Forum: Pomysł jest - brak wiedzy o firmie.. - telekomunikacja, IT, AGD/RTV 26

Andrzej99 07.12.2018 *.host-550b7e82.sileman.net.pl

1
Witam! Domyślam się, że takich tematów było bardzo dużo. Wiem, że każdy z tematów, problemów jest inny - więc postanowiłem napisać na forum. Liczę, że ktoś z Was pomoże i zasugeruje mi co i jak :) Zacznę od tego że: - Ja pracuje na etacie w firmie - Mój kolega również pracuje na etacie w firmie. Mamy odłożone po 30 tys PLN. Chcemy we dwójkę - zalożyć firmę - spółkę? Nie chcemy zakładać osobno działalności. Chcemy razem ponosić straty jak i zyski. Co docelowo nasza firma ma robic? - Ma to być firma handlowa - chcemy mieć swój branding - produkt. Mamy znalezionego producenta elektroniki - kabli HDMI. Chcemy ściągać takie produkty i pod własnym brandem sprzedawać w PL Kilka pytań: 1) Jaką formę działalności wybrać? Spółka cywilka? Spółka jawna? 2) Czy są jakieś "haczyki" przy imporcie z Chin? Czytałem wiele stron i ... zero konkretów. W sumie oprócz cła, podatku przy załadunku - więcej info nie mam. 3) Czy warto od początku - swoją firmę oddać "w ręcę firmy księgowej" czy na początku można samemu być dla siebie 4) Mamy już swoje logo, mamy wzor opakowan, mamy firme ktora nam przygotuje produkt od A do Z - firma ta wystawia certyfikat ROHS oraz ISO 90001 - czy na cos jeszcze zwrocic uwage? 5) Ktoś ma jakieś pomysły i sugestie w związku z w/w ? 6) Czy praca na etat w firmie oraz zalozenie SWOJEJ dzialnosci - jakos ze soba koliduje? Oczywiscie - praca "w swojej firmie" - bedzie w czasie wolnym. Dziękuje!! :)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.