31.07.2006

Kto i kiedy kupuje sprzęt rehabilitacyjny?

- rozmowa z Wojciechem Włodarczykiem, wiceprezesem firmy Mobilex.

Kto jest najczęstszym klientem Mobilexu?
Są to osoby z różnego rodzaju problemami układu motorycznego, z urazami sportowymi, po różnego rodzaju wypadkach, bólami kręgosłupa mięśni i stawów, ze schorzeniami stóp, osoby starsze, a także niepełnosprawni.

Wojciech Włodarczyk, wiceprezes firmy Mobilex

Kiedy jest największy popyt na państwa produkty, raczej w okresie letnim czy zimowym?
Nie ma tu takich rozgraniczeń. Sprzedaż jest większa w drugiej połowie roku, ale nie ze względu na wyższą ilość klientów, lecz dofinansowań na najdroższe odmiany sprzętu, które to ruszają z reguły pod koniec wakacji.

Jakiego rodzaju sprzętu sprzedajecie państwo najwięcej, dla niepełnosprawnych, czy artykułów dla sportowców i zabawek edukacyjnych?
Najwięcej jest osób z tak zwaną dysfunkcją czasową. Są to ludzie z urazami o różnej genezie, jednak zawsze takimi, które z czasem zostaną całkowicie lub prawie całkowicie wyleczone. Duże powodzenie ma obuwie zdrowotne, stabilizatory stawów, drobne zaopatrzenie (kule, laski itp.) ze względu na wzrastającą ilość ludzi w wieku podeszłym. W sensie ilościowym sprzęt dla niepełnosprawnych jest na dalszej pozycji. Ale jest to sprzęt o znacznej (z reguły) wartości, co pozwala mu wysunąć się na równoważną pozycję z zaopatrzeniem ogólnozdrowotnym.

rozmawiała (agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0