Sklepy odzieżowe złapały zadyszkę

Optymalny lokal / Sklepy Tatuum powinny mieć od 80-150 m kw.
Poniedziałek
17.12.2018
Wiele branż boleśnie odczuło konsekwencje wynikające z wprowadzenia niehandlowych niedziel. Również marka Tatuum zanotowała spadek przychodów.
 

 

Tatuum to polska firma z blisko 20-letnią tradycją. Kolekcje Tatuum skierowane są do osób poszukujących ubrań prostych, funkcjonalnych i jednocześnie oryginalnych. Właścicielem marki jest spółka Kan z Łodzi. 

Franczyzodawca zaznacza, że najlepszym miejscem na otwarcie salonu Tatuum są miasta powyżej 30 tys. mieszkańców. Zwracamy uwagę na lokalizacje z potencjałem. Staramy się przeanalizować każdą możliwą pozycję na mapie, by zminimalizować ryzyko nierentownego biznesu. Najlepiej prosperują salony, które znajdują się w centrach handlowych. To właśnie te miejsca rekomendujemy naszym przyszłym partnerom. Jeśli w danym mieście istnieje już salon Tatuum, to oferta związana z otwarciem nowego lokalu jest kierowana do obecnych tam franczyzobiorców naszej marki mówi Aleksandra Podsiadła, specjalista ds. kontaktu z franczyzobiorcami marki Tatuum.  W tym roku zaczęliśmy rozmowy z kilkoma nowymi partnerami. Obecnie jesteśmy w trakcie finalizacji umów. Aktualnie Tatuum liczy 54 placówek w tym 28 franczyzowych. W 2019 roku chcemy otworzyć minimum 20 salonów, 10 lokali własnych i 10 franczyzowych   dodaje Podsiadła. 

Tatuum rozwija swoją sieć także za granicą.  Na Wegrzech marka może pochwalić się liczbą pięciu salonów własnych, a w Czechach trzema. 

Konkretne wymagania 

Od potencjalnych franczyzobiorców, franczyzodawca oczekuje przede wszystkim doświadczenia w sprzedaży, zaangażowania w pracę, ale nie tylko.  Przyszły franczyzobiorca musi liczyć się z kosztami inwestycji w sklep, które wynoszą od 2,5 tys zł do 2,8 tys. zł za 1 m2. Nie pobieramy opłaty franczyzowej. Partner jest zobligowany do spełnienia wymagań związanych z aranżacją wnętrza salonu, ale otrzymuje gotowy projekt architektoniczny sklepu. Nie narzucamy wykonawców prac remontowych, ale lokal musi być spójny z założonym projektem wnętrza salonów naszej sieci –  stwierdza Aleksandra Podsiadła. 

Konieczne wsparcie 

W ramach pakietu franczyzowego, franczyzobiorca otrzymuje wsparcie w wyborze lokalizacji, a także w trakcie negocjacji warunków wynajmu powierzchni oraz pełną integrację informatyczną z siecią Tatuum. Franczyzodawca zapewnia także pomoc w prowadzeniu działalności na poziomie operacyjnym oraz szkolenia: personelu, ze sprzedaży, jak te dotyczące samej marki. 

Franczyzobiorcy prowadzą sprzedaż produktów, które powierza im franczyzodawca na zasadzie depozytu. Oznacza to, że towar w sklepach franczyzowych aż do momentu sprzedaży klientowi pozostaje własnością franczyzodawcy, a partnerzy nie ponoszą kosztów zaopatrzenia. Ich zysk pochodzi natomiast z prowizji od przychodów osiągniętych w danym miesiącu. 

Aleksandra Podsiadła zwraca uwagę, że ten rok był wyjątkowo trudny dla branży. Wprowadzenie niehandlowych niedziel wyraźnie wpłynęło na sprzedaż. Niestety zanotowaliśmy znaczny spadek przychodów  przyznaje. Mimo dość niesprzyjającej sytuacji na rynku, Tatuum udało się otworzyć w tym roku cztery salony własne i pięć franczyzowych. W grudniu mają powstać jeszcze trzy nowe placówki. 


Dobra lokalizacja / Najlepszą lokalizacją dla sklepów Tatuum są miasta powyżej 30 tys. mieszkańców.

POPULARNE NA FORUM

Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
Hurtownik - opinie

Not a lot of people think that lottery can be won by employing some sort of a sophisticated keralalotterytodayresults.in science based predictions. So, as a whole, the men and...

5 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
Franczyza w modzie

sama dałam sie ponieść modzie i znalazłam sprawdzoną franczyzę bez dużej inwestycji - Multiserwis-24 pana Kozłowskiego m.kozlowski@multiserwis-24.pl

1 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Emporio Armani czy Armani Exchange który sklep się opłaca?

Witam czy ktoś z Państwa już otworzył sklep z tą marka ? Która marka się opłaca i jak wyglada franczyzna z tą marka?

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

26 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019