Małpki Express są zlokalizowane na terenie 11 województw. Najwięcej sklepów otwarto dotychczas w Wielkopolsce.
Poniedziałek
14.01.2013
Jeśli na szybkie zakupy, to do sklepu convenience. Sprawdź ile średnio wydają klienci Małpki Express.
 

Pierwszy sklep w ramach ogólnopolskiej sieci convenience Małpka Express został otwarty pod Szczecinem w marcu 2012 roku. Od tamtej pory pojawiło się 50 placówek, z czego aż 16 w grudniu. Małpki Express są zlokalizowane na terenie 11 województw. Najwięcej sklepów otwarto dotychczas w Wielkopolsce – działa ich tam 16. Połowa punktów otwartych w 2012 roku mieści się w pasażach handlowych Czerwona Torebka. Pozostałe funkcjonują głównie w centrum miast, m.in. w Poznaniu, Łodzi czy Wrocławiu, a także w mniejszych miejscowościach jak Skórzewo czy Borówiec. Sala sprzedaży sklepów Małpka Express zlokalizowanych w Czerwonych Torebkach wynosi zazwyczaj ok. 85 m2, a wartość koszyka zakupowego klientów Małpki Express stopniowo rośnie. Średnia kwota wydawana przez konsumentów w minionym roku wyniosła 10,11 zł.

Małpka Express to format convenience, który umożliwia robienie szybkich zakupów. Sklepy należące do sieci oferują asortyment spożywczo–monopolowy. Na uwagę zasługuje wyodrębniona część każdego lokalu - Strefa Małpka Cafe. To miejsce, w którym klient może zjeść hot doga, wypić herbatę czy kawę, posłuchać muzyki oraz skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Wszyscy, którzy przy okazji zakupów chcą nadać paczkę lub list również mają taką możliwość. W niektórych lokalizacjach są testowane także inne rozwiązania jak np. podgrzewanie dań z lodówki przy kasie, lód w kostkach jako gratis do zakupionych napojów czy możliwość zakupienia świeżego, przygotowanego na miejscu popcornu. We wrześniu w Szczecinie została otwarta placówka łącząca koncept Małpki Express ze strefą drogeryjną DODO.

- Do sieci aplikują osoby, które szukają możliwości prowadzenia stabilnego biznesu ze sprawdzonym partnerem. Powierzamy im w pełni wyposażone oraz zatowarowane sklepy znajdujące się w lokalizacjach o dużym potencjale handlowym. Są to przede wszystkim centra miast, osiedla mieszkaniowe oraz pasaże handlowe Czerwona Torebka. Zgłaszający zainteresowanie współpracą z nami to zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i osoby zaczynające przygodę z biznesem - Marcin Czarnota, dyrektor departamentu personalnego Małpka SA.

Wśród ok. 2500 indeksów produktowych na co dzień w Małpce Express są dostępne artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, alkohole i wyroby tytoniowe oraz prasa, chemia i kosmetyki. Nabiał i pieczywo pochodzą od regionalnych producentów.

(dw)


/5/
ZOBACZ WIĘCEJ