Edukacja w czasach pandemii

Zmiany w opłatach franczyzowych / Miesięczna opłata franczyzowa w Edukido może być niższa nawet o 75 proc.
Poniedziałek
30.03.2020
Edukido zdecydowało się na obniżenie opłat w związku z epidemią koronawirusa. O ile i na jakich zasadach?
 

Franczyzodawca Edukido w związku z epidemią koronawirusa wprowadził zmiany w modelu franczyzowym. Ze względu na trudną sytuację przedsiębiorców zdecydował się obniżyć opłaty franczyzowe. Franczyzobiorcy zyskali możliwość wyboru między dwoma wariantami. Mogą zdecydować się na obniżenie opłat o 50 proc. przez pięć miesięcy (kwiecień-sierpień) bez konieczności wyrównania w przyszłości albo na 75 proc. obniżki również przez pięć miesięcy, ale z koniecznością zwrotu w 2021 roku połowy wartości tej obniżki.

Jeżeli nie ma źródła w postaci opłaty od rodzica, bo zajęć oczywiście nie można teraz prowadzić, wówczas franczyzobiorcy bardzo ciężko jest wywiązać się z umowy. Mamy pełną świadomość tego, że walka z koronawirusem to nasza wspólna sprawa. Na pewno więc nie zostawimy franczyzobiorców samych sobie. Bez ścisłej współpracy właśnie w tym okresie oddziały mogłyby sobie po prostu nie poradzić – mówi Anna Jurak, dyrektor działu obsługi klienta w Edukido Polska.

Franczyzodawca zaznacza, że koszty bieżącej działalności będzie musiał finansować środkami z zewnątrz, ponieważ opłaty od franczyzobiorców będą niewystarczające do tego, by pokryć koszty stałe.
Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami, korzystając również z rządowej tarczy antykryzysowej, damy radę przetrwać. Przez kilka lat budowaliśmy sieć i teraz wierzymy w to, że jesienią będziemy jeszcze silniejsi. Ale osiągniemy to tylko siłą naszych oddziałów – mówi Anna Jurak.

Nowa oferta franczyzowa

Marka Edukido od kwietnia wprowadzi także nową ofertę franczyzową, skierowaną szczególnie do osób działających na mniejszych obszarach – w gminach, powiatach i małych miasteczkach.

Licencja „Edukido Mini” opiera się na warsztatach szkolnych i przedszkolnych. Są to wydarzenia jednorazowe, prowadzone zarówno z konkretnych przedmiotów (geografia, przyroda, matematyka, fizyka, religia i inne), jak i na tematy okazjonalne (np. symbole narodowe, pierwszy dzień wiosny, mikołajki itp.). Zajęcia są prowadzone i moderowane przez instruktora. Dzieci realizują scenariusz lekcji przy pomocy klocków.

Czym wyróżnia się oferta?
 Najważniejsze jest to, że franczyzobiorca nie płaci opłaty wstępnej. Jej koszt wynosi zatem 0 zł. Dodatkowo na start franczyzobiorca otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów promocyjnych na pierwszy kwartał działalności – tłumaczy Piotr Szczepkowski, dyrektor sprzedaży Edukido Polska..

Decydując się na tę ofertę, franczyzobiorca nie ma potrzeby wykorzystania rozbudowanych narzędzi marketingowych. Nie są także wymagani pracownicy.
Wystarczy jedna osoba – właściciel, który będzie pracował codziennie od czterech do sześciu godzin w modelu "no office" i zajmował się głównie sprzedażą oraz realizacją zajęć. Historia Edukido pokazuje, że raz podjęta współpraca ze szkołą czy przedszkolem trwa latami. Franczyzobiorca otrzymuje pełnowartościowy pakiet szkoleń, stałe wsparcie i wyłączność terytorialną. Zachęcamy do kontaktu osoby, które prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność w obszarze edukacji, najchętniej na terenie powiatu, gminy lub mniejszego ośrodka. Optymalna wielkość, np. kilku połączonych gmin, wynosi 60 tys. mieszkańców. Na takim obszarze z powodzeniem można wypracować solidne miesięczne zyski – zapewnia Piotr Szczepkowski.

Franczyzodawca twierdzi, że zorganizowanie 40 warsztatów miesięcznie daje przychody przekraczające 7 tys. zł.
Koszty wraz z ZUS-em i opłatami miesięcznymi to zaś nie więcej niż 2,5–3 tys. zł. Przed opodatkowaniem zostaje więc 4 tys. zł miesięcznie. A warsztatów można przecież robić dużo więcej niż 40 w miesiącu – zapewnia Piotr Szczepkowski.

Zabezpieczenie przed ryzykiem

Franczyzodawca wprowadził również gwarancję zwrotu z inwestycji. Na czym ona polega? Jeżeli w ciągu pierwszego roku działalności franczyzobiorca Edukido odnotuje mniejszy przychód z zajęć, niż wynosi suma miesięcznych opłat licencyjnych – wówczas spółka Edukido Polska zwróci franczyzobiorcy powstałą różnicę. Jej kwota zostanie później odjęta od kolejnych opłat miesięcznych wnoszonych przez franczyzobiorcę.
– Dzięki temu rozwiązaniu nasz nowy partner jest zabezpieczony przed ryzykiem. Nie wnosi bowiem opłaty początkowej, kupuje tylko zestaw klocków, który my w razie niepowodzenia możemy odkupić, a dodatkowo otrzymuje zapisaną w umowie gwarancję tego, że opłaty miesięczne w pierwszym roku nie będą wyższe niż jego przychody – mówi Piotr Szczepkowski.

WIZYTÓWKA MARKI EDUKIDO:

  • całkowita kwota opłaty wstępnej: 11 tys. zł brutto (opłata za klocki i akcesoria do zajęć);
  • opłata licencyjna: 0 zł;
  • opłata za materiały marketingowe na start: 0 zł;
  • Zorganizowanie 40 warsztatów miesięcznie daje przychody przekraczające 7 tys. zł
  • Franczyzodawca szuka licencjoboiorców na terenach do 60 tys. mieszkańców

Franczyzobiorca zabezpieczony / Jeżeli w ciągu pierwszego roku działalności franczyzobiorca Edukido odnotuje mniejszy przychód z zajęć, niż wynosi suma miesięcznych opłat licencyjnych – wówczas spółka Edukido Polska zwróci franczyzobiorcy powstałą różnicę.

POPULARNE NA FORUM

Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018