09.05.2013

Kolporter jak apteka

Partnerzy dystrybutora namówili go na apteczki z lekami bez recepty.

Partnerzy handlowi Kolportera mogą skorzystać z nowej oferty swojego dystrybutora. Wprowadził on specjalne apteczki, z których klienci wybierać mogą spośród kilkunastu leków dostępnych bez recepty (OTC). Leki te były już w ofercie salonów prasowych i sklepów zaopatrywanych przez Kolportera, teraz jednak zostały wyodrębnione w apteczce. Do takiego rozwiązania namówili Kolportera… jego partnerzy.

Apteczka z lekami w sieciach parnterskich Kolportera Fot. Kolporter

Franczyzobiorcy Kolportera będą mieli w ofercie 18 leków.

– Pomysł wyszedł od naszych kontrahentów, którzy prowadzą własne punkty handlowe – mówi Tomasz Latos, menedżer produktu z Biura Handlowego Kolportera. – Okazało się, że są oni zainteresowani posiadaniem w swoim asortymencie nie tylko pojedynczych leków OTC, ale całych zestawów, które można odpowiednio wyeksponować w sklepie, żeby klienci mogli łatwo je dostrzec i wybrać interesujący ich specyfik. Dlatego przygotowaliśmy specjalnie oznakowane stojaki, na których sprzedawcy będą mogli ułożyć zamówione u nas farmaceutyki.

Zestaw składa się z 18 leków OTC. Są to specyfiki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na grypę i przeziębienie, łagodzące dolegliwości gastryczne i zgagę. Ich producentami są znane firmy farmaceutyczne, z którymi współpracuje Kolporter: USP, Bayer, Polpharma, Hasco-Lek, GlaxoSmithKline i Reckitt Benckiser. Apteczkę z lekami OTC uzupełnia zestaw prezerwatyw. Apteczki są dostępne w jedenastu terenowych oddziałach Departamentu Dystrybucji FMCG Kolportera.

Kolporter to największy dystrybutor prasy i jeden z największych dystrybutorów towarów FMCG w Polsce. Jest właścicielem sieci Saloników Prasowych, salonów Top Press oraz franczyzowych punktów TRAF PRESS. Oprócz tego rozwija licencyjny koncept sklepów spożywczych Dobry Wybór.

(gum)