Franczyza eSmoking World to należy do najtańszych na polskim rynku. Aż 80 proc franczyzobiorców prowadzi więcej niż jeden punkt.
Sobota
06.05.2017
Karol Stasik nie zastanawiał się długo nad decyzją o założeniu własnej firmy. W ciągu miesięcy z pracownika, stał się pracodawcą, w - jak mówi - dość łatwym biznesie.
 

Karol Stasik był etatowym sprzedawcą w sklepie z alkomatami. Kilka miesięcy temu otrzymał propozycję przejęcia punktu z e-papierosami w namysłowskim Kauflandzie. Podjął decyzję o założeniu pierwszej w życiu firmy. Wspomina, że przejęcie punktu odbyło się bardzo sprawnie, a inwestycja nie przekroczyła założonej kwoty.
- Razem ze wspólniczką przejąłem funkcjonującą wyspę handlową eSmoking World wraz z zatrudnionymi tam pracownikami - mówi Karol Stasik. - Nie obawiałem się, bo znałem wcześniej tę firmę, jej specyfikę oraz ludzi, którzy ją stworzyli. Bardzo też odpowiadała mi atrakcyjna lokalizacja punktu i bliskość miejsca zamieszkania.

Karol Stasik mówi, że prowadzenie punktu z e-papierosami to stosunkowo prosty biznes, dlatego nie wyklucza kolejnych otwarć w przyszłości. Jako franczyzobiorca jest odpowiedzialny za sprzedaż, zamówienia, dba o wystrój punktu i ekspozycję towaru, zajmuje się również dostawami i obsługuje reklamacje. Jak mówi, nie boi się sprzedaży i kontaktu z klientem, ale zatrudnia dwóch wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników i to im powierza te zadania.

Stasik chwali sobie współpracę z centralą. Mówi, że odczuwa systematyczne wsparcie ze strony franczyzodawcy i nie czeka długo na reakcję w razie pytań. Jego biznes napędzają również działania marketingowe prowadzone przez centralę, również te lokalne. Pomocne okazują się również programy lojalnościowe dla klientów i motywacyjne dla pracowników.
- Zazwyczaj franczyzodawcy politykę kadrową i kwestię motywowania pracowników pozostawiają franczyzobiorcom - mówi Karol Stasik. - Mojemu franczyzodawcy zależy, aby moi pracownicy sprzedawali więcej i lepiej. Korzystamy na tym wszyscy.

Pytany o rynek e-papierosów w Polsce, Karol Stasik mówi, że w maju upływa okres przejściowy dla polskiego rynku, po którym z internetu całkowicie zniknąć mają produkty e-papierosowe, a dystrybutorzy nie będą mogli oferować produktów bez certyfikacji. Skorzystać mają na tym właściciele markowych sklepów stacjonarnych.

eSmoking World to sieć należąca do British American Tobacco. Firma zarządza siecią około 856 punktów, w tym 305 franczyzowych oraz 124 partnerskie. Aż 80 proc franczyzobiorców prowadzi więcej niż jeden punkt. Franczyza eSmokingWorld to należy do najtańszych na polskim rynku. Koszt uruchomienia sklepu oscyluje wokół 30 tys. zł. W kwocie tej zawiera się pierwsze zatowarowanie punktu sprzedaży oraz zakup laptopa i kasy fiskalnej. Firma należy do nielicznych franczyzodawców, którzy nie pobierają opłaty franczyzowej ani marketingowej.

Centrala firmy szacuje, że punkt franczyzowy prowadzony zgodnie ze standardami sieci zwraca się średnio w 9-12 miesięcy.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Twarda woda

[url]https://eofficemedia.pl[/url]

35 wypowiedzi
ostatnia 20.10.2018
Twarda woda

A perfectly composed article, if just all bloggers take a gander Professional Academic Writing Services at your substance and gain from it than the web would be a far superior...

35 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Zarabianie przez internet

Instagram is a social media app that allows users to share photos and videos from their lives, add captions, edit filters, tweak settings and engage with others.Click ...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

13 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zarabianie przez internet

Custom Invitation boxes you want to make your events or parties more memorable and also try to inspire your dear and loved ones with your priceless gifts.

11 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

13 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
E-papierosy na cenzurowanym

Thankyou for sharing the data which is beneficial for me and others likewise to see. traffic flow seo

5 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018
Alma Market powiększa sieć

I am always searching online for articles that can help me. There is obviously a lot to know about this. I think you made some good points in Features also. Keep working, great...

6 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018