04.07.2012

Za Minutkę zamkną budkę

Eurocash zamyka sklepy działające pod marką Minutka. Franczyzobiorcy nie zostaną jednak na lodzie.

- Do końca 2012 roku sieć Minutka powinna mieć 600 partnerów – takie zapowiedzi słyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku z ust Kazimierza Marsa, ówczesnego prezesa zarządu Tradisu.

Wnętrze sklepu abc Fot. Eurocash

Eurocash zachęca dotychczasowych partnerów Minutki do zmiany szyldu na abc.

Dziś już wiadomo, że z szeroko zakrojonych planów nic nie wyjdzie. Spółka Eurocash definitywnie zarzuciła zamiary dalszego rozwoju marki. Zarząd należącej do niej Grupy Dystrybucyjnej Tradis przypomina, że Minutka była projektem Emperii, uruchomionym jeszcze przed przejęciem Tradisu przez Eurocash. De facto stanowiła odpowiedź na formułę od lat rozwijaną przez Eurocash, czyli sieć sklepów abc.

- Biorąc pod uwagę małą liczbę sklepów sieci Minutka (150 placówek) w porównaniu z siecią abc (prawie 4,9 tys. placówek) oraz początkowy stopień rozwinięcia oferty tego konceptu, Eurocash podjął decyzję o niekontynuowaniu wdrożenia konceptu Minutka – mówi Carlos Saraiva, prezes Tradisu. - Istotny był również poziom rozpoznawalności poszczególnych marek, który w przypadku sieci abc jest zdecydowanie wyższy.

Co zatem czeka partnerów sieci Minutka?
- Mają oni możliwość zmiany i przystąpienia do innej sieci franczyzowej, w szczególności do sieci abc, aczkolwiek ostateczna decyzja należy do nich. Jak zawsze wspieramy naszych klientów przy tego typu zmianach i wspólnie inwestujemy, by ich sklepy stały się bardziej rentowne – mówi Saraiva.

(gum)