Forum: Co przed założeniem firmy? - finanse i bankowość 106

tomaasz 19.06.2015 *.89-74-139-171.dynamic.chello.pl

44

Witajcie, chciała zasięgnąć opinii. Otóż mam w planach otwarcie własnego biznesu, niestety na dzień dzisiejszy moja wiedza na temat prowadzenia firmy jest znikoma. Czy w związku z tym powinna zdecydować się np. na studia podyplomowe, myślałam o http://www.wsb.pl ,a może polecicie mi jakieś szkolenia, kursy?

Magdalena K 22.06.2015 *.87-204-41-166.static.ip.netia.com.pl

4

Długopisy zawsze świetnie się sprawdzają. Pamiętaj tez o jakiejś nietuzinkowej wizytówce.

zuzia.gola 10.07.2015 *.078088033162.starachowice.vectranet.pl

55

Po pierwsze zacznij czytac i rozumieć. Sporo przydatnych w biznesie informacji możesz znaleźc na http://www.informacjabiznesowa.pl/ . Tam znajdziesz tez porównania produktó bankowych/firm dla biznesu - konta firmowe, kredyty, leasing, faktoring. Jeśli nie rozumiesz, ciężko będzie Ci dojść do sukcesu.

królowa_elza 13.07.2015 *.ip-37-152-19-81.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

60

Przed założeniem firmy na pewno trzeba zadbać o Biznes Plan. Warto też z góry zaplanować wydatki tak by w późniejszym czasie nie okazało się, że sa większe od przygodów. To ważne, by jakoś na rynku funkcjonować. Nie można mieć samych strat bo się nie utrzymamy. Ważną rzeczą jest wybór dostawcy prądu i gazu by zniwelować opłaty rachunków i oszczędzić kilka grosza. Tak oszczędzone pieniądze mogą przydać się na inne wydatki. Wszystko z głową już na początek a będą same korzyści.

nati 21.07.2015 *.public-gprs517412.centertel.pl

193

Na pewno trzeba skończyć studia kierunkowe, ale chociaż psychologę w biznesie. Tutaj http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-i-stopnia/psychologia-w-biznesie,2,2,314,54,259 na WSZOP jest taki kierunek. Studenci go bardzo chwalą. Jest to świetne rozwiązanie praktycznie dla każdego.

królowa_elza 18.08.2015 *.ip-37-248-254-150.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

60

Ja nie mam studiów kierunkowych a mam jednak firmę. Wcale studia nie są potrzebne, musisz mieć łeb na karku i wiedzieć dokładnie co chcesz osiągnąć i do czego dąrzysz. Ja zanim otworzyłam firmę miała biznes plan. Jak tylko zaczęła się produjcja podjełam decyzję o oszczędzaniu środków w firmie i zmieniłam dostawcę energii. Prąd dla Firm http://taniaenergia-dla-firm.pl/ jest zdecydowanie tańszy, a dzięki temu w ciągu roku zaoszczędziłam kilkaset złotych i mogłam kupić dodatkowe maszyny.

Sebastian1578 19.08.2015 *.router.webino.pl

9

Spotkałem się z firmą, która pomaga przy zakładaniu firmy a później jeszcze poprowadzi naszą księgowość. Myślę, że powinni doradzić w kwestii funkcjonowania firmy na polskim rynku. Można ich znaleźć na http://www.asset.rzeszow.pl/. Jeżeli jeszcze się nie prowadziło własnej firmy to lepiej wesprzeć się doświadczeniem ekspertów.

kamila34 13.10.2015 *.user-164-126-194-230.play-internet.pl

7

Przed założeniem firmy konieczny jest biznesplan, a przynajmniej zarys przedsiębiorstwa jakie chcesz założyć i analiza kosztów jaki musisz ponieść przy zakładaniu i rozruchu firmy. Następnie pozbieraj dobre kontakty i dostawców. Prowadzę małe biuro i zaopatruję się w artykuły biurowe na eofficemedia.pl. Mają wszystko co konieczne, żeby wyposażyć biuro na początek http://eofficemedia.pl/szukaj-o_s_0_1.html?keyword=%28SLI%29&search=simple

fran21 11.12.2015 *.173-234-249-194.ipvnow.com

18

Napisz jeszcze jaka to ma być firma. Jeśli chodzi na przykład o branżę transportową, lub moją budowlaną, to właściciele mają często problemy z płynnością finansową, przez zawierane faktury o odroczonym terminie płatności. Z doświadczenia wiem, że na niesprawdzonych kontrahentów lepiej uważać i czasem warto zdecydować się na pełny faktoring, jeśli ktoś nie zna tematu, to odsyłam do przeczytania http://www.kuke-finance.pl/oferta/faktoring-pelny/faktoring-z-polisa-kuke/ taka świadomość już nie jeden raz zaoszczędziła mi nerwów.

Gadek 13.12.2015 *.aaqu22.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Księgowość nie jest niczym skomplikowanym, a już na pewno nie w przypadku małych firm, które mają mało faktur. Jeżeli jest to większa firma, to na pewno przyda się księgowa, gdyż czasem można przeoczyć wiele rzeczy + na pewno nie będzie tyle czasu, żeby siedzieć w papierkach, których i tak już jest u nas dużo... Taka księgowa oszczędzi ci czasu, pieniędzy i stresu (biura rachunkowe i księgowe reprezentują podatnika w kontaktach z urzędami i instytucjami).

MarFur 20.09.2016 *.c242-6.icpnet.pl

9

Zasatanów się nad lokalizacją, czy chcesz wynajmować biuro, czy na razie pracować w domu. Sprawdź, czy będziesz muisal od razu zatrudnić ludzi, zus i inne przyjemności :)

Jowana 22.09.2016 *.d58-84.icpnet.pl

5

Sprzedam meble do biura kredytowego lub placówki bankowej .

Pełne wyposażenie na dwa stanowiska pracy

Zainteresowanych zapraszam do kontatu

TomaszDz74 03.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

15

Też zastanawiałem się nad taką franczyzą, ale chyba wolę zainwestować trochę więcej, ale w dużej i prężnie działającej Grupie Muszkieterów.. Niby ryzyko większe, ale taka masa pozytywnych opinii o nich jest, że jestem już prawie przekonany do decyzji

bohdan 06.11.2016 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

16

a odbyłeś rozmoy z ich konsultantami, jakimś właścicielem sklepu itd.? na podstawie tylko informacji z sieci ciężko podjąć decyzję.

Wiktor66 06.11.2016 *.031011165142.bielawa.vectranet.pl

29

Gdzie można zdobyć namiary na takiego konsultanta? Zawsze wydawało mi się, że bardzo ciężko nawiązać kontakt z takimi dużymi firmami

adamlas 06.11.2016 *.public-gprs392870.centertel.pl

15

chyba to nie jest takie trudne, warto zorientować się w ofercie firm, które są bardzo chętne do podjęcia współpracy z nowymi franczyzobiorcami, wtedy to oni zadbają o to, abyś uzyskał wszystkie niebędne informacji, jeżeli tylko poważnie intersujesz się tematem.

adamlas 06.11.2016 *.public-gprs392870.centertel.pl

15

a jeszcze a propos studiów i niewiedzy dotyczącej prowadzenia własnej działalności to właśnie firmy franczyzowe dysponują pełnym wachlarzem szkoleń i wsparcia od strony formalnej, dlatego warto się zastanowić czy to nie lepsze rozwiązanie niż rzucanie się na głęboką wodę samemu

dawidzborowski 07.11.2016 *.159-205-3-179.adsl.inetia.pl

32

Tomasz czemu uważasz, że ryzyko jest większe? Czy nie ma tam gwarantowanego zysku? Przecież to bardzo duża firma

dannyboi 07.11.2016 *.212.191.4.215

9

Franczyza jest o tyle korzystnym rozwiązaniem dla początkujących biznesmanów, że na starcie mają opiekę franczyzodawcy we wszystkich aspektach: finansowym, prawnym, psychologicznym, marketingowym, podczas gdy osoba rozkręcająca firmę na własny rachunek musi wszystko rozgryzać sama i podejmować najważniejsze decyzje, które wpłyną na firmę. Jasne, franczyza ma pewne ograniczenia i każdy poważniejszy ruch musimy konsultować z pracodawcą, ale odznacza się mniejszym ryzykiem.

Ale jeśli ktoś się upiera przy własnej działalności, to lepiej jest iść do jakiegoś dobrego doradcy biznesowego, który wskaże dokładnie, co oprócz biznesplanu trzeba przygotować i do jakich urzędów się udać po kolei.

Wiktor66 07.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Wydaje mi się, że gwarancji zysku to nigdzie nie dostaniemy. Jeżeli wchodzi się we franczyzę to trzeba wnieść jakiś kapitał, pewnie dość spory, więc jakby nie patrzeć inwestujemy często wszystko co posiadamy, a to jest duże ryzyko. Jasna sprawa, że mamy wsparcie, know-how i pomoc, ale dla niektórych nawet to nie jest wystarczająco dużo

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.