Przed objęciem funkcji prezesa Makro Cash & Carry w Polsce Sylweriusz Faruga kierował strukturami Metro Cash & Carry w Indiach.
Środa
31.08.2011
Rozwojem polskiego Cash and Carry pokieruje Sylweriusz Faruga.
 

Nowego prezesa czekają nie lada wyzwania. Obejmuje stanowisko w momencie, kiedy na rynku ważą się losy fuzji Emperii i Eurocashu. Gdyby połączenie doszło do skutku, wzmocniony segmentem hurtowym lubelskiego giganta Eurocash odskoczyłby Makro na poważny dystans. A to z kolei poważnie pokrzyżowałoby plany rozwoju zarządzanej przez Makro sieci osiedlowych sklepów Odido. Ta rosnąć ma dzięki franczyzie.

Sylweriusz Faruga rozpoczął swoją karierę w Makro Cash and Carry Polska w 2003 roku. Pięć lat później objął funkcję Offer Management Director w indyjskiej części Grupy Metro Cash and Carry (również należącej do Grupy Metro), której rok później został dyrektorem. Przez ostatnie 12 miesięcy kierował strukturami Metro w Indiach, Japonii, Pakistanie i Wietnamie.

Dotychczasowy szef polskiego oddziału Makro otrzymał nominację na stanowisko kierownicze w Chinach. Uwe Hoelzer kierował Makro Polska od 2008 roku.

Koncern handlowy Metro jest obecny w 30 krajach świata i zatrudnia łącznie ok. 264 tys. ludzi. W Polsce jest obecny od połowy lat 90-tych. Nad Wisłą zarządza sieciami hurtowni samoobsługowych Metro i Makro Cash and Carry, hipermarketami MediaMarkt, Saturn i Real oraz galeriami Kaufhof.

(gum)