Środa
09.11.2005
Pierwszy raz pracownicy hipermarketów zaprotestują przeciw pracy w wolny dzień - piątkowe Święto Niepodległości. I pierwszy raz mają poparcie rządzącej partii - PiS.
 

Być może już niedługo wszystkie sklepy w niedziele i święta będą zamknięte. Apel o ograniczenie ich pracy w te dni zgłosiła na początku listopada mazowiecka, opolska i świętokrzyska "Solidarność". Związkowcy o taki zakaz walczą już od wielu lat.

Od kilku dni ze strony ugrupowania braci Kaczyńskich lecą gromy na hipermarkety. Nowo mianowana minister finansów Teresa Lubińska powiedziała nawet, że duże sklepy nie są mile widziane w Polsce. Poparł ją premier.

PiS zapowiada, że chce w ogóle ograniczyć otwieranie hipermarketów. Planuje w tym celu specjalną ustawę. Wszystko po to, aby chronić drobnych polskich przedsiębiorców. Zdaniem specjalistów od handlu tradycyjny handel trzyma się w kraju mocno, bo Polacy nie oszaleli na punkcie hipermarketów. Zdaniem specjalistów prawdziwym zagrożeniem dla drobnego handlu są sklepy dyskontowe, typu Lidl, Leader Price czy Biedronka, które odbierają im nawet połowę klientów.

Więcej: Aleksandra Krzyżaniak-Gumowska, Piotr Miączyński "Gazeta Wyborcza", 9 listopada 2005 r.
Gazeta Wyborcza

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.