Forum: Perfumy na mililitry - kosmetyki, biżuteria, upominki 40

Kordian 18.05.2004 *.fq222.internetdsl.tpnet.pl

Czy ktoś może coś powiedzieć o rentowności takiego przedsięwzięcia. Proszę o informację osoby współpracujące z Nicole czy innymi tego typu firmami np. Mistral czy Refan.

Piotr 18.05.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Taka interes opłaca się prowadzić tylko w hipermarketach

Kordian 19.05.2004 *.fq222.internetdsl.tpnet.pl

Czy możesz podać jakieś szczegóły. Jak to się sprzedaje w centrach miast i w ciagach handlowych.

Piotr 20.05.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Z tego co zauważyłem to bardzo dużo zalezy od lokalizacji czym wiecej osób odwiedza dany market to większe powodzenie interesu - chociaż to już nie jest taki interes jak był jakieś 1-2 lat temu.

fala 20.05.2004 *.ll110.neoplus.adsl.tpnet.pl

Prowadzę dwie takie perfumerie, zgadzam się z przedmówcą. Teraz łatwiej utopić kasę w tych mililitrach, niż z tego interesu żyć.

as 20.05.2004 *.217.153.212.34

do fali w jkim mieście jeśli to nie tajemnica?

Kordian 20.05.2004 *.fq222.internetdsl.tpnet.pl

A jak jest z samymi zapachami. Czy rzeczywiście trudno je odróżnić od oryginałów? Co klienci mówią na ten temat. Czy przywiązują się czy raczej traktują to jako nowość i po pewnym czasie przestają kupować. Jak ktoś coś może powiedzieć to bardzo proszę o informacje.

fala 21.05.2004 *.kx177.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do Asa - jeśli podasz emaila, napiszę ci w jakim mieście działam. Jeśli chodzi o zapachy, jakość zależy od dostawcy. Ja prowadzę Refana i są to moim zdaniem najlepsze obecnie na rynku perfumy alternatywne. Wiem co mówię, mam dwa punkty, prowadzę je już prawie trzy lata, przez krótki okres czasu jeden ze sklepów przemianowałem na Mistrala, ponieważ miał szerszą ofertę, ale to nie była ta jakość i wróciłem do Refana. Później weszła Nicol, kupiliśmy kilka buteleczek dla siebie celem przetestowania - nie są złe jakościowo, nie wiem tylko czy wszystkie. Ale Refan ma już teraz bardzo szeroką gamę zapachów i jakość jest b.dobra, więc nie eksperymentuję.
Niestety urok nowości minął i w tej chwili, nie jest to specjalny interes. Oczywiście jest wielu stałych klientów, którzy napełniają co jakiś czas buteleczki, ale wielu z nich patrzy na te perfumy z jakąś taką wyższością, jak na zło konieczne. Mam kilku znajomych, którzy prowadzą podobne punkty, w innych miastach, w tym roku słyszę od nich tylko narzekania, dwa sklepy mają takie obroty, że tylko zamknąć. No ale optymistów jest wielu i widzę, że tu i ówdzie powstają nowe rozlewnie. Życzę powodzenia.

Marcin 21.05.2004 *.212.69.71.182

Perfumy na mililitry obserwuje juz od dluzszego czasu, z zamiarem pojdecie tego typu wspolpracy. zgadzam sie z przedmowcami, ze biznes sprawdza sie w hipermarketach i to najlepszych. Ale to chyba nie nowosc, wszystko idzie lepiej tam gdzie jest wiecej klientow, takze tych ktorzy przychodza "po niewiadomo co konkretnie" a moga sie zaciekawic i kupic, tym bardziej ze zakup malej buteleczki to nie duzy wydatek. Nie musi byc az tak przemyslany jak kupno aparatu fotograficznego, i to wlasnie napedza koniukture. Nicola skupila sie na hipermarketach, stoisko w ciagu handlowym, pomagaja nawet znalesc miejsca chetnym, Refana mozna znaleźć w małych sklepikach. Bylem na rozmowue w Nicole, ok informacje rzetelnie przedstawione warunki wspolpracy, nawet mi odradzali niektore miejsca. Z refanem kontakt jest wlascie "wirytualny". Poza tym slyszalem ze Nicole ma perfumy z Francji a Refan z Bulgarii to mowi samo za siebie. Chetnie porozmawiam z biorcami Nicole.

Ania 21.05.2004 *.212.69.71.182

Współpracuja z Nicole w Warszawie. Mam 3 stoiska. 2 w hipermarketach + 1 w Centrum Handlowym/odzież. Każdy z tych punktów ma inna specyfikę sprzedaży i innych klientów. Mam duzo stalych klientow z osiedla na ktorym znajduje sie to centrum handlowe i jest ok, stoisko jest rentowne. W hipermarketach sa klienci przypadkowi, zainteresowani przez dziewczyne, ktora psika. Sa dni np. w poniedzialek rano ze mam obrotu 100 zl, ale sa popoludnia i weekendy kiedy obroty sa nawey 10-20 razy wyższe. Szkoda ze grudzien jest tylko raz w roku. Wszystko w sumie jest oplacalne, chociaz problemem moga byc dziewczyny pracuja za min + prowizja, czesto mlode i nieodpowiedzialne i kradna i rozmawiaja z kolezankami i z ochrona a standard obslugi spada. Gdybym sama stala zarobilabym wiecej i mniej by zginelo. Ale nie moge sobie na to pozwolic. Staram sie o miejsca nowootwierane, mysle ze atrakcyjne, niestety bardzo drogie. Rozmawialam z innymi biorcami wysokosc najmu czesto przeklada sie na liczbe odwiedzajacych centrum, wiec powinno sie zarobic co nie co.W ym biznesie najwazniejsze jest miejsce. To prawda ze niektorzy patrza z wyzszością na psikajace dziewczyne, ale wielu z nich nie chce sie poprostu przyznac ze nosi juz buteleczke z alternatywnymi perfumami w torebce. Taka nasza polska mentalnosc. A Nicole sa nie tylko jakosciowa lepsze ale i ludzie bardzie znaja to marke.

fala 21.05.2004 *.kx177.neoplus.adsl.tpnet.pl

Uściślając pochodzenie perfum. Olejki zarówno Refan, jak i Nicol kupują we Francji. Gotowe perfumy Refan produkuje w Bułgarii, gdzie ma dwie duże nowoczesne fabryki kosmetyczne, do kraju przychodzą w 250 ml. zaplombowanych butlach. Nicol olejki rozcieńcza w Polsce krajowym spirytusem

Marcin 21.05.2004 *.212.69.71.182

Więc różnica jest taka, ze w Bułgarii rozcienczaja bulgarskim spirytusem a w Polsce polskim.

Kordian 23.05.2004 *.fq222.internetdsl.tpnet.pl

A jakie znacie inne firmy tego typu. Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o firmie Globe z Lublina.

Damian 17.08.2004 *.cq2.internetdsl.tpnet.pl

Witam!Prosze osoby, które prowadzą sprzedaż perfum NICOLE o opinie i wszelkie informacje! Dziękuje!!!

malina 21.08.2004 *.aab92.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Ja biore teraz towar ze Szczecina z firmy która jest o wiele tańsza i jakosciowo niczym nie odbiega a nawet często przebija intesywnoscia i twałością zapachu. Stoisko Refan prowadze od 3 lat i gdyby nie to ze teraz kupuję taniej to nie miałoby to specjalnego sensu. Pozdrawiam cieplutko Monika.

Mariusz 22.08.2004 *.bdx243.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ej Malinka jak ty prowadzisz stoisko REFAN jak ty nie bierzesz od nich towaru to chyba jekieś nieporozumienie

malina 24.08.2004 *.aaf156.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Oczywiście nadal zaopatruję się w firmie Refan, chociażby tylko po to żeby nie stracić stoiska. Ale jednak większość towaru zamawiam w firmie która ma o połowę niższe ceny a jakość towaru jest równie wysoka! Właśnie dowiedziałam się że Refan znów podwyższa ceny buteleczek i transportu...... chyba musiałabym całkowicie zamknąć stoisko gdyby nie ta firma ze Szczecina

Saimma 05.09.2004 *.abj227.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Malinka podaj mi proszę jeśli możesz namiar do tej firmy ze Szczecina.Może zacznę się wspierać towarem od nich, jeśli oczywiście mają perfumki wysokiej jakości(nie chciałabym stracić klientów). Ceny Refana wykańczają powoli mój biznesik zapachowy...

Radosław 07.09.2004 *.212.69.71.182

Malina i Saimma to ta sama osoba, ktora probuje sprzedac slabej jakosci perfumy ludziom z Refana. Dla niezorientowanych to ta ze Szczecina. Spróbowałem i nigdy wiecej.

Mariusz 07.09.2004 *.ben122.neoplus.adsl.tpnet.pl

Refan nie ma chyba cholernie takich wielkich cen jak to winika z forum
Chyba ta osoba się nie zna albo rzeczywiście jest z tej firmy

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.