Forum: Punkt przesyłek kurierskich - usługi dla konsumentów 46

obiektywny komentator 07.06.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

SHIPOWCY zlitujcie się z tą nadętą autoreklamą z nowych kont co chwila!!! Jesteście tak żałośni, że aż śmiać się chce. Popatrzcie sobie na swoje wpisy i spłońcie rumieńcem, no chyba, że sądzicie iż ludzie są tak naiwni i nabiorą się na wasze własne wpisy i kryptoreklamę, która nawet ukryta nie jest.

Nie pamiętam już nazwy firmy, ale gdzieś tu jest w katalogu, z którą można otworzyć punkt nadawania przesyłek za 0 złotych!!!! Bez żadnych śmiesznych opłat franczyzowych za cokolwiek!!!!

DobryPunktFinansowy.pl 01.07.2014 *.aahi81.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Witam

Jako uzupełnienie można zaproponować nowoczesny punkt opłat z wieloma usługami. Agent takiego punktu zarabia na prowizjach za przelewy, ubezpieczenia, pożyczki, sprzedaż doładowań tel GSM, bezpiecznych płatnościach internetowych, i in.

SpeedPak.net 19.07.2014 *.user-46-113-230-37.play-internet.pl

9

Witam,

prowadzę taki punkt w miejscowości 17tyś mieszkańców od stycznia, początki były słabe,w pierwszym miesiącu ok 20 paczkek, 2- 40 paczek, 3-60 paczek, 4-skok na 160 następne byłe coraz lepsze i teraz  mam ok 300:), okazuje się że poczta pantoflowa jest najlepsza. osobiście uważam że płacenie komuś za licencje jest do bani bo oni nic nam nie dają a tylko na nas zarabiają. Fak jest problem z podpisaniem umowy z formą kurierską jako broker, ale jak sie che to się da:) generalnie jak ktoś ma chęci i trochę gotówki na start, ok 5 tyś to polecam.Główne koszty to komp, waga, drukarka, i wystrój, za ok 1000 zł kupi się artykuły niezbędne do pakowania,

Na dzień dzisiejszy mam następne 2 punkty we Wrocku a od nowego miesiąca będą otwarte następne 2 jako punkty partnerskie pod moim logo, oczyw iście wszystko za friko.

pozdrawiam i życze dużo paczek

a i najlepiej jest pozyskiwać klientów firmowych, wtedy jest mało roboty a pieniądze się kocą...

klamil 24.07.2014 *.94.232.33.102

1

Fajnie jak firma wysyłkowa ma własne punkty odbioru paczek,to znacznie ułatwia życie. Wiem,że firma WysylamTaniejPL też takie ma. 

peter 24.09.2014 *.79.162.206.250

1

Byłem mocno zainteresowany otwarciem punktu ship center, jednak telefony do kilku punktów z zapytaniem o współpracę i relacje z centralą firmy, zaczynały się "jaki shipcenter, to pomyłka" , przy czym dodam że numery wybierane prawidłowo. także podziękuję i serdecznie pozdrawiam firmę SHIP CENTER, życzę wielu partnerów !

Adam Mmn 05.11.2014 *.ip-94-42-230-184.multimo.pl

1

a jak wygląda sprawa licencji na transport drogowy?

Przyjmując taka paczkę od klienta stajemy się spedytorem a do tego chyba w/w licencja jest wymagana.

Mareksy DuDu 18.11.2014 *.31-178-108-162.dynamic.chello.pl

1

witam napisz kontakt[at]antykiwarszawa.pl więcej informacji

podzdrawiam

wandaaaa 22.01.2015 *.ony217.internetdsl.tpnet.pl

1

Jest już kilka firm zajmujących się takimi biznesami , ja analizuję akurat ofertę firmy Forsend.

Fajnie że mają pocztex którym wysyłają przesyłki ponadgabarytowe.

Opłata licencyjna dość przystępna w zamian coś tam oferują, kolega prowadzi taki punkt i nie narzeka jednak sam przyznał że początki były trudne. W tej chwili zajmuje się tylko tym, ale wiem że należy najpierw zbadać rynek zbytu, dużym plusem są części samochodowe bo na nich można najwięcej zarobić.

Klaudia Bienias 25.07.2015 *.195.205.166.153

4

Nigdy nie s łyszałam o czymś takim, że przez Internet można nadawać przesyłki kurierskie. Muszę przyznać, że całkiem fajne i wygodne rozwiązanie. Ja akurat rzadko wysyłam jakieś paczki, ale dla kogoś , kto robi to często, takie zamówienie kuriera w sieci to super sprawa.

Ellizka 25.07.2015 *.109107001221.gdansk.vectranet.pl

2

Mój brat ma punkt nadawania paczek DPD. To się chyba nazywa Strefa Paczki DPD. Jest nawet zadowolony. Kokosów z tego nie ma, ale da się z tego żyć :)

Marcin Jocker M 30.07.2015 *.host90-188-252-20.limes.com.pl

1

Witam,

tak czytam i czytam Państwa wpisy, ale nikt nie napisał jakie obroty osiąga w skali miesiąca czy w skali roku.

Ile Państwu "zostaje" pod odliczeniu kosztów itp.

Czy gra jest faktycznie warta świeczki. Patrzać na oferty bezpoeśrednie od DPD (strafa paczki) czu GLS (ParcelShop) w zestawieniu z ofertą ship itp. to wydaje się obsurdalnym wchodzić w jakikolwiek układ biznesowy z jakimkolwiek agentem.

Zastanawiam się czy te wpisu wychwalające wejście w ukłąd z agentem nie są zwyklą reklamą tych agentów.

-

J3M

SpeedPak.net 28.08.2015 *.user-94-254-144-43.play-internet.pl

9

Witam,

odpowiem jako osoba prowadząca punkt jak i prowadząca sieć,

podstawowa różnca jaka wynika ze współpracy z nami to fakt że nie wymagamy deklaracji ilości paczek w miesiącu, do znacznie ułatwia planowanie biznesu,

podpisując umowę bezpośrednio z firmą kurierską w przypadku nie wyrobienia wolumenu cena idzie w góre,

to pierwsza sprawa,

kolejna to fakt że my mamy ofertę wielu firm kurierskich i kazdy może wybrać odpowiednią usługę dla siebie,(różne wymiary w zależności od firmy i koszty usług dodatkowych)

następna to fakt że nie działamy na zasadzie prowizji, a to umożliwia rabatowanie klienta w zależności od potrzeb

Wydaje mi się, że jeśli punkt jest w dobrej lokalizacji i własciciel sie postara i dobrze rozreklamuje

to bez większego problemu zarobi ok 3000-4000tysiące, największy koszt to czynsz.

chętnie odpowiem na więcej pytań

Maroto Kmkiko 20.09.2015 *.176-96-163-13.nstream.pl

1

SpeedPak.net czy możesz podać jakiś kontakt mailowy do siebie.

Pozdję również do siebie: dambols małpa tlen.pl

alex33 22.09.2015 *.user-109-243-37-92.play-internet.pl

12

Ja myślę, że taką franczyzę można sobie otworzyć, ale opierając się na czymś szerszym, np. jak to oferuje MBE. Jest taki punkt u nas w mieście i oblężenie tam czasem jest normalnie.

tomanek 06.10.2015 *.d90-172.icpnet.pl

27

Kiedyś prowadziliśmy szkolenia z tego jak podczepić swój mały biznes do potężnej marki działającej na rynku od lat - fakt, jest tego sporo i należy wyczuć niszę w danym rejonie. Stały kontrakt daje świetne przyszłościowe rozwiązania dla takiego przedsiębiorstwa.

SpeedPak.net 08.10.2015 *.user-94-254-193-104.play-internet.pl

9

speedpak malpa o2.pl

juliandabrowski 21.10.2015 *.user-46-113-238-15.play-internet.pl

5

Alex – byłem właśnie na spotkaniu organizacyjnym w Mail Boxes Etc, rozważam podjęcie współpracy. Widziałem taki punkt za granicą, jak mieszkałem to ciągle jakieś kolejki tam były. Tak sobie pomyślałem, że taki punkt to może być duże udogodnienie dla przedsiębiorców. Jak się na przykład otworzy taki punkt w jakieś dzielnicy biurowej.

Szabo 29.11.2015 *.095160070161.grojec.vectranet.pl

1

Czy ktoś z użytkowników ma jakieś nowe doświadczenia z firmą Ship Center?

Oferta jest interesująca, sporo firm kurierskich do wyboru, drukarnia, pieczątki, ceny też są konkurencyjne, ale jednak trochę mało placówek w porównaniu z konkurencją w tej branży. Może jakiś franczyzobiorca się wypowie?

oszukany 12.01.2016 *.public130311.cdma.centertel.pl

1

Ja chciałem potwierdzić powyższą informację użytkownika dex dotyczącą firmy PAKERSI. Mają mnóstwo punktów na mapie które już nie pracują, wystarczy zadzwonić pod wskazane numery tel. Wprowadzają potencjalnych chętnych w błąd. NIE POLECAM, NIE POLECAM, NIE POLECAM

Bar Tee 27.02.2016 *.178.212.146.8

1

WITAM
A CO Z ZAŁOŻENIEM FIRMY KTÓRA BY ODBIERAŁA PACZKI CZYLI PUNKT ODBIORU PACZEK.
MIESZKAM W NIEDUZEJ MIEJSCOWOŚCI ALE PACZEK U NAS SIE PRZEWIJA CODZINNIE TYSIACE, CODZINNIE NAWIEDZAJA NAS WSZYSTKIE FIRMY KURIERSKIE JAKIE SA W POLSCE.ALE CZY KTOS WYSYŁA TO NIE WIEM WIEM ZE DUZO LUDZI U NAS ODBIERA. MOZE KTOS SIE WYPOEIDZIEC NA TEN TEMAT ??

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.