Sieć Delikatesów Blask liczy obecnie 17 sklepów, z których większość prowadzą franczyzobiorcy.
Sobota
21.05.2011
Sieć sklepów delikatesowych Blask chce otworzyć swoje placówki w każdej dzielnicy Warszawy.
 

Delikatesy Blask zostały założone w 1992 roku. Dziś w skład sieci wchodzi sześć sklepów własnych oraz 11 franczyzowych. W tym roku planowane jest otwarcie pięciu kolejnych placówek m.in. na warszawskiej Białołęce i w Wawrze. Firma chce w przyszłości prowadzić sklep w każdej z dzielnic Warszawy, a także w jej okolicach.

- Franczyzobiorcy, którzy się do nas zgłaszają często są właścicielami lokali, czasem mają już prosperujący sklep, ale najczęściej są to ludzie którzy zaczynają od podstaw. Wówczas najłatwiej jest im pomóc, gdyż wiele uczą się od nas - mówi Krzysztof Parzyszek, właściciel sieci Delikatesy Blask. - Czasem są to nawet klienci naszych sklepów.

Firma planuje dalszy rozwój placówek własnych jak i franczyzowych. Najważniejszą kwestią determinującą powstawanie kolejnych sklepów jest wybór odpowiednich lokali, spełniających wymogi sieci. Istotne jest również zdobycie koncesji na sprzedaż alkoholu, co nie jest łatwe w niektórych dzielnicach Warszawy. Jednak to nie atrakcyjność dzielnicy, lecz lokalu gwarantuje udaną inwestycję.

- Dzięki otwarciu sklepu franczyzowego można szybciej rozwinąć biznes i wcześniej zacząć zarabiać – dodaje Daria Parzyszek, współwłaścicielka sieci. - Zakładając własną działalność warto mieć doświadczonego partnera, dlatego franczyzobiorcom oferujemy nasze know-how, czyli gotowy przepis na biznes.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz
/3/
ZOBACZ WIĘCEJ