Niedziela
20.09.2009
Franczyzobiorca, który prowadzi już sklep w miejscowości Dobre, od października pokieruje placówką w Tłuszczu.
 

Sklep Topaz Express, który zostanie otwarty w Tłuszczu 1 października, to trzeci punkt tej sieci. Jej funkcjonowanie rozpoczęło otwarcie w maju tego roku sklepu w Dębem Wielkim, którym kieruje Wacława Rutyna. Kolejny sklep, w Dobrem, zarządzany przez Barbarę Owczarską, powstał w lipcu. Ta sama osoba poprowadzi, uruchamiany w październiku, punkt w Tłuszczu.

Sieć sklepów typu express firma Topaz zaczęła rozwijać po zdobyciu doświadczenia w prowadzeniu własnych jednostek.

- Pierwszy sklep Topaz Zbigniew Paczóski otworzył w 1993 roku. Od tamtego czasu powstało 28 punktów własnych. Zdecydowaliśmy się stworzyć sieć franczyzową, żeby dzielić się zdobytym doświadczeniem z innymi przedsiębiorcami – mówi Paweł Brzozowski, zajmujący się w Topaz rozwojem sieci franczyzowej.

Właściciele firmy poszukują franczyzobiorców w trzech województwach, na obszarze których rozwija się firma: mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Żeby przystąpić do sieci należy dysponować halą sprzedażową o powierzchni minimalnej 100 m2, która wypracowuje miesięczne dochody na poziomie 150 tys. zł. Jednak przedstawiciele przedsiębiorstwa deklarują, że są otwarci również na oferty osób, które nie mają doświadczenia handlowego.

(js)


Profil kobiety
Joanna Sopyło
dziennikarz