19.03.2010

A-T Krotoszyn otwiera nowe placówki

Artykuły elektryczne można kupić w dwóch nowych sklepach w Brzegu i Koninie.

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T z siedzibą w Krotoszynie zajmuje się m.in. sprzedażą artykułów elektrycznych i oświetleniowych. W sieci działają obecnie 34 sklepy oraz 10 hurtowni.

- W ubiegłym roku nasza sieć sklepów powiększyła się o dziewięć nowych placówek. Chcielibyśmy utrzymać ubiegłoroczne tempo otwarć i mamy nadzieję, że nam się to uda. Tym bardziej, że pierwsze tegoroczne otwarcia mamy już za sobą. Nowe sklepy z logo A-T pojawiły się w Brzegu i Koninie – mówi Paweł Jarmużek, prezes zarządu.

Cantrala sieci A-T Krotoszyn. Fot. AT Krotoszyn

Nowy magazyn, mieszczący się w pobliżu centrali firmy A-T Krotoszyn, będzie miał powierzchnię 4,5 tys. m2.

Firma rozpoczęła także rozbudowę swojej siedziby w Krotoszynie, gdzie powstaje właśnie nowe centrum logistyczne firmy.

- Pierwszy etap budowy to magazyn o powierzchni prawie 4,5 tys. m2, którego szacowany koszt budowy sięga 6 mln zł, a planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2010. Docelowo powstanie jeszcze ok. 10 tys. m2 magazynu oraz biurowiec. Inwestycja ta ma się przyczynić do zebrania w jednej lokalizacji wszystkich towarów z całego asortymentu firmy, który obecnie rozproszony jest w kilku miejscach w Krotoszynie. Pozwoli to jeszcze bardziej skrócić procesy logistyczne, obniżyć ich koszty, a przez to zwiększyć przewagę konkurencyjną - mówi Paweł Jarmużek.

A-T nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci ani w trakcie współpracy. Firma bierze na siebie ciężar remontu i przygotowania placówki wg opracowanych standardów. Potencjalny franczyzobiorca powinien jednak uczestniczyć w zatowarowaniu własnej placówki i przeznaczyć na ten cel minimum 50 tys. zł. Musi też posiadać własny lokal o powierzchni 200-500 m2 w mieście liczącym 30 - 60 tys. mieszkańców. Firma zapewnia szkolenia, systemy informatyczne, obsługę bankową, prowadzenie księgowości oraz pomoc w windykacji z doradztwem działu prawnego.

(mak)