25.04.2010

Eko Holding kontynuuje przejęcia

Po udanym debiucie giełdowym grupa przejmie sieć sklepów Inter-Kram.

Działalność Grupy Eko Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej. W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 franczyzowych sklepów Rabat.

Sklep spożywczy

Rozwój Grupy Eko Holding nabrał tempa po zakończeniu oferty publicznej. Dzięki wejściu na rynek główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych firma pozyskała ponad 88 mln zł.

Sieć Inter-Kram obejmuje 36 marketów w lubuskim i wielkopolskim. Dla Eko Holdingu jej przejęcie to gra warta świeczki, bo dzięki niemu umocni swoją pozycję na zachodzie kraju. Zarząd określa ten zakup jako krok w stronę uzupełnienia profilu grupy.

Nie znana jest jeszcze wartość transakcji przejęcia. Wcześniej musi zostać przeprowadzona analiza księgowo-finansowa, tzw. due dilligance. Fuzja oczekuje także na zielone światło ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Rozwój Grupy Eko Holding nabrał tempa po zakończeniu oferty publicznej. Dzięki wejściu na rynek główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych firma pozyskała ponad 88 mln zł. Już na początku kwietnia holding przystąpił do ofensywy na rynku fuzji i przejęć – pierwszym nabytkiem była sieć poznańskich Drogerii Aster, kupiona przez Polską Grupę Drogeryjną, zależną od Eko Holding.

W 2009 roku Eko Holding zanotował zysk netto przekraczający 20 mln zł przy 1,2 mld zł przychodów. Prognozy na ten rok mówią o kwotach odpowiednio 29 mln zł i 1,25 mld zł.

(gum)