LD Holding to cenna zdobycz. Sklepy zrzeszone w Sieci 34, Livio i eLDe odnotowały w 2012 roku łączną sprzedaż na poziomie ponad 1,3 mld zł, a spółka odnotowała zyski.
Czwartek
11.07.2013
Kto kupi LD Holding i trzy dobrze prosperujące franczyzowe sieci sklepów spożywczych?
 

Na sprzedaż trafił m.in. kontrolny pakiet (ponad 98 proc.) LD Holding, operatora trzech sieci franczyzowych: eLDe, Livio i Sieć 34, który do tej pory znajdował się w portfelu Rabat Service, spółki zależnej z grupy upadłego Bomi.

Bomi borykało się z trudną sytuacją finansową przez co najmniej dwa lata. Wszystko zaczęło się tuż po podaniu informacji o wynikach finansowych za trzeci kwartał 2010 roku. Sytuacji nie udało się szybko opanować i spółka na koniec dekady zanotowała 103 mln zł strat. Ratunkiem dla Bomi miał być Marek Romanowski, który objął stanowisko prezesa i przedstawił nową strategię. Niestety, rzeczywistość zweryfikowała te plany - 2011 rok spółka znów zakończyła pod kreską i rozstała się z Romanowskim. W czerwcu 2012 roku do Sądu Rejonowego w Gdańsku wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki Bomi złożony przez jednego z wierzycieli – spółkę Brand Distribution. W marcu 2013 roku Bomi postawiono w stan upadłości likwidacyjnej, co doprowadziło do upadłości dystrybucyjnej spółki zależnej jaką jest Rabat Service.

Syndyk ogłosił dwa przetargi na zakup aktywów spółki Rabat Service, w tym również LD Holding. Oferty można składać do 15 lipca.

Według Roberta Paździora, prezesa LD Holding, pod markami trzech sieci franczyzowych działa łącznie blisko 1,3 tys. placówek franczyzowych, które stanowią kuszący kąsek dla dotychczasowych konkurentów. Zakupem spółki zainteresowana jest, m.in. grupa Bać-Pol (właściciel licencji na Polskę sieci sklepów Spar), Specjał (właściciel sieci Nasz Sklep) oraz Mar-ol (właściciel Chaty Polskiej).

(awh)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.