05.01.2013

Sklep nie tylko dla seniora

Właściciel sieci sklepów spożywczych Dziadek docenia potencjał warszawskich osiedli.

Sieć sklepów spożywczych Dziadek stworzył od podstaw Tomasz Fidura, który swój pierwszy punkt handlowy otworzył w 2006 roku w Warszawie. Sklep ten funkcjonuje z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Kolejne powstawały średnio raz w roku. Teraz pod logo Dziadek działają 4 sklepy, w tym dwa we franczyzie. W tegorocznych planach rozwoju sieci jest powiększenie jej o o trzy placówki. Najbliższe otwarcie ma mieć miejsce na przełomie lutego i marca. W przyszłości sklepy własne mają być przekazywane do prowadzenia franczyzobiorcom.

Sklep spożywczy Dziadek.

Sklepy spożywcze Dziadek mają od 80 do 120 m2 powierzchni, wszystkie zlokalizowane są w Warszawie.

- Nasze sklepy to miejsce codziennego zaopatrzenia w artykuły spożywcze wielu warszawiaków, dlatego wszystkie znajdują się na osiedlach. Każdą lokalizację analizujemy równie dokładnie jak i dobór asortymentu i jego ustawienie na półkach - mówi Tomasz Fidura

Koszt otwarcia franczyzowego sklepu Dziadek to ok. 200 tys. zł. Wysokość tej kwoty uzależniona jest w dużej mierze od stanu technicznego adaptowanego lokalu. Poza zakupem mebli, kasy fiskalnej i lodówek, największy wydatek to zatowarowanie placówki. Na pierwsze zatowarowanie trzeba przeznaczyć 100 tys. zł.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora