25.08.2011

Holandia nad Wisłą

Spar otworzył w Jastrzębiu Zdroju 60. franczyzowy supermarket.

Firma Spar została założona w Holandii w 1932 roku, do naszego kraju weszła w 1996. W Polsce pod logo Spar funkcjonuje 60 supermarketów działających w trzech regionach Polski: Wschód, Centrum i Zachód. Wszystkie prowadzone są przez franczyzobiorców. W Jastrzębiu Zdroju właśnie została otwarta najnowsza placówka sieci. Na 600 m2 klienci mają do wyboru blisko 9 tys. artykułów. Jest to kolejna placówka właścicieli sklepu, którzy do tej pory prowadzili trzy inne markety pod szyldem Spar.

Sklep Spar w Jastrzębiu Zdroju.

Blisko 14 tys. sklepów oznaczonych zielono-czerwonym logo Spar funkcjonuje w 34 krajach na pięciu kontynentach. W naszym kraju sieć rozpoczęła działalność w 1996 roku.

- Przynależność do systemu Spar pozwala franczyzobiorcom prowadzącym niewielkie sklepy korzystać z tych samych warunków zakupu towarów, jakie mają duże supermarkety i hipermarkety. Franczyzobiorcy mogą także korzystać z naszego międzynarodowego know-how, dzięki czemu sklepy naszej sieci są atrakcyjne zarówno dla franczyzobiorców jak i dla klientów – mówi Andrzej Figiel, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. rozwoju.

Na początku 2010 roku Spar Polska dołączył do grupy kapitałowej Bać-Pol - jednej z największych i najstarszych firm dystrybucyjnych w Polsce. Sieć pozyskała w ten sposób silnego partnera, który gwarantuje dostęp do asortymentu 6 tys. produktów dostarczanych zarówno przez największe firmy z branży spożywczej, jak i mniejsze firmy regionalne. Do końca roku ma powstać jeszcze 29 sklepów Spar.

Sieć oferuje możliwość współpracy w trzech formatach: Spar Express, czyli małe sklepy o powierzchni do 200 m2, Spar Market – średniej wielkości sklepy do 1 tys. m2 powierzchni oraz Eurospar – koncept hipermarketów. W każdym formacie współpracy franczyzobiorca może liczyć wyłączność terytorialną, działania promocyjno-reklamowe oraz szkolenia organizowane dla członków sieci Spar.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora