W sklepach Małpka Express znajdują się produkty spożywczo-monopolowe oraz specjalna strefa dla klienta, w której można wypić świeżo parzoną kawę.
Wtorek
13.11.2012
W stolicy Wielkopolski powstały cztery nowe sklepy convenience Małpka Express.
 

Sieć sklepów convenience Małpka Express pojawiła się na rynku w marcu tego roku. W ciągu tych kilku miesięcy otwarto 24 sklepy partnerskie. Pięć ostatnich dołączyło do sieci pod koniec października. Nowy sklep został otwarty w Braniewie w woj. warmińsko-mazurskim, a cztery kolejne powstały w Poznaniu. Małpka prowadzi również rekrutację w kolejnych miastach, m.in. Malborku, Zgorzelcu, Warszawie, Bydgoszczy i Wałczu.

- Chcemy otwierać sklepy Małpka Express przy głównych ulicach miast oraz na terenach osiedli mieszkaniowych. Występujemy również w pasażach Czerwona Torebka – wyjaśnia Maciej Szturemski, prezes zarządu spółki Małpka.

Franczyzobiorcy Małpki Express nie muszą płacić za przystąpienie do sieci ani za funkcjonowanie w niej. Muszą jednak sfinansować z własnych środków zakup oraz rejestrację kasy fiskalnej, koncesję na alkohol oraz materiały niezbędne do prowadzenia biura. Koszty inwestycji zamykają się w granicach 5 tys. zł. Całość kosztów związanych z adaptacją i wyposażeniem lokalu leży po stronie spółki Małpka. Partnerzy prowadzący sklepy Małpka Express przechodzą cykl szkoleń, które przygotowują ich do prowadzenia biznesu.

W sklepach Małpka Express znajdują się produkty spożywczo-monopolowe. Od innych sklepów convenience Małpkę Express odróżnia Strefa Cafe, czyli wyodrębniona powierzchnia lokalu, gdzie klienci mogą wypić kawę i skorzystać z darmowego internetu. W sklepach można też nadać paczkę i wysłać list.

(mak)