Forum: Dlaczego zamknięto tyle stacji benzynowych? - stacje paliw i art. motoryzacyjne 31

Makler 10.12.2003 *.yj58.internetdsl.tpnet.pl

Witam ponownie !
Piszę swoją pracę licencjacką i tak mi się ten temat spodobał, że drążę do do dna.
Miałbym kolejne pytanie: dlaczego w okresie 2003 zamknięto aż 83 stacje benzynowe? I jeśli ktoś wie to proszę napisać jakie sieci w branży gastronomicznej i turystycznej zamknęły w roku 2003 (2002/2003) najwięcej swoich punktów franchisowych.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Makler

adam 11.12.2003 *.dragon.blt.pl

Odpowiedź znajdziesz w artykule:
http://www.parkiet.com.pl/news/art.jsp?idn=309747&dz=01000

Makler 12.12.2003 *.yj58.internetdsl.tpnet.pl

Tam napisali ogólnie o sytuacji polskich stacji benzynowych, nic odnośnie franchisingu.

adam 14.12.2003 *.dragon.blt.pl

ciach
"Miałbym kolejne pytanie: dlaczego w okresie 2003 zamknięto aż 83 stacje benzynowe? I jeśli ktoś wie to proszę napisać jakie sieci w branży gastronomicznej i turystycznej zamknęły w roku 2003 (2002/2003) najwięcej swoich punktów franchisowych. "

Witam,
Twój post zawiera dwa pytania. Na pierwsze zasugerowałem, że odpowiedź znajdziesz w linku.... W pytaniu drugim: o branży gastronomicznej i turystycznej dopiero pojawia się zapytanie w kontekscie franczyzy, na to nie odpowiadałem.
Natomiast w podanym artykule jest to bardzo sensownie przedstawiono dlaczego stacje są zamykane? Primo: niedostosowane do wymogów UE, secundo: idywidualista nie otrzyma takich upustów i warunków jak "sieć" a więc i zyski malejące. Mom zdaniem to tłumaczy wszystko, lub prawie wszystko/zwiększona ilość stacji sieciowych, orientacja klienta na stacje firmowe/.
pozdr.
adam

Makler 15.12.2003 *.yj58.internetdsl.tpnet.pl

Owszem artykuł wyjaśnia pewne kwestie, lecz nie można z góry zakłądać, że taki sam był powód zamknięcia stacji franchisingowych.
Tam pisano o małych stacjach prywatnych - co nie dziwi, bo UE wykończy nie tylko staje, ale i masarnie itp.

Redakcja 16.12.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Stacje benzynowe nie koniecznie zostały zamknięte, tylko utraciły licencję.
Powodem mogła być: sprzedaż lewego paliwa, niska jakość usług dla klientów etc.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.