Forum: Punkt przesyłek kurierskich - usługi dla konsumentów 46

fardaewelina 02.03.2016 *.bmj160.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Akurat z nimi nie miałam do czynienia, ale mam znajomego z branży, który jest podpięty pod franczyzę mail boxes i na szczęście nie ma takich kłopotów. Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie często nie nawet nie fatygują się, żeby dokładnie porozmawiać z franczyzodawca, a potem mają kłopoty. Dwa, że niektórzy niestety też nie mają jasno sprecyzowanego modelu biznesowego, co powoduje komplikacje.

evil 19.03.2016 *.176.221.125.147

2

warto w to sie pchac? jaki broker najlepszy pakersi epaka czy ship center?

Ewelina89 23.06.2016 *.user-5-173-90-108.play-internet.pl

1

A ja szczerze polecam firmę Pakersi jako franczyzę. Moim zdaniem to najlepszy wybór z jednego powodu. Mają mają najniższe ceny dla franczyzobiorców w porównaniu z konkurencją. Sprawdzałam wiele firm z branzy logistycznej i tutaj oni wypadają najlepiej.

evil 15.08.2016 *.176.221.120.130

2

Z tym, że DHL bierze dodatkowo za odbiór paczki 8zł:) nie opłaca się!!!

nniedzielski 16.08.2016 *.user-94-254-251-38.play-internet.pl

6

Takich punktów jest już bardzo dużo, wydaje mi się, że otwieranie takich punktów ma już tylko sens w mniejszych miejscowościach...

1asiwa 20.06.2017 *.cpc7-dove2-2-0-cust199.1-2.cable.virginm.net

1

Epaka.pl strzezcie sie jak ognia , 2gi tydzien czekam na paczke i nie ma jej.

Nie polecam!!!!!

janbad1909 21.01.2018 *.78.10.204.193

63

Wracam do pytania, które tu już padło.

Gdzie tu jest pole do biznesu w punktach stacjonarnych, skoro mogę zamówić kuriera przez jedną z wielu stron on-line w podobnej a nawet niższej cenie?????

Rafał K-ski 22.04.2020 *.no-mans-land.m247.com

1
ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za drugą ok. 20zł zawiozłem do dhl tam pracownik je zmierzył jeszcze raz wymiary były takie same, dzis dostaje fakturę z eppaki za weryfkację paczek uwaga 110zł dopłaty pytam się kur za co??? gdybym ich jeszcze nie mierzył i nie warzył no ale do chu o tak ludzi oszukiwać nie wstyd wam??? po 6 latach kończe z wami współprace dosyć tego oszusta to juz nie pierwszy raz taki numer!! Ludzie nie dajcie się nabrać lepiej wystałajcie przez furgonetke lub innych przewożników którzy nie stosują takich nieuczciwych praktyk!!!!!

Koszałek 11.11.2021 *.46.204.32.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

2
Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship Center. Wszystko ładnie wygląda do momentu podpisania umowy. Później to już jedna wielka farsa i wykorzystywanie franczyzobiorców. Franczyzobiorca nie ma nic do powiedzenia, bo umowa. Perfidne zapisy umów i mechanizmy wykorzystywane do naciągania franczyzobiorców. Nagle też po podpisaniu umowy, okazuje się, że stawki za usługi to groszowe sprawy, no ale przecież jest umowa i są kary dla franczyzobiorców. Odradzam jakąkolwiek współpracę, daleko od umów z tymi osobami. A szczytem szczytów jest sprawdzanie i nagrywanie rozmów przez tych jegomości (czego nawet nie ukrywają w korespondencji), po to żeby mieć haki na wypadek, gdyby franczyzobiorca chciał zrezygnować. To tylko przedsmak co Was czeka po wejściu we współpracę. Służę informacją gdyby ktoś miał dodatkowe pytania. Pozdrawiam

Łucja 13.12.2021 *.ipv4-188-121-12-243.net.internetunion.pl

2
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to ogarnąć i jeszcze dodatkowo zarabiam na materiałach do pakowania i fajnie odbiór paczek wypalił. Ale u mnie w sumie jest łatwiej, bo blisko poczta, także wiadomo... Dla mnie to nowa branża zupełnie była, ale mają tam sensowne szkolenia i doradzają z lokalizacją także nieźle wyszło. Na plus napewno to wsparcie od nich, minus: teraz przed świętami ciężko obrobić samemu tyle. Ale ogólnie wrażenia na plus.

Łucja 13.12.2021 *.ipv4-188-121-12-243.net.internetunion.pl

2
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to ogarnąć i jeszcze dodatkowo zarabiam na materiałach do pakowania i fajnie odbiór paczek wypalił. Ale u mnie w sumie jest łatwiej, bo blisko poczta, także wiadomo... Dla mnie to nowa branża zupełnie była, ale mają tam sensowne szkolenia i doradzają z lokalizacją także nieźle wyszło. Na plus napewno to wsparcie od nich, minus: teraz przed świętami ciężko obrobić samemu tyle. Ale ogólnie wrażenia na plus.

Motylek 525 04.01.2022 *.host-89-231-249-4.dynamic.mm.pl

1
To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

Kamcia79 09.03.2022 *.46.204.75.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

1
Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na wsparcie i się zapytać. Mam grupę stałych klientów. Kilkaset metrów od punkt mam paczkomat i o dziwo dużo dodatkowych klientów dzięki temu. Ogólnie na plus.

xxxxyy 22.09.2023 *.bka207.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami bezpodstawnie naliczaja jesli bedziesz chcial wypowiedziec umowe wspolpracy . Firma nie jest szczera i podaje sie za wieksza niz w rzeczywistosci jest (wystarczy spojrzec w KRS )sprzedawca na szkoleniu opowiada bajki ktore nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia , jesli masz jakis problem dzwonisz do tak zwanej centrali to zostajesz odsylany do innego dzialu a tak naprawde to jest osoba obok na krzeselku przy jednym biurku . Tam sam prezes zarzadu pracuje na roznych stanowiskach ostatnio byl widziany w dziale faktur. Moje doswiadczenie z ta firma to kompletny brak checi wspolpracy Na jaki tzw dzial by sie nie zadzwonilo to byl problem cokolwiek zalatwic bo wszyscy aroganccy . Moj punkt mial byc zweryfikowany pod kontem konkurencji , kompletnie to zostalo zignorowane a jak sie okazalo po podpisaniu umowy ze nie moglem nawiazac wspopracy z glownymi partnerami firm kurierskich bo dookola byly juz punkty otwarte wczesniej . To w odpowiedzi uslyszalem ze to nie jest wazne , wazne jest pozyskiwanie klientow przez ich platforme . Przes miesiace naliczali mi wieksza oplate niz mialem w umowie gdy sie z orientowalem ze place dwa razy tyle nawet nie uslyszalem slowa przepraszam . Tak zwane pozyskiwanie klientow przez ich strone czego oni bardzo mocno naciskaja jest poza jakakolwiek kontrola przez franczyzobiorcow Po wyslaniu kilkuset ofert do klientow nie dosc ze nie bylo zadnego odzewu to jescze one zniknely i dostalem za to kary umowne kompletna arogancja . Kiedy zmieniali sobie branding firmy tez chcieli obciazyc nas. Odradzam wspolpracy z ta firma jak i korzystanie z ich uslug na przesylki. Ceny maja nizsze nawet na poczcie. Wyslanie malej paczki zagranice u mnie w punkcie najtansza opcja byla za 120zl Ta sama paczka na poczcie 13,99zl . Gdy po kilku miesiacach wielkich moich strat przez ta firme wyslalem wypowiedzenie umowy otrzymalem fakture na 4x miesieczna oplata franczyzowa , oraz note kar umownych na tak poprostu wymyslonych uchybien na kwote 5tys zl. Oraz wszelakie grozby sadowe , zgloszenia do Bik itp. Ja to zaplace i pojde w swoja strone ale niech ten wpis bedzie przestroga dla kazdego kto sie natknie na to malutka firme i brak szacunku do drugiego czlowieka z ich stron.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.