08.12.2012

Franczyza dla hurtownika

Bać–Pol uruchomił we Włocławku pierwszą franczyzową hurtownię. Zaopatrzenie dotrze stąd do partnerów sieci Spar, Słoneczko i Bać-Pol Detal.

Hurtownia o powierzchni 2 tys. m2 mieszcząca się we Włocławku jest pierwszą tego typu inicjatywą Grupy Kapitałowej Bać Pol w Polsce. Pierwszą, gdyż jest ona prowadzona przez franczyzobiorcę. Partnerem Grupy w tym nowatorskim przedsięwzięciu została firma Max Trade. W ofercie hurtowni dostępny będzie pełen asortyment FMCG znajdujący się w sklepach należących do Bać-Pol, jak również oferta lokalnych producentów.

Hurtownia.

Cash and carry to wielkopowierzchniowe hurtownie samoobsługowe przeznaczone zarówno dla przedsiębiorców, jak i detalistów. Do najbardziej znanych w Polsce należą sieci Makro, Selgros i Eurocash.

- Mam nadzieję, że hala we Włocławku to dopiero początek. Zamierzamy wprowadzać ten system również w innych regionach kraju – mówi Leszek Bać, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Bać–Pol.

Cztery kolejne tego typu obiekty mają powstać w przyszłym roku. Swoim partnerom Bać–Pol gwarantuje dostęp do technologii dystrybucji i doświadczeń Grupy oraz zaplecze logistyczne z systemem dostaw.
- Wypracowaliśmy taką formułę współpracy, która zachowując niezależność naszego partnera, pozwala nam mieć merytoryczny wpływ na wszelkie działania związane ze sprzedażą – dodaje Leszek Bać.

Spółka Bać-Pol prowadzi swoją działalność gospodarczą w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą podmioty prowadzące działalność dystrybucyjną i detaliczną. Do tych drugich należą między innymi sieci sklepów: Spar, Słoneczko i Bać-Pol Detal. Przychody Grupy w tym roku są szacowane na 1,5 mld zł. Bać-Pol dąży do zbudowania ogólnopolskiej organizacji handlowej. Efekty mają przynieść fuzje z firmami dystrybucyjnymi i detalicznymi zajmującymi się sprzedażą artykułów FMCG oraz otwieranie nowych hurtowni cash and carry.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora