Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski od 1998 roku zajmuje się doradztwem we franczyzie i związany z firmą PROFIT system. W firmie pełni aktualnie funkcje dyrektora. W ramach swoich obowiązków nadzoruje doradztwo we franczyzie, sprzedaż i rozwój firmy na rynkach zagranicznych. Pomysłodawca i twórca portalu Franchising.pl. Kieruje zespołem opracowującym "Raport o rynku franchisingu w Polsce" wydawanym przez firmę PROFIT system corocznie od 2003 r. W pracy konsultingowej specjalizuje się w opracowaniu modeli finansowych, rozwiązań operacyjnych oraz umów franczyzowych. Kierował pracą zespołu konsultantów PROFIT system dla ponad 200 działających franczyz w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. Przygotowuje opracowania i ekspertyzy dla Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Michał Wiśniewski ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją międzynarodowe stosunki ekonomiczne.

o portalu | 09.02.2024

Z nami stworzysz spójny wizerunek

Istotnym elementem sukcesu w biznesie jest dobra marka. Marka to wyobrażenie i odczucie klientów odnośnie produktów, usług i firmy. Porozmawiaj ze specjalistami w jakim zakresie możemy Cię...

o portalu | 08.08.2023

Rozwiniemy Twój biznes w efektywną sieć franczyzową

Rozwój biznesu z wykorzystaniem idei franczyzy ma wiele niewątpliwych zalet. Wsparcie doświadczonego doradcy pozwala szybciej i z sukcesem wdrożyć model franczyzowy. W oparciu o 20 letnie...

o portalu | 30.06.2023

Polityka cookies

Polityka cookies portalu Franchising.pl

o portalu | 30.06.2023

Polityka prywatności

Zasady ochrony prywatności czytelników portalu „Franchising.pl″ i miesięcznika „Własny Biznes FRANCHISING"

podstawy franczyzy | 14.12.2022

Franczyza w Polsce. Rozwój rok po roku

Franczyza pojawiła się na polskim rynku wraz z upadkiem komunizmu, a dziś jest fundamentem rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. W 2023 roku chętni do założenia firmy mają do...

ze świata | 12.02.2021

Amerykanie doceniają perspektywy franczyzy w Polsce

Polska zajęła piąte miejsce w rankingu atrakcyjności franczyzowej przygotowanym przez Rosenberg International Franchise Center. Przed nami są Niemcy, Wielka Brytania, Kanada i Francja.

ze świata | 18.03.2020

Z ziemi włoskiej do Polski

Pierwszym krajem w Europie, gdzie pojawił się koronawirus były Włochy. Po czterech tygodniach epidemii przyglądamy się sytuacji biznesu w Italii i wdrożonym przez rząd w Rzymie środkom...

prawo i podatki | 02.01.2020

Kto zyska, a kto straci w 2020 roku

Początek roku to dla właścicieli firm gorący okres. Zazwyczaj wówczas wprowadzane są modyfikacje w prawie, w których powinni się orientować. Co się zmieni w 2020 roku?

Ludzie
o portalu | 30.06.2019

Kontakt

Skład zespołu PROFIT system - wydawcy miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING i portalu Franchising.pl

o portalu | 17.04.2018

Społeczność Franchising.pl

Użytkownicy portalu Franchising.pl mogą korzystać z narzędzi pomagających im być na bieżąco z wydarzeniami na rynku franczyzy.

o portalu | 01.07.2016

Reklama na portalu Franchising.pl

Franchising.pl jest najpopularniejszym w Polsce portalem zajmującym się tematyką franczyzy.

raporty | 04.04.2016

Rynek franczyzy rośnie

Według raportu „Rynek franczyzy 2016” firmy doradczej PROFIT system i portalu Franchising.pl na polskim rynku działa 1 114 systemów franczyzowych, w ramach których funkcjonuje 68,4 tys....

autopromocja | 11.03.2016

Prezent dla czytelników Franchising.pl z Południowej Polski

Z okazji targów Pomysł na firmę 8-9 kwietnia w Katowicach przygotowaliśmy darmowy bilet na targi dla naszych czytelników.

wydarzenia | 01.02.2016

Podatkiem w sieci handlowe i franczyzę

Dotarliśmy do rządowego projektu podatku od sprzedaży detalicznej. Spełniły się najgorsze przewidywania: opodatkowane mają być zarówno sieci handlowe oraz franczyzowe.

o portalu | 16.02.2015

Reklama w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING"

Miesięcznik "Własny Biznes FRANCHISING" skierowany jest do wyselekcjonowanej grupy odbiorców - do obecnych i przyszłych przedsiębiorców.

podstawy franczyzy | 02.10.2014

Organizacje franczyzowe

Zadaniem organizacji franczyzowych jest dbanie o przejrzystość i wysokie standardy na rynku. Większość renomowanych franczyzodawców należy do krajowej organizacji franczyzowej.

podstawy franczyzy | 01.08.2013

Pakiet franczyzowy

Pakiet franczyzowy, nazywany także licencją franczyzową, stanowi istotę systemu franczyzowego, gdyż zawiera kompletną koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej oferowaną przez...

opinie | 05.07.2013

Ranking najlepszej franczyzy

Często spotykamy się z manipulacjami, dlatego warto uważnie przyglądać się wszelkim statystykom i rankingom. Czasami mogą prowadzić do mylnych wniosków.

podstawy franczyzy | 01.07.2013

Rodzaje franczyzy

Systemy franczyzowe można podzielić według różnych kryteriów m.in. rodzaju know-how, rodzaju działalności gospodarczej czy sposobu organizacji systemu. Przedstawiamy najważniejsze...

opinie | 30.04.2012

Franczyza nie boi się statystyki

Zmiany zachodzące w gospodarce można albo prawie dotknąć, albo opisać statystycznie. Obraz z obu obserwacji może być zupełnie różny.