Otwórz z nami salon Kodano Optyk, sprawdzony sposób na biznes!
 

Kodano Optyk to w 100 proc. polska marka, która istnieje na rynku od 2016 roku. Powstała w grupie Szkla.com S.A. – właściciela największego sklepu z soczewkami kontaktowymi w Polsce oraz sieci Soczewkomatów, innowacyjnych maszyn samoobsługowych. Jest rozwijana konsekwentnie od ponad pięciu lat, jednak najbardziej dynamiczny okres pod względem wzrostu liczby salonów notujemy na lata 2020-2021. Na ten moment działają 42 salony optyczny pod Marką Kodano Optyk, w tym 28 otwartych w 2021 roku. Rok planujemy zakończyć z 50 salonami. 

Niemal każdy z salonów zarabia od momentu jego otwarcia. Notujemy ogromne zainteresowanie naszymi usługami i ofertą. Branża optyczna jest jedną z niewielu branży, które skorzystały na COVID. Zamknięcie w domach, praca zdalna, tablety, telefony i cała elektronika z której ludzie nie mogą zrezygnować powoduje nasilanie się wady wzroku, a co za tym idzie potrzebna jest pomoc w jej korekcji. Wierzymy, że rozwój poprzez franczyzę pozwoli nam oraz naszym franczyzobiorcom na skorzystanie z tego trendu wzrostowego na rynku optycznym, zbudowanie jeszcze silniejszej i jeszcze stabilniejszej marki, z czasem lidera na polskim rynku.

W tym roku rozpoczynamy pierwsze rozmowy z franczyzobiorcami. Nasza oferta skierowana jest niemal do każdego. Nie wymagamy wiedzy, doświadczenia czy wykształcenia optycznego. Głównym walorem kandydata, któremu przekażemy cenne know-how, dostęp do najlepszych cen zakupowych, wsparcia sprzedażowego, marketingu jest jego chęć do pracy, chęć do administrowania swojej działalności oraz żyłka przedsiębiorczości. 

Franczyzobiorców szukamy w całej Polsce, bierzemy pod uwagę wszystkie miasta powyżej 20 tys. mieszkańców. Rekomendujemy naszym franczyzobiorcom otwarcie salonu w centrum handlowym, w centrum miasta. Pomagamy w wyborze właściwej lokalizacji, mamy w tym doświadczenie, żaden z salonów pod szyldem Kodano Optyk do tej pory nie został zamknięty i nie zapowiada się, aby do takiego zamknięcia miało dojść w najbliższym czasie.

Salon powinna mieć 35-40 m2. To lokal w którym mieści się ekspozycja oraz gabinet badań. Optymalna wielkość zależy od lokalizacji – miasta, liczby ludności, konkurencji i innych. Salon zaprojektujemy i wyposażymy zgodnie z aranżacją marki na koszt franczyzobiorcy. 

Inwestycja w salon rozpoczyna się od 80 tys. zł netto, kończy przeważnie na ok. 250 tys. zł netto – w zależności od lokalizacji, stopnia aranżacji lokalu, jego stanu, poziomu zatowarowania.

Jedyną opłatę jaką ponosi franczyzobiorca to opłata operacyjna 500 zł, która pokrywa koszty związane z wysyłkami, kontaktem i bieżącym wsparciem.

Z doświadczenia salonów własnych istnieje możliwość zwrotu inwestycji nawet w sześć miesięcy, często rok, średnia od 18 do 24 miesięcy.

Do naszej sieci mogą dołączyć już działające salony optyczne. Koszt rebrandingu zależy od stanu lokalu, na pewno koszt jest dużo mniejszy niż nowa inwestycja. Co ważne dołączenie w ten sposób do sieci gwarantuje otrzymanie wszystkich korzyści jakie otrzymuje franczyzobiorca.

Istnieje też możliwość dołączenia pod swoją marką do naszej grupy zakupowej – wówczas partner otrzymuje dostęp do unikalnego cennika, w naszej opinii najlepszego na rynku, co taka osoba może w prosty sposób samodzielnie zweryfikować. 

W ramach współpracy pomożemy skutecznie ocenić lokalizację, oszacujemy koszt inwestycji (projektowanie, zatowarowanie, wykonanie), szkolenia produktowe oraz sprzedażowe wraz ze wsparciem regionalnych kierowników sprzedaży.

Franczyzobiorca otrzyma również dostęp do najlepszych cen na rynku oprawek i szkieł najlepszych marek a my dodatkowo zapewnimy 60 proc. marży na towarze uwzględniając efektywne promocje sieciowe.

Zapraszamy do pierwszego kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub ankietę: https://kodano.pl/franczyza 


Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Kodano Optyk.
Dowiedz się więcej
Dane kandydata
Dane kandydata
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
If you see this, leave this form field blank