Forum: Żabka - art. spożywcze i przemysłowe 130

11016266 18.04.2002 *.

jakie trzeba spelnic warunki by zostac franczyzobiorca sieci "zabka" ? moze na forum znajduje sie ktos kto z nimi wspolpracuje ?

martin 21.04.2002 *.

Calą inwestycję finansuje "Żabka".Natomiast koszty eksploatacji dzielone są na Żabkę i ajenta.Ajent oplaca rachunki tel,personel,środki czystości,koncesje na alkohol, jednarozowo oplaca kasy i komputer,ZUS,podatki no i oczywiście pensję sobie.Na to ma średnio 10% marży.
"Żabka" opłaca lokal,remont,klimatyzację, rachunki za energ.elektr.wyposażenie i kamery przemysłowe.
Wrzuć w wyszukiwarce Google hasło "Żabk' znajdziesz parę postów .

bartek 23.04.2002 *.

Czemu Żabki nie ma w katalogu firm, czy redakcja wprowadziła jakieś preferencje?

martin 23.04.2002 *.

Sądzę ,że Redakcja się nie rozdrabnia na "drobne" jak rownież uważam nie śledzi na bieżąco prasę w ktorej są informacje na interesujące nas tematy.
Redakcja spoczeła na laurach i tam gdzie są konsultacje/czyt.-pieniądze/

Arkadiusz Słodkowski, red. naczelny portalu 23.04.2002 *.

Gdyby umieszczenie sieci w Katalogu zależało tylko od nas, wszystkie sieci by w nim były. Niestety, niektóre sieci (zdecydowana mniejszość, ale jednak) lubi działać w informacyjnym półcieniu. Dla biorcy to także materiał do przemyśleń - dlaczego franczyzodawca prowadzi politykę niedomówień. Kwestia opłat za Wpis na portalu jest drugorzędna - cena jest na tyle dogodna, żeby mogła zostać zapłacona przez każdą POWAŻNĄ sieć franchisingową.
Katalog Firm Franchisingowych ma przecież także uwiarygadniać sieci, które u nas się ogłaszają. Na koniec pytanie do uczestników Forum? Czy chielibyście Państwo prowadzić wspólne interesy z siecią, której nie stać na kilkaset złotych rocznie np. na papier do drukarki? Nasz Katalog jest tzw. pokerowym sprawdzam dla sieci. U nas gościmy naprawdę solidne firmy.

Arkadiusz Słodkowski, red.naczelny portalu 23.04.2002 *.

Martin, Przyjacielu, wszystkiego nie da się opisać. Wszystkoizm jest gorszy od komunizmu. Poza tym nie wszystko jest po prostu ciekawe. Ale skoro masz jakiegoś hiciora, to dawaj go. Cały czas zachęcamy gości portalu do współuczestnictwa i dzielenia się informacjami. Rynek franchisingu w Polsce jest rozproszony - tylko na portalu udało nam się pozbierać większość informacji razem. Martin, czekam na tekst do druku od Ciebie.

Redakcja 24.04.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Aby znaleźć się w katalogu firm franchisingowych firma musi:
  • prowadzić działalność na zasadzie franchisingu,
  • mieć opracowaną umowę franchisingową,
  • prowadzić przynajmniej 1 własną lub franchisingową jednostkę,
  • podawać prawdę w ankiecie zamieszczonej w katalogu,
  • mieć ochotę tam się znaleźć.

Polecamy korzystanie z archiwum portalu. Można tam znaleźć interesujące artykuły o Żabce i jej konkurencji.

martin 28.04.2002 *.

Szanowny Panie Redaktorze Naczelny,
nie wchodząc w meandry dyskusji o wszystkoizmie
lub komunizmie, uwazam, że nawet informacji z
masowych publikatorów na temat sieci franchisingowych w archiwum jest niewiele, a te które są ,są mało konstruktywne.Nie sięgając daleko-gdyż jesteśmy na grupie Żabka-odsyłany jestem przez Redakcję do archiwum, gdzie znalazłem 2/słownie:dwa sic./ artykuły na w/w temat i to wszystko.Obecnie jest to jedna z najlepiej rozwijających się sieci handlowych, o której jest sporo publikacji lecz nie na Pańskim portalu. Trudno mi się wypowiedzieć czy jest przyjazna również dla biorcy ale jest na topie.
Uważam, że spełnia większość wymogów czytelników portalu i Redakcji -może oprócz ostatniego.Prywatnie to mi się nasuwa myśl-czy redakcja wyszła naprzeciw?
Widzę,że portal wykonuje przedruki z "Detal dzisiaj" ale tego najważniejszego nie wykonał /z6.12.2001r./,ktory przybliżyłby licznym czytelnikom portalu informacji o tej sieci jak również możliwości porównania swoich szans do stawianych warunków przez sieć.
Wchodząc na portal tej klasy nie tylko szukam wiedzy o trendach ale też szukam informacji o sieciach i warunkach wstępnych stawianych potencjalnemu biorcy,również czy stać je na "papier do drukarek",ale w tym temacie na portalu jest jak najbardziej ubogo.
Przepraszam za prostolinijność ale edukację przeszedłem w "komunizmie".

Michał Wiśniewski, red. portalu 28.04.2002 *.

Szczególną uwagę przywiązujemy do polskich sieci – są one dowodem przedsiębiorczości Polaków. Zatem, kiedy Żabka zacznie rozwijać się na zasadzie franchisingu, wówczas powinna znaleźć się w Katalogu firm franchisingowych.
Jeżeli ktoś z Państwa słyszał o nowych polskich sieciach franchisingowych, które powinny znaleźć się w Katalogu proszę o informację (mój adres email: mwisn@franchising.info.pl).

dt 07.05.2002 *.

Nie rozumiem, co ma wpolnego wpis do katalogu z wiarygodnoscia firmy. Moze nie chca takiego wpisu. Mozna to tak odebrac, jakby ta strona(portal) byla nie wiadomo czym. A przeciez to zwykla stronka.

Dziennikarz 07.05.2002 *.

Różni się tak, jak różni się gazeta od biletynu firmowego. Na stronie Żabki nie ma żadnej informacji, że za siecią stoi Mariusz Świtalski.
Nie każda żabka to zaczarowany królewicz, może być i gangster.
Zainteresowanych, kim jest Mariusz Świtalski i jaki los spotkał jego poprzednie sieci, polecam wizytę w archiwum Gazety Wyborczej.

Zainteresowany 07.05.2002 *.

Czy mógłbyś wyjaśnić jaki los spotkał poprzednie sieci?

JA 11.05.2002 *.

Taki,że Biedronka i jakieś tam hurtownie(elektromis czy coś takiego) zostały sprzedane portugalczykom, a wogule Świtalski troche wychujał Rzeczpospolitą w podatkach i wrobił swoich pracowników.:(

martin 12.05.2002 *.

Mariusz Świtalski aczkolwiek, może kontrowersyjny bizmesmen ale zainwestowanie /chyba 50% udziałów/ w sieć Żabka przez znany międzynarodowy fundusz AIG chyba o czymś świadczy?

pasikonik 12.05.2002 *.

Niech zgadnę, o szaleństwie i nieznajomości polskich biznesmętów?

martin 17.05.2002 *.

Pasikonik gdybyś poczytał o funduszach AIG i ich inwestycjach w Polsce,to myślę ,że zmieniłbyś zdanie.
Życzę Ci odrobinę "szaleństwa" może inaczej spojrzysz na wielki biznes.

Ja 17.05.2002 *.

Pasikonik to taka menda malkontent co się o wszystko wszystkich czepia, jak jest takie złe wszysto to się powieś!!

pasikonik 20.05.2002 *.

Kolego o pseudonimie "Ja", juz jak będę wisiał, jeszcze strzyknę Ci jadem w Twoje żabie oblicze. A tak na marginesie, czy kupowanie chleba od Żaby jest higieniczne?

Michał Wiśniewski, red. portalu 24.05.2002 *.

Jeszcze raz w sprawie nieobecnosci Żabki w Katalogu Firm Franchisingowych: Sieć 800 sklepów Żabki nie działa na zasadzie franchisingu, choć niektóre elementy ma lepiej dopracowane niż niejedna sieć franchisingowa, np. wizualizację sklepów, czy system szkoleń.
Od osoby prowadzacej sklep nie wymaga się dużych inwestycji (zakup kasy fiskalnej + koncesji na sprzedaż alkoholu + szkolenie). Prowadzący sklep nie ma prawa do lokalu i nie jest właścicielem towaru - czyli jego pozycja jest słabsza niż franchisobiorcy. Zatem prowadzącego Żabkę można bardziej nazwać agentem (lub ajentem - jak się mówiło dawniej) Żabki.

pilar 01.06.2002 *.

Tak sie składa ze jestem ajentem Zabki Polskiej SA, widze wiele pytan na ktore smialo moge udzielic odpowiedzi. Fakt jest to jedyna firma na polskim rynku w której biorca ma min. wkład finansowy. Widzac firmy które zadaja absurdalnych kwot licencyjnych nasuwa mi sie pytanie: po co mi licencja jakiejs firmy gdzie nakład przyszłego biorcy szacunkowy oczywiscie jest zblizony 300tys nowych zł. Jak ktos ma takie pieniądze to pewnie jest szczesliwy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.