Forum o artykule: Nowe prawo własności przemysłowej – krok w tył dla franchisingu 1475

Kobi 11.02.2002 *.

Może i komuniści ale napewno niezbyt są to ludzie którzy nie wiedzą co tu jeszcze popsuć, więc niszczą wszystko. Jak my mamy wejść do Europy :-)

Lex 11.02.2002 *.

Uchwalanie takich ustaw świadczy o tym, że w Polsce są tylko komuniści,ci z SLD - antyklerykalni, ci z prawicy klerykalni

David 12.02.2002 *.

Mam takie pytanie, czy trzymając się przepisów tej ustawy działanie większości sieci franchisingowych w naszym kraju jest zgodne z prawem. Jak firmy franczyzowe omijają te przepisy?

Redakcja 14.02.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Problem ten dotyczy przede wszystkim biorców tzw. licencji master, którzy uzyskują od zagranicznych sieci franchisingowych licencję do rozwijania sieci na terenie Polski z prawem do udzielania dalszych licencji (tj. sublicencji) indywidualnym franchisobiorcom.

januszwm 04.04.2002 *.

Sądzę, że nie można zapominać o ochronie konsumenta:tka jest INTENCJA tego przepisu. Może tak (co o tym sądzicie?): przepis usunąć ale wprowadzić odpowiedzialność właściciela i mastera za działania sub-masterów. Np.prawo wyboru klienta zgłaszania (i egzekwowania) reklamacji na sub-mastera do mastera i/lub właściciela.

Lex 08.04.2002 *.

Ale tu nie rozmawiamy o intencjach. Bo jak mówi przysłowie, dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane. Tymczasem nasi posłowie spłodzili nam bubla prawnego.

januszwm 09.04.2002 *.

Owszem, chodzi tez o intencje Ustawodawcy.Moja propoz.miala na celu zachowanie jej bez "bubla" prawnego. Propozycje zmian winny byc konstruktywne a nie tylko negujace bo sa zle skutki uboczne.

januszwm 09.04.2002 *.

PROSBA: wiem, ze dyskutujemy o ustawie z XI 2001. Ale dokładnie: data, jaki nr. Dziennika Ustaw, poz.? KTO WIE?

Redakcja 09.04.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Polecamy korzystanie z wyszukiwarki portalu – wystarczy wpisać hasło „własności przemysłowej” i wyskakuje pełna lista artykułów na ten temat.
Ustawa z dnia 30 czerwca 2000 r. o własności przemysłowej (Dz. U. z 2001 r., nr 49, poz. 508).

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.