na co sie kierujemy. Pragniemy nadmienić iż Ship Center to punkty z usługami dla biznesu, nie kierujemy się na wysyłki.

Pragniemy również nadmienić - że email nie jest jedyną droga komunikacji z naszym biurem, jeżeli ktoś pisze do nas wiadomość, zawsze otrzymuje odpowiedź - na emaile odpowiadamy codziennie, mamy ich sporo i odpowiedź każdemu na pytania sporo zajmuje czasu. Ponadto wychodzimy z założenia, że jeżeli kogoś na prawdę interesuje nasza sieć to skontaktuje się z nami teleofnicznie lub odiwedzi nasz punkt pilotażowy w Katowicach, do któ®ego serdecznie zarpaszamy.

UŻYTKOWNIKu jeżeli piszesz na ogólnym forum, że nie odpowiedziliśmy Ci na emaila to prosimy o podanie go(również na forum) abyśmy zweryfikowali ,, twoje oskarżenie" i jak najszybciej odpisali, oczywiście jeżeli taka sytuacja miała miejsce.

pozdrawiamy

Zespół Ship Center

Dasti 08.02.2014 *.host-94-251-217-187.dynamic.mm.pl

1

czy ktoś jeszcze miał/ ma do czynienia z epaką?

isaura 01.05.2014 *.host-212.96.237.69.tvksmp.pl

1

a ja nie korzystam już od klku lat z uslug bezpośrednio u kuriera tylko idę po prostu do pośrednika kurierskiego i to najlepiej do wysylamtaniej.pl bo tam jest zdecydowanie taniej i szybciej docierają wszelkie przesyłki

Lukasz1985 27.05.2014 *.178-37-158-96.adsl.inetia.pl

3

Witam wszystkich znam wszystkie wymieniane systemy. I widzę jedną istotna różnicę między nimi a właściwie plus Ship Center. Właściciele nie tylko staraja się wspierać franczyzobiorców, ale równierz dodaja dodatkowe usługi, które podnoszą dochody i atrakcyjnośc systemu. Z tego co się orietowałem aktualnie dodaja wydruki 3D o których oststnim czasem jest głośno.

RobertZ 29.05.2014 *.178-37-158-96.adsl.inetia.pl

1

Witam

Ja również ostatnio rozglądam się za możliwością rozwoju swojego biznesu i trafiłem na ofertę Ship Center. Podobno można wydzielić w swojej firmie pole do prowadzenia Działalności Ship Center. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem, lub wie jak to może prosperować i czy w lokalu o powierzchni 50 metrów jest to możliwe. 

Ewa_ewa 03.06.2014 *.178-37-158-96.adsl.inetia.pl

4

Witam

jeśli chodzi o e-pake to dobry system jednak tak jak przedmówcy wydaje mi się że same nadawanie paczek to za mało aby dobrze zarobić. Warto dodać jakieś inne usługi np punkt płatności, odbioru paczek itp. Dobrym rozwiązaniem wydaje się franczyza w podobnej kwocie a nawet niższej którą panowie wymienili powyżej. Koszt z tego co sprawdziłam od 12 tyś netto więc nie tak dużo. Oczywiście wydaje mi się że można dodatkowo jeszcze coś swojego dodać, ale biznes wart uwagi moim skromnym zdaniem.

bogdan83aw 07.06.2014 *.77-255-92-94.adsl.inetia.pl

2

Witam,

Z jednej strony zastanawiam się nad franczyzą i otwarciem punktu, jednak z drugiej aktualnie tego jest mnóstwo. Do dzisiaj systemów powstaje więcej, dziwi mnie tylko jedno - że wszystkie dają tylko możliwość wysyłek kurierskich. Ważne w ofercie jest zbadanie franczyzodawcy - tzn. mam na myśli jakich przewoźników oferuje. Dużó firm bierze sobie umowe pierwszą lepszą w Siódemce lub K-EX i nagle robi franczyze - trochę żenada. 

Z tego co się rozeznałem na rynku Polskim ciężko chyba przetrwać samemu punktowi nadając paczki. Dlatego też uważam że jeżeli wybierać punk kurierski to chyba lepiej taki który ma niski koszt inwestycji oraz proponuje więcej usług niż same wysyłki. Z obecnych na rynku faktycznie tylko Ship Center posiada taką możliwość.  Jednak jak z mojej natury wynika, najpierw muszę poznać trochę opini bo w internecie jest mało. Macie jakieś informacje ?

pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.