Rozwój Grupy Eko Holding nabrał tempa po zakończeniu oferty publicznej. Dzięki wejściu na rynek główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych firma pozyskała ponad 88 mln zł.
Niedziela
25.04.2010
Po udanym debiucie giełdowym grupa przejmie sieć sklepów Inter-Kram.
 

Działalność Grupy Eko Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej. W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 franczyzowych sklepów Rabat.

Sieć Inter-Kram obejmuje 36 marketów w lubuskim i wielkopolskim. Dla Eko Holdingu jej przejęcie to gra warta świeczki, bo dzięki niemu umocni swoją pozycję na zachodzie kraju. Zarząd określa ten zakup jako krok w stronę uzupełnienia profilu grupy.

Nie znana jest jeszcze wartość transakcji przejęcia. Wcześniej musi zostać przeprowadzona analiza księgowo-finansowa, tzw. due dilligance. Fuzja oczekuje także na zielone światło ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Rozwój Grupy Eko Holding nabrał tempa po zakończeniu oferty publicznej. Dzięki wejściu na rynek główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych firma pozyskała ponad 88 mln zł. Już na początku kwietnia holding przystąpił do ofensywy na rynku fuzji i przejęć – pierwszym nabytkiem była sieć poznańskich Drogerii Aster, kupiona przez Polską Grupę Drogeryjną, zależną od Eko Holding.

W 2009 roku Eko Holding zanotował zysk netto przekraczający 20 mln zł przy 1,2 mld zł przychodów. Prognozy na ten rok mówią o kwotach odpowiednio 29 mln zł i 1,25 mld zł.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.