Forum: Jak odzyskać dług? - doradztwo i księgowość 24

Karolcia 13.06.2015 *.user-31-174-100-81.play-internet.pl

2

witajcie,

mam problem z odzyskaniem dlugu od pewnej firmy. osoba, dla której wykonałam zlecenie unika ze mną kontaktu, nie odbiera telefonów. co robić w takiej sytuacji?

PiotrW 14.06.2015 *.user-31-174-100-81.play-internet.pl

1

jak chcesz odzyskać kasę, to Sądy - to jedna z dróg, ale nie jedyna, sprawdź sobie sobie te

gielde wierzytelnosci www.kcw.org.pl

http://dom-it.pl/promocja_kcw/promocja_kcw.jpg

andrecourt 02.07.2015 *.194.153.107.130

24

pieniądze można odzyskać również na drodze windykacji. Niektóre kancelarie współpracują z firmami windykacyjnymi, które stosują naprawdę skuteczne metody egzekwowania długu.

Tycjan 17.07.2015 *.185.74.84.49

33

Oczywiście najprościej zlecić sprawę specjaliście. Ja również miałem swego czasu podobny problem i moją sprawą zajmowała się kancelaria z Gdańska. Dzięki temu udało mi się odzyskać dług, jeszcze zanim sprawa trafiła do sądu.

Tobie też to radzę, jeśli minął termin zapłaty faktury, to wyślij im ostateczne wezwanie do zapłaty, koniecznie z potwierdzeniem odbioru, a jeśli to nadal nie przyniesie efektu to nie krępuj się iść do prawnika.

tyrina 23.07.2015 *.z-connecto-r.static.3s.pl

14

A może zamiast wyjazdu na kilka dni zrobić jakąs imprezę w mieście i tak dalej?

kania 25.07.2015 *.public-gprs517721.centertel.pl

3

Najlepiej to do razu iść do sądu. Szkoda czasu na firmy windykacyjne.

aharuna 24.08.2015 *.95.213.151.53

1

Najlepiej od razu udaj się do prawnika i do sądu. Oni najlepiej wiedzą jak rozwiązywać sprawy związane z dochodzeniem należności. Mogę Ci podać namiary na dobrą kancelarię prawną - http://www.iurico.eu/oferta/doradztwo

m m 09.11.2015 *.subs-83.142.199.183.metrointernet.pl

1

Polecam sprawdzenie pierwszego w Polsce tak kompleksowego systemu do windykacji online - Vindicat.pl. Nie tylko wysyła on wezwania do zapłąty ale także np: generuje nam pozwy - bez pomocy prawników za grosze :)

John 20.11.2015 *.pc127.quarto.pl

1

Sąd to droga przez mękę - jeśli możesz chwilę poczekać to jednak mimo wszystko poleciłbym firmę windykacyjną. Ja używałem http://profesjonalnawindykacja.pl - ale możesz wybrać też jedną z wielu innych bo zasadniczo procedury mają podobne.

Anna Kalata 25.11.2015 *.44-13-236-151.static.edis.at

14

Całkiem dobrą skuteczność mają firmy windykacyjne. Wiadomo, część z nich stosuje metody na granicy prawa. Wątpliwe z etycznego punktu widzenia - ale z drugiej strony długi trzeba spłacać.

Umowy są po to aby ich przestrzegać...

Dlatego należy zastanowić się głęboko zanim się zadłużymy.

Tych którzy mają wątpliwości odsyłam do http://www.forum-kredytowe.pl/f145/

Antoni Wieczorek 29.11.2015 *.213-5-45-205.bestgo.pl

1

A ja polecam tą firmę skup-dlugow.pl

Zapłacili mi przedpłate za mój dług. A w innej sprawie przeprowadzili windykację za 0zł. Wszystko obyło się bez sprawy sądowej.

aleknowaq 29.12.2015 *.user-46-113-191-48.play-internet.pl

9

Oddać sprawę do firmy zajmującej się windykacją. Z dośwaidczenia wiem, że taki dłużnik jak dostaje pismo to mięknie od razu

Sebastian1578 12.01.2016 *.173-234-249-194.ipvnow.com

9

Jeżeli jest problem z dłużnikiem, który zwleka z wypłaceniem należności za wykonanie usługi to ja proponuję faktoring od Kuke Finance. Usługa bardzo dogodna i prosta w działaniu.

Już spotkałem kilka firm, które korzystały z tego typu usług i wyszły na tym całkiem dobrze. Zachowały płynność finansową i miały fundusze na dalszą działalność.

Jaśek8 23.01.2016 *.ip-5-172-247-204.free.aero2.net.pl

6

Też jestem za firmami windykacyjnymi.

Wszyscy wiemy, w jakim tempie pracują sądy, więc wybierając tą drogę trzeba się uzbroić w cierpliwość. Firmy windykacyjne, często właśnie skupując dług, wykładają pieniądze, żeby Cię spłacić i sami sobie dochodzą od ludzi spłaty. O różnych metodach można poczytać w sieci, ale jak dla mnie, ważne że są skuteczni, a ja mam swoją kasę i nie bujam się z tematem.

joanna.lipiec 25.01.2016 *.d222-68.icpnet.pl

2

tez polecam firmy windykacyjne, a odradzam sądy...

Jan33 31.01.2016 *.91.188.125.148

127

A czy znacie może jakąś firmę z Warszawy która specjalizuje się w prowadzeniu sporu prawnego związanego z odzyskaniem długu?

tetrus 01.02.2016 *.dynamic-78-8-127-192.ssp.dialog.net.pl

12

Też miałem problemy z odzyskaniem długu i poradzono mi, abym skorzystał z usług Agencji detektywistycznej. Prywatny detektyw odzyskał moją kasę po miesiącu, a jego wynagrodzeniem była prowizja od zwróconej kwoty.

Antonio Lux Torpeda 01.02.2016 *.212.57.38.90

11

Istnieją na rynku firmy widnykacyjne, które mogą poszczyćić się całkiem dobrymi wynikami, jeżeli chodzi o ściągalność długów. Ich metody są legalne, chociaż często ocierają się o granicę prawa.

Zawsze można też wyslać przedsądowe wezwanie do zapłaty. Najlepiej zlecić to jakiejś kancelarii adwokackiej, aby prowadziła sprawe.

mauro 11.02.2016 *.aelt175.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Najpierw do sądu i załóż sprawę.

Krosus 26.09.2017 *.81.190.123.12

5

JA bym się nie bawił w samodzielne odzyskiwanie długu. Szczególnie jeśli np do tej pory płacił nieregularnie i się wymigiwał - nie będzie traktował Twoich prywatnych próś i gróźb powaznie. najlepiej od razu przekazać to jakiemuś zaufanemu specjaliście. Bardzo fajną, sprawdzoną bazę prowadzi www.monitorurzedowy.pl - polecam sprawdzić

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.