08.02.2012

Z kiosku do fast foodu

Spółka Eurokiosk wprowadza nową markę gastronomiczną. Euro-Snack pojawi się w Poznaniu.

Euro-Snack to gastronomiczny koncept typu fast food. Na razie będzie rozwijany wyłącznie w Poznaniu, czyli w mieście, gdzie swoją siedzibę posiada właściciel marki. Przedstawiciele Eurokiosku zaznaczają, że uruchomienie nowej marki nie oznacza rezygnacji z otwierania kawiarni Eurocafe i Euro–Salonów Prasowych.

Wnętrze Euro-Salonu Prasowego

Euro–Salon Prasowy to jeden z trzech konceptów spółki Eurokiosk. Inwestycja w biznes wynosi, w zależności od powierzchni lokalu, od 20 do 100 tys. zł.

Zarządzana przez spółkę sieć Euro–Salon Prasowy jest budowana w zachodniej Polsce i liczy tam już ok. 100 salonów. Pod koniec ubiegłego roku powiększyła się m.in. o punkty w Katowicach, Tychach, Kostrzyniu nad Odrą, a na początku obecnego – o lokal w Swarzędzu. Drugi z systemów Eurokiosku to franczyzowe kawiarnie Eurocafe, które na razie pojawiły się w Poznaniu, Szczecinie i Otwocku.

- Nasze działania w roku 2012 będą się koncentrować na rozwoju we wschodniej części kraju. W większości przypadków Euro-Salonów Prasowych sami poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji. W formacie Eurocafe dysponujemy zgłoszeniami lokali od deweloperów i inwestorów, często z propozycjami zgłaszają się również franczyzobiorcy. W każdym wypadku staramy się starannie ocenić szanse powodzenia konkretnej lokalizacji - mówi Piotr Szpiganowicz, kierownik spółki Eurokiosk ds. marketingu.

(gum)