Aktualnie pod szyldem Łysoń Miodowe Tradycje działają cztery sklepy własne (działają w Bielsku-Białej, Krakowie, Wadowicach i Kleczy Dolnej) oraz pięć franczyzowych (w Malborku, Łaziskach Górnych, Katowicach, Węgierskiej Górce i Polanicy Zdroju).
Środa
24.02.2016
Marże na produktach Gospodarstwa Pasiecznego Łysoń sięgają 30-40 proc. Polacy jedzą mniej miodu niż inni Europejczycy, ale spożycie rośnie.
 

Choć większość Polaków jest świadoma dobroczynnych właściwości zdrowotnych miodu, to wciąż nie pojawia się on w naszych jadłospisach zbyt często. Podczas gdy w żołądkach Greków znika średnio 3,5 kg miodu rocznie, Niemców – 2 kg, my spożywamy zaledwie 600 g. Dobra informacja jest natomiast taka, że spożycie miodu rośnie - jeszcze przed dwiema dekadami jedliśmy go o połowę mniej. Mimo tego miód ma swoich zagorzałych zwolenników i właśnie do nich kieruje swoją ofertę Gospodarstwo Pasieczne Łysoń. Rodzinna firma oferująca produkty pszczele buduje sieć sklepów w oparciu o franczyzę.

Aktualnie pod szyldem Łysoń Miodowe Tradycje działają cztery sklepy własne (działają w Bielsku-Białej, Krakowie, Wadowicach i Kleczy Dolnej) oraz pięć franczyzowych (w Malborku,  Łaziskach Górnych,  Katowicach, Węgierskiej Górce i Polanicy Zdroju).  W ich ofercie dominują miody, ale kupić tam można również inny wyroby pszczelarskie, jak świece woskowe i artykuły dekoracyjne.

Na koszy inwestycyjne związane z otwarciem franczyzowego sklepu Łysoń składają się wydatki na pierwsze zatowarowanie oraz materiały do wykończenia i wyposażenia wnętrza.
– Koszty związane z wyposażeniem lokalu są tożsame ze wstępną opłatą licencyjną i wynoszą 300 zł na metr kwadratowy powierzchni – mówi Radosław Bester, specjalista ds. sprzedaży w Gospodarstwie Pasiecznym Łysoń.

Oznacza to, że otwarcie sklepu o wielkości 30 m2 wiaże się z opłatą na poziomie 9 tys. zł. Franczyzodawca szacuje, że wartość pierwszego zatowarowania dla takiego metrażu wyniesie ok. 15 tys. zł.
– Nie pobieramy opłat bieżących od partnerów. Marże na naszych produktach sięgają 30-40 proc. – dodaje Radosław Bester.

Punkty pod szyldem Łysoń powstają również w formie wysp handlowych. Inwestycja w taką placówkę wymaga kwoty 9 tys. zł.  Więcej o wymogach lokalowych można przeczytać w artykule Miód z wyspy i ze sklepu na portalu Lokalnabiznes.pl.

Franczyzodawca chce współpracować z przedsiębiorcami, którym bliska jest idea zdrowej żywności i będą z zaangażowaniem polecać produkty Gospodarstwa. Taką postawę mają wzmocnić szkolenia produktowe i sprzedażowe skierowane zarówno do franczyzobiorców, jak i ich pracowników. Oprócz szkoleń, prawa do korzystania z marki i know-how partnerzy otrzymują również materiały marketingowe oraz wsparcie na etapie wyboru lokalizacji oraz otwarcia sklepu.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.