Kamil Piekarski (z prawej) wraz z Mariuszem Rajznerem, wicedyrektorem New Smoke, spółki zarządzającej siecią Cigger.
Niedziela
18.11.2012
Zanim Kamil Piekarski został franczyzobiorcą Cigger, rzucił palenie. Zwykłe papierosy zastąpił e-papierosami.
 

Uruchomienie w końcu października franczyzowych punktów sprzedaży papierosów elektronicznych Cigger w Centrum Handlowym Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim oraz w zamojskim Kauflandzie zwiększyło ich liczbę do 10. E-papierosy marki Cigger sprzedawane są także w kilku salonikach firmowych oraz w ponad 40 punktach na terenie kraju.

Jednym z dziesięciu franczyzobiorców jest Kamil Piekarski z Białegostoku, który swoje stoisko prowadzi od maja tego roku w Galerii Alfa. Wcześniej przedsiębiorca zajmował się sprzedażą u jednego z większych importerów sprzętu ASG w kraju (ASG - Air Soft Gun, czyli akcesoria militarne, przyp. red.).
- Sam palę e-papierosy okazjonalnie, raczej dla smaku niż nikotyny. Tradycyjne papierosy rzuciłem właśnie dzięki e-papierosom. Cieszę się, że wprowadzono zakaz palenia w pubach i miejscach publicznych. Nie chodzi tylko o zysk ekonomiczny, ale przede wszystkim o to, że nie muszę się martwić, że będę nieprzyjemnie pachniał po powrocie z pubu czy dyskoteki. W ten sposób minimalizuje się również bierne palenie - wyjaśnia franczyzobiorca.

Cigger rekomenduje swoim partnerom biznesowym prowadzenie biznesu na wyspach w galeriach handlowych.
- Wybór lokalizacji został dokonany na podstawie analizy rynku galerii handlowych w Białymstoku. Jest to najlepsza i największy tego typu obiekt w północno-wschodniej Polsce. Ponadto styl galerii odpowiada marce Cigger. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji to często przypadek, a później żmudna praca nad umową i jej warunkami - dodaje Kamil Piekarski.

Stoiska Ciggera mają dwie wielkości: 2,5 m x 2,5 m oraz 3,90 m x 2,40 m. Wybór zależy od wielkości galerii handlowej, w której stoisko będzie czynne. Na rynku marka obecna jest od grudnia 2011 roku. Obok e-papierosów firma posiada w ofercie wkłady, atomizery, około 50 smaków liquidów, baterie oraz innego typu akcesoria. Elektroniczne papierosy można kupić także w sklepie internetowym.

(dw)