LD Holding to cenna zdobycz. Sklepy zrzeszone w Sieci 34, Livio i eLDe odnotowały w 2012 roku łączną sprzedaż na poziomie ponad 1,3 mld zł, a spółka odnotowała zyski.
Czwartek
11.07.2013
Kto kupi LD Holding i trzy dobrze prosperujące franczyzowe sieci sklepów spożywczych?
 

Na sprzedaż trafił m.in. kontrolny pakiet (ponad 98 proc.) LD Holding, operatora trzech sieci franczyzowych: eLDe, Livio i Sieć 34, który do tej pory znajdował się w portfelu Rabat Service, spółki zależnej z grupy upadłego Bomi.

Bomi borykało się z trudną sytuacją finansową przez co najmniej dwa lata. Wszystko zaczęło się tuż po podaniu informacji o wynikach finansowych za trzeci kwartał 2010 roku. Sytuacji nie udało się szybko opanować i spółka na koniec dekady zanotowała 103 mln zł strat. Ratunkiem dla Bomi miał być Marek Romanowski, który objął stanowisko prezesa i przedstawił nową strategię. Niestety, rzeczywistość zweryfikowała te plany - 2011 rok spółka znów zakończyła pod kreską i rozstała się z Romanowskim. W czerwcu 2012 roku do Sądu Rejonowego w Gdańsku wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki Bomi złożony przez jednego z wierzycieli – spółkę Brand Distribution. W marcu 2013 roku Bomi postawiono w stan upadłości likwidacyjnej, co doprowadziło do upadłości dystrybucyjnej spółki zależnej jaką jest Rabat Service.

Syndyk ogłosił dwa przetargi na zakup aktywów spółki Rabat Service, w tym również LD Holding. Oferty można składać do 15 lipca.

Według Roberta Paździora, prezesa LD Holding, pod markami trzech sieci franczyzowych działa łącznie blisko 1,3 tys. placówek franczyzowych, które stanowią kuszący kąsek dla dotychczasowych konkurentów. Zakupem spółki zainteresowana jest, m.in. grupa Bać-Pol (właściciel licencji na Polskę sieci sklepów Spar), Specjał (właściciel sieci Nasz Sklep) oraz Mar-ol (właściciel Chaty Polskiej).

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018
Twarda woda

Czy są jakieś przyrządy do zbadania twardości wody? Chciałbym wiedzieć jaką wodę mam u siebie w kranie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

The agency markets its products to traditional retail shops, consisting of small supermarkets and grocery shops; and kiosks and convenience stores at petrol stations,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018