Franczyza eSmoking World to należy do najtańszych na polskim rynku. Aż 80 proc franczyzobiorców prowadzi więcej niż jeden punkt.
Sobota
06.05.2017
Karol Stasik nie zastanawiał się długo nad decyzją o założeniu własnej firmy. W ciągu miesięcy z pracownika, stał się pracodawcą, w - jak mówi - dość łatwym biznesie.
 

Karol Stasik był etatowym sprzedawcą w sklepie z alkomatami. Kilka miesięcy temu otrzymał propozycję przejęcia punktu z e-papierosami w namysłowskim Kauflandzie. Podjął decyzję o założeniu pierwszej w życiu firmy. Wspomina, że przejęcie punktu odbyło się bardzo sprawnie, a inwestycja nie przekroczyła założonej kwoty.
- Razem ze wspólniczką przejąłem funkcjonującą wyspę handlową eSmoking World wraz z zatrudnionymi tam pracownikami - mówi Karol Stasik. - Nie obawiałem się, bo znałem wcześniej tę firmę, jej specyfikę oraz ludzi, którzy ją stworzyli. Bardzo też odpowiadała mi atrakcyjna lokalizacja punktu i bliskość miejsca zamieszkania.

Karol Stasik mówi, że prowadzenie punktu z e-papierosami to stosunkowo prosty biznes, dlatego nie wyklucza kolejnych otwarć w przyszłości. Jako franczyzobiorca jest odpowiedzialny za sprzedaż, zamówienia, dba o wystrój punktu i ekspozycję towaru, zajmuje się również dostawami i obsługuje reklamacje. Jak mówi, nie boi się sprzedaży i kontaktu z klientem, ale zatrudnia dwóch wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników i to im powierza te zadania.

Stasik chwali sobie współpracę z centralą. Mówi, że odczuwa systematyczne wsparcie ze strony franczyzodawcy i nie czeka długo na reakcję w razie pytań. Jego biznes napędzają również działania marketingowe prowadzone przez centralę, również te lokalne. Pomocne okazują się również programy lojalnościowe dla klientów i motywacyjne dla pracowników.
- Zazwyczaj franczyzodawcy politykę kadrową i kwestię motywowania pracowników pozostawiają franczyzobiorcom - mówi Karol Stasik. - Mojemu franczyzodawcy zależy, aby moi pracownicy sprzedawali więcej i lepiej. Korzystamy na tym wszyscy.

Pytany o rynek e-papierosów w Polsce, Karol Stasik mówi, że w maju upływa okres przejściowy dla polskiego rynku, po którym z internetu całkowicie zniknąć mają produkty e-papierosowe, a dystrybutorzy nie będą mogli oferować produktów bez certyfikacji. Skorzystać mają na tym właściciele markowych sklepów stacjonarnych.

eSmoking World to sieć należąca do British American Tobacco. Firma zarządza siecią około 856 punktów, w tym 305 franczyzowych oraz 124 partnerskie. Aż 80 proc franczyzobiorców prowadzi więcej niż jeden punkt. Franczyza eSmokingWorld to należy do najtańszych na polskim rynku. Koszt uruchomienia sklepu oscyluje wokół 30 tys. zł. W kwocie tej zawiera się pierwsze zatowarowanie punktu sprzedaży oraz zakup laptopa i kasy fiskalnej. Firma należy do nielicznych franczyzodawców, którzy nie pobierają opłaty franczyzowej ani marketingowej.

Centrala firmy szacuje, że punkt franczyzowy prowadzony zgodnie ze standardami sieci zwraca się średnio w 9-12 miesięcy.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Business Portfolio

Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. https://arynews.tv/en/

5 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Some blogs give us extra knowledge about the particular Topic in which we are searching on the Internet and this is also one of those in which we can take some new ideas as...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Business Portfolio

Good One

5 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Twarda woda

There are lots of possessions to do with the superiority of hose down. Better toward discuss with the adjoining person by appointment in the flesh click for more: Expert Essay...

20 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Twarda woda

Water in various parts which differs in the measure of broke up mineral particles it contains. This decides if it is hard or delicate water. There are points of interest and...

20 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Blaski i cienie Eurocashu

Well, this time you come up with great initiative Kamil. K, Thanks for being the shout out for this matter, We are with you at DoDoPackaging.Com

8 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zmiana warty w Eurocashu

Grupa Eurocash jest jedną z największych grup, mam nadzieję, że będziecie dobrze. instagram trading

4 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Twarda woda

There are lots of but the purification method depends on the quality of water. Better to consult with the nearest person by visiting physically. assignment help

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018