Forum: English First franczyzobiorcy się wycofują??? - edukacja 34

Krzysztof 12.08.2004 *.amh166.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dokładnie rok temu interesowałem się otwarciem szkoły EF w Kaliszu. Spotkałem się jednak z kilkoma negatywnymi opiniami o sieci. Również cena franczyzy jest zaporowa. Ciekaw jestem dlaczego biorca z Tych rezygnuje. Zastrzeżenie, że z powodów osobistych nie związanych z biznesem jest podejrzane. Gdyby szkoła dobrze prosperowała to nikt rozsądny nie rezygnowałby z niej...

Mariusz 13.08.2004 *.bel95.neoplus.adsl.tpnet.pl

Człowieku jak jesteś taki podejrzliwy to się go spytaj
a po za tym przeciesz bedziesz mógł zapoznać się z wynikami finansowymi szkoły
wiec nie oskarżaj nikogo na forum sam to sprawdz

Maciek 16.08.2004 *.62.233.204.54

Myślę że zamieszczenie ogłoszenia biorcy EF o możliwości przejęcia licencji świadczy dobrze o sieci - jest to dowód na to że nikt nie chce tuszować takich spraw ... mieliśmy już przykłady sieci, w tym różnego rodzaju szkół, które dopiero przyciśnięte do mury przyznawały się do tego rodzaju spraw - tłumacząc zamknięcia lokali "złymi" biorcami itp. Sam wiem jak trudno jest uzyskac wiarygodne informację o tym ile dana sieć ma biorców i ile jednostek już zamknęła.

Agata 18.08.2004 *.out1.bphpbk.pl

Powód wycofania jest na pewno ekonomiczny, choć to ładnie z jego strony, że nie narzeka na sieć. Przecież jeśli komuś dobrze idzie i ale nie może się zająć biznesem to albo go sprzedaje albo zleca prowadzenie komuś. To nie pierwszy taki przypadek w tej sieci. Kiedyś upadła szkoła we Wrocławiu oraz ktoś wycofał się całkowicie z Katowic, szkołę przejęła sieć. Powód jest pewnie ten sam. Zbyt mała liczba studentów co nie pozwala zbilansować ten biznes. A moim zdaniem będzie jeszcze gorzej, gdyż idzie niż demograficzny, a większość klientów szkół językowych to osoby w przedziale wiekowym 15-24 lata.Część szkół musi upaść. O English First czytałam gdzieś w sieci złe opinie. Niewiele oferują, każdy się musi o wszystko martwić sam. Oni robią biznes na sprzedaży swojego programu autorskiego, nie wiem czy jest dobry czy nie bo się na tym nie znam, ale każdy szkoła musi w zasadzie wyłącznie używać ich podręczników i kaset. Poza tym dobija biorców opłata licencyjna, chyba 10 procent od obrotu do której jeszcze trzeba doliczyć vat, którego oczywiście nie można sobie odliczyć bo działalność jest zwolniona z Vat. Kiedyś się też zastanawiałam nad tą siecią, ale po przeczytaniu informacji m.in. tu na forum zrezygnowałam i jak widać dobrze skoro następne osoby się wycofują.

Mariusz 18.08.2004 *.ber115.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale tu już przesadziłaś koleżanko ze szkoły upadają bo nie ma chętnych
Przypuszcza się ze w ciągu najbliższych lat to moze być jeden z najlepszych biznesów ponieważ popyt na więdze rośnie w zastraszającym tępie a zwłaszcza nauka języków w dobie globalizacji jest niezbedna

osobiście nie należe do tej sieci ale uważam ze jest dobra

Mariusz 18.08.2004 *.ber115.neoplus.adsl.tpnet.pl

A co do tych nowinek które przeczytałaś to chyba pomyliłaś z Edulife panno Agatko moja droga lepiej sprawdz to jeszcze raz
Pozdrowienia dla panny Agatki

Krzysztof 18.08.2004 *.amh28.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zdaje się, że zupełnie nie masz pojęcia o rynku szkół językowych. Jest to bardzo ciężki interes, szczególnie dla nowych szkół. Duże szkoły chwytają się działań poniżej pasa względem konkurencji. Dokładnie rok temu poświęciłem sporo uwagi temu tematowi. Teraz wiem, że trzeba mieć naprawdę spore fundusze na przebicie się na tym rynku. Trzeba naprawdę sporo wydać na reklamę. I często są to koszty wyższe od nakładów poniesionych na uruchomienie szkoły. I pewnie tak jest w przypadku EF w Tychach. A jeżeli chodzi o komentarze na temat EF to ty jesteś w poważnym błędzie. Ta sieć stawia chore wymagania finansowe biorcom i zupełnie nie gwarantuje sukcesu. I rzeczywiście opinie ludzi o tej sieci są coraz gorsze.

Mariusz 19.08.2004 *.bdz233.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pozwul ze bede miał inne zdanie w końcu każdy ma do tego prawo
Ale jeśli chodzi o EF to jeśt dobra firmą świadczy o ty jej rozwój na świecie ale jeśli hcodzi o reklame to masz troche racji ale rynk też jest duzy i jest o co powalczyć a EF to firam rozpoznawalna na naszym rynku

Redakcja 22.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263
Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" publikujemy artykuł opisujący kłopoty sieci szkół językowych - English First. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Upadek angielskiego cara, czyli opowieść o sieci szkół EF English First”
- EF English First to międzynarodowa korporacja, a w korporacji dyrektor, z którym podpisuje się umowę franczyzową, też ma dyrektora. Ten dyrektor dyrektora może urzędować w Dżakarcie albo w Casablance i nic nie rozumieć z problemów polskiego rynku - mówi Maciej Poniatowicz, były dyrektor EF English First w Polsce.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.