W sieci Bomi działa 37 sklepów w 21 miastach.
Wtorek
09.03.2010
Zarząd Bomi podpisał przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółce Centrum Dystrybucja z Łodzi, dystrybutora artykułów spożywczych w województwie łódzkim.
 

Centrum Dystrybucja obsługuje około 3 tys. klientów. W momencie dojścia transakcji do skutku liczba ta powiększy się o 450 sklepów należących do grupy Bomi, które działają w regionie łódzkim. Wówczas jej roczne obroty powinny przekroczyć 350 mln zł.

- Centrum Dystrybucja idealnie pasuje do struktury organizacyjnej grupy Bomi. Poprzez tą akwizycję budowana będzie platforma logistyczna do rozwoju sieci franchisingowych na terenie centralnej Polski. Jest to kolejny etap konsekwentnej realizacji długoterminowej strategii grupy kapitałowej Bomi, której celem jest stworzenie organizmu będącego liderem na polskim rynku handlu FMCG i osiągającego przy tym wyniki lepsze od średniej rynkowej - mówi Andrzej Wojciechowicz, prezes zarządu Bomi.

Centrum Dystrybucja działa w obecnym kształcie od połowy 2008 roku kiedy doszło do połączenia konkurujących wcześniej ze sobą spółek - Arimex Damis, Centrum i OK Olczyk&Klepczarek. Spółka posiada trzy magazyny o łącznej powierzchni 8,5 tys. 2, z których dostarcza swoim klientom asortyment obejmujący ponad 6,5 tys. pozycji.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz