09.09.2008

Bomi kupiło Rabat Pomorze

Na początku września 2008 roku Bomi kupiło ponad 5.328 akcji Rabat Pomorze co stanowi 94,84 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki.

Wchodząca do grupy Bomi spółka Rabat Pomorze jest dystrybutorem artykułów spożywczych na terenie Pomorza oraz - poprzez spółki zależne - na terenie południowej Polski. Prowadzi także działalność detaliczną pod znakami firmowymi Sieć 34 oraz eLDe. Sieć 34 to 1,2 tys. sklepów detalicznych w całej Polsce zarządzanych przez niezależnych przedsiębiorców współpracujących na zasadzie franczyzy. Sieć eLDe obejmuje 250 sklepów franczyzowych. Zasięg terytorialny Sieci eLDe obejmuje południową Polskę.

Wejście do sklepu Bomi w Koninie.

Grupa Kapitałowa Bomi posiada obecnie 48 sklepów delikatesowych i supermarketów w 17 miastach Polski, a także około 1,4 tys. sklepów franczyzowych.

Grupa Kapitałowa Bomi posiada obecnie 48 sklepów delikatesowych i supermarketów w 17 miastach Polski, a także około 1,4 tys. sklepów franczyzowych. Do końca 2008 r. grupa zamierza posiadać 54 sklepy delikatesowe o łącznej powierzchni ok. 100 tys. m2. Na koniec 2007 r. spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej Bomi wypracowały 1,4 mld zł przychodów oraz 44 mln zł zysku netto.

W najbliższych tygodniach zakończony zostanie proces tworzenia grupy kapitałowej. Nabycie Rabatu Pomorze przez Bomi sfinansowane zostanie poprzez wydanie nowo emitowanych przez Bomi akcji.

Prognozy zrealizowane

Po dwóch kwartałach 2008 r. spółka Bomi wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 284,7 mln zł, zwiększając je o 31 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2007 r. (216,9 mln zł). Zysk netto w wysokości 5,7 mln zł jest większy o 7,7 proc. w stosunku do I półrocza 2007 r. (5,3 mln zł). Spółki Bomi, Rast i Rabat Pomorze osiągnęły po II kwartale 2008 r. łączne przychody ze sprzedaży na poziomie 785,2 mln zł oraz zysk netto w wysokości 26,6 mln zł. Zarówno Bomi, jak i pozostałe spółki, których wyniki konsolidowane będą od sierpnia br., zrealizowały tym samym ogłoszoną w czerwcu prognozę wyników.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników finansowych pierwszego półrocza. Zysk netto jest nieco wyższy niż prognozowany, otworzyliśmy dwa nowe sklepy Bomi: w Starym Mieście koło Konina i w Sopocie, zanotowaliśmy także wzrost sprzedaży sklepów otwartych w III i IV kwartale 2007 r. – wylicza Stanisław Okonek, prezes zarządu Bomi.

Na wyniki finansowe Bomi po II kwartale w istotny sposób wpłynęło podwyższenie kosztów działalności o ponad 53 proc. w stosunku do I półrocza 2007 r., co związane jest głównie z uruchomieniem nowych placówek handlowych sieci.

– Rynek delikatesów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a marka Bomi jest coraz bardziej rozpoznawalna - mówi Stanisław Okonek. – Spodziewamy się, że druga połowa tego roku będzie jeszcze lepsza, jeśli chodzi o wyniki finansowe naszej sieci, a w przyszłym roku już w pełni widoczne będą efekty połączenia z Rast i Rabat Pomorze.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora