Forum: EF English First - szansa dla przedsiębiorczych - edukacja 34

katarzyna 21.01.2005 *.net2-3.telkab.pl

chyba nie jst z nimi dobrze. Na stronie www.ang.pl maja cztery placowki. Obecnie w codziennej reklamie sa dwie. Czyzby sie zwineli z braku chetnych??????
A tak swoja droga, zycze powodzenia temu kto podejmie sie bycia ich partnerem!!!
Przy takich nakladach finansowych to tylko idiota wykupi licencje.
POWODZENIA kochani!

MiWi 23.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Czytaj uważniej. Podają, że mają 5 w Warszawie i 15 w Polsce.

katarzyna 25.01.2005 *.net2-3.telkab.pl

O Boze ludzie jacy wy jestescie dziwni! Czytaj uwaznie... itd No to wlasnie czytam. Podaja w reklamie zachecajacej do franchisingu ze maja tyle placowek,a w rzeczywistosci na lokalnym rynku w Warszawie maja dwie, choc na stronach reklamujacych ich firme jest piec. Jak bys znal rynek jezykowy to bys wiedzial o czym pisze i zauwazyl bys przeklamania w informacji ktore ja widze.
A swoja droga to ciekawe, czy wlasnie ci ludzie co chca otwierac interesy to tez tak czytaja informacje jak ty?
no i na koniec: Po co jest ten portal?
po to zeby kazy pisal jakie to piekne ? Jak te firmy swietnie dzialaja? Jaki to swietni interes ten franchising?
Odnosze wrazenie ze ludzie tu wchodzacy nie chca czytac prawdy tylko upatruja sie w niej zlosliwosci, zas w ich podswiadomosci tkwi tylko jedno: POWODZENIE I KASA!!!!!

MiWi 25.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Nie wszystko jest piękne, ale podajesz nieprawdziwe informacje. Przeczytaj dokładnie - w W-wie mają dwie szkoły własne (śródmieście i tarchomin) oraz 3 franczyzowe.

MiWi 25.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
PS. Szkoła na Jelonkach naprawdę isnieje, mieszkam obok niej.

katarzyna 26.01.2005 *.net2-3.telkab.pl

aha to jezeli tak jest naprawde, to mam jeszcze jeden wniosek do tego franczyzowego interesu. Franczyzobiorca nie dosc ze placi za licencje, haracz miesieczny , wlasny lokal i jego utrzymanie to jeszcze bardzo drogie kampanie reklamowe!!!!!!!
dzieki! Za taaakie pieniadze to lepiej malymi krokami wypracowac wlasna marke.
w zyciu bym sie nie zdecydowala na taki interes.
Sorry ze tak krytykuje ale trudno mi uwierzyc ze ludzie sie godza na cos takiego.
moze nie doczytalam ale umiem liczyc!
pozdrawiam

MiWi 26.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
NIe wiem czemu nie lubisz EF, ale skoro w reklamie są wymienione dwie szkoły i są to ich szkoły to w jaki sposób biorcy za to płacą?

katarzyna 30.01.2005 *.net2-3.telkab.pl

ja nie pisze ze ich nie lubie!!!!! A co mnie oni obchodza. Przeciez ani to moj przyjaciel ani kolezanka ani konkurencja ani nikt. Po prostu znam rynek czytam analizuje i dla mnie jest to dziwne. Skoro jako siec szkol szukaja franczyzobiorcow to chyba jakis ich wklad tez powinien w tym byc. Mysle tu o reklamie.
Piszesz ze maja dwie szkoly i one istnieja na prawde. ja o tym wiem . sama znam ich szkole chocby na ul Marszlkowskiej. Ale to nie ma nic do rzeczy. Oni chca sprzedawac swoja licencje, swoja marke - ok no ale tak jak tu czytam, to z tej franczyzy nie ma zadnych korzysci tylko same wydatki i to ogromne. Z jakiej racji ktos ma pracowac na czyjas marke?! Na czyjes konto?!
Przemysl - ma wykupic licencje( podaja kwoty - mozna dodac ), ma placic co miesiac oplate utrzymujaca te licencje, ma sie sam utrzymac na rynku itd itp. Ja ci powiem bez min. 50tys nie zrobusz kampanii reklamowej w Warszawie- takiej bys byl widoczny! Dlaczego nie widze tej szkoly na jelonkach w reklamach? Ok. mozna zalozyc ze to szkola lokalna- kazdy trafi tam kto mieszka w poblizu. Ale w przypadku innych osob ktore wykupia licencje ... Nie wiem dla mnie to chore , sory ja bym sie na cos takiego nigdy nie zdecydowala, te pieniadze, ktorych oni zadaja to chore kwoty i nadal uwazam ze lepiej wypracowac wlasna marke na rynku.
Nie wiem kim sa odbiorcy tej strony internetowej, nie wiem z jakimi doswiadczeniami biznesowymi, sadze ze raczej tacy ktorzy maja mniejsze doswiadczenia w prowadzeniu wlasnego biznesu dlatego tak otwarcie o wszystkim pisze. jednak coraz czesciej dochodze do wniosku ze chyba nie ma sensu bo chyba zle mnie czytelnicy odbieraja. Na koniec tylko dodam ze w interesach to nie ma pojecia lubie, nie lubie... tu albo sie oplaca albo nie!
pozdrawiam
wszystkich

Redakcja 22.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263
Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" publikujemy artykuł opisujący kłopoty sieci szkół językowych - English First. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Upadek angielskiego cara, czyli opowieść o sieci szkół EF English First”
- EF English First to międzynarodowa korporacja, a w korporacji dyrektor, z którym podpisuje się umowę franczyzową, też ma dyrektora. Ten dyrektor dyrektora może urzędować w Dżakarcie albo w Casablance i nic nie rozumieć z problemów polskiego rynku - mówi Maciej Poniatowicz, były dyrektor EF English First w Polsce.

Franchisobiorca 29.07.2005 *.qc96.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

No tak. Informacja o świetnym artykule we franchising info. Jako jedna z biorców chce powiedzieć że artykuł ten oparty jest na rozmowie z panem m. poniatowiczem, który to bardzo ładnie wybielił się w tym artykule.Zapomniał dodać jak to wciskał kity biorcom o gigantycznych zyskach i gwarancji zwrotu kosztów, wiedząc że opiera się na FAŁSZYWYCH symulacjach. Teraz współpracuje z firmą profit system, która umieściła ten artykuł jedynie by wziąć odwet na EF za wycofanie się z reklamy. Taka cała prawda. A co będzie z EF to przyszłość pokaże. Na pewno szkoły jak moja nie złożą broni i w przyszłym sezonie ostro zaatakują rynek. A już informacja o rzekomym tajnym pracowniku Ef i wyjściu tej sieci z polski jest dla mnie żałosną prowokacją. Nawet gdyby Ef miał się wycofać to jest na tyle dużą organizacją że z chęcią utrzyma prywatne szkoły bez pożal się boze "support office". fakt jest jednak faktem ze całością rządzi osoba niezbyt kompetentna nie zmienia to tego że większość szkół prywatnie robi co może by zapewnić najlepszy standard. Lekko nie ma. A kto powiedział że będzie? No tak pan Poniatowicz

MiWi 29.07.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Moim zdaniem do bardzo dobrze, że Poniatowicz postanowił opowiedzieć czemu sieć EF poniosła porażkę. Fajnie jakby inni mieli tyle odwagi cywilnej - do tej pory po porażce zapadają się pod ziemie i nawet słowem nie chcą skomentować przyczyn niepowodzenia.
Ale biorcy takich systemów dobrze sobie radzą nawet po "końcu" centrali. Istnieją dobrze prosperujące sierotki po Multisofcie czy Gabrielu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.