Sklepy abc to małe i średnie sklepy spożywczo-chemiczne zlokalizowane na osiedlach, w centrach małych miast lub na wsi.
Wtorek
27.10.2009
Sieć sklepów abc liczy 3350 placówek. Tym samym przekroczono plan dotyczący liczby punktów sprzedaży, które miały zostać otwarte w 2009 roku.
 

W listopadzie ubiegłego roku przedstawiciele firmy zapowiadali, iż w 2009 roku sieć abc będzie liczyła około 3250 sklepów. Liczbę tę udało się osiągnąć już w sierpniu.
- Sukces ten jest o tyle większy, że nie sprzyjała nam sytuacja ekonomiczna - mówi Łukasz Chady, kierownik marki abc. - Taka liczba placówek i szybka ekspansja sieci potwierdza, iż formuła franczyzy jest atrakcyjną ofertą dla tradycyjnych sklepów. Ostatnie trzy kwartały tego roku pokazują, że nie boimy się kryzysu.

Placówki abc to małe i średnie sklepy spożywczo-chemiczne zlokalizowane na osiedlach, w centrach małych miast lub na wsi. Przynależność do abc gwarantuje franczyzobiorcom wsparcie marketingowe. Sklepy abc to klienci Eurocash, hurtowni należących do franczyzodawcy. Dzięki możliwości kupowania na sztuki, właściciele placówek nie muszą magazynować towaru, ani zamrażać gotówki w postaci zapasów. Eurocash dysponuje siecią 113 hurtowni w kraju.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.