30.01.2007

Carrefour - także osiedlowy

Opracowanie konceptu franczyzowego dla sieci sklepów osiedlowych oraz otwarcia nowych hiper i supermarketów – to plan działania grupy Carrefour Polska. Firma podsumowała dziesięciolecie swojej działalności w Polsce. Ujawniła też plany na 2007 rok.

Francuska firma chce otworzyć w br. co najmniej 7 hiper i 14 supermarketów na terenie kraju. Planuje również rebranding sklepów sieci: Globi, Champion i Hypernova. Na razie zawieszono plany dotyczące przejętej od Aholda sieci Albert. Carrefour nie ujawnia również, jakie będą działania grupy wobec franczyzobiorców przejętej sieci.
- Czekamy na zgodę UOKiK na dalsze działania. Do czasu uzyskania akceptacji urzędu nie możemy nic więcej powiedzieć - powiedział Alain Souillard, prezes Carrefour Polska. – Na razie nie przewidujemy też nowych przejęć.

W 2007 roku Carrefour będzie kontynuował prace nad opracowywaniem konceptu franczyzowego. Polski oddział będzie się wzorował na doświadczeniu grupy Carrefour we Francji, Belgii i Grecji, gdzie działają sklepy franczyzowe. Nie wykluczone jednak, że pierwsi krajowi franczyzobiorcy przystąpią do sieci nie wcześniej, niż w przyszłym roku.
-Chcemy rozwijać się na dużą skalę. Musimy jednak przeanalizować i dostosować koncept do realiów prawnych i możliwości logistycznych – zapewniał Alain Souillard.
Trwają również rozmowy w sprawie przejęcia sieci sklepów przy stacjach benzynowych m.in. z BP.
- Rozmawiamy z kilkoma sieciami paliwowymi, ale zapowiadają się długie negocjacje– wyjaśniał prezes Carrefour Polska.

W ciągu 10 lat działalności firma rozwinęła sieć 125 sklepów, w tym 42 hiper i 83 supermarkety. W historię Carrefour Polska wpisują się również udane przejęcia: w 2000 roku przejęcie sieci sklepów Globi, a na początku 2005 roku - 12 sklepów Hypernova. W 2006 roku Carrefour powiększył sieć o 10 hipermarketów i 14 supermarketów, powstało jednocześnie 7 nowoczesnych centrów handlowych. W 2006 roku z sukcesem wdrożono nowe formaty handlowe, tzw. małe hipermarkety oraz supermarkety Carrefour Express. Carrefour jest również właścicielem 24 stacji paliw.
(aw)