Jak w domu / Lokale wynajmowane w sieci Salonty są aranżowane na wzór mieszkań.
Wtorek
23.08.2022
– Przy aktywnym zaangażowaniu franczyzobiorcy w prowadzenie placówki, zwrot z inwestycji następuje w ciągu maksymalnie 12 miesięcy – zapewnia Olivier Jeske z działu franczyz Salonty.
 

Na czym polega wasz pomysł na biznes?

Sieć franczyzowa Salonty powstała z myślą o aranżowaniu imprez jubileuszowych, urodzin, ceremonii komunijnych czy spotkań biznesowych. Umożliwiamy przedsiębiorcom otwieranie bezobsługowych przestrzeni klasy premium, pod kątem wynajmowania ich na zamknięte wydarzenia firmowe oraz imprezy towarzyskie i rodzinne. Dla klientów to też optymalne rozwiązanie – tańsze od wynajmu restauracji i wygodniejsze od organizowania przyjęcia w domu. Działamy w Polsce od 2020 roku. W ciągu dwóch lat na trenie Poznania otworzyliśmy dziesięć placówek Salonty. Jesteśmy jedyną w Polsce siecią lokali premium na wyłączność. Co istotne - nie zarabiamy na świadczeniu usług eventowych, tylko na udostępnianiu przestrzeni.

Co to znaczy, że placówki są bezobsługowe?

Franczyzobiorca nie martwi się przekazywaniem kluczy do lokalu, ponieważ cały proces rezerwacji odbywa się w 100 proc. zdalnie. Klient otrzymuje swój unikalny kod dostępu do placówki drogą mailową oraz telefoniczną. Kod jest aktywny przez cały czas trwania wydarzenia. Bezobsługowość to przede wszystkim wygoda i swoboda dla klienta oraz bezpieczeństwo dla placówki.

Gdzie widzicie miejsce na rozwój biznesu?

W grę wchodzą wszystkie miasta w Polsce powyżej 10 tys. mieszkańców. Lokal można wynająć lub wykorzystać własny. Oczywiście posiadanie własnego lokalu z pewnością zwiększa jego rentowność, jednak nasz model biznesowy pozwala na bardzo szybki zwrot z inwestycji również dla franczyzobiorców wynajmujących daną przestrzeń.

Jakim budżetem na start trzeba dysponować?

Całość środków z wkładu własnego jest przeznaczana na adaptację placówki. Lokale są aranżowane na wzór mieszkań. Biorąc pod uwagę koszt robocizny, zakupu materiałów i wyposażenia lokalu o powierzchni maksymalnie 150 m2, na start trzeba wyłożyć w graniach 65-95 tys. zł.

Jedyne bieżące obowiązki naszych partnerów to sprzątanie placówki oraz drobne naprawy. Można to robić samemu lub korzystać z usług firm bądź osób zewnętrznych. Franczyzobiorcy nie muszą się martwić o pozyskiwanie klientów. Marketingiem zajmuje się nasza centrala. Na życzenie franczyzobiorcy umożliwiamy mu też dostęp do sieci zaufanych partnerów, świadczących usługi gastronomiczno-rozrywkowe, tj. barman, catering, dekoracje.

Jak szybko taki biznes staje się rentowny?

Przy aktywnym uczestnictwie franczyzobiorcy w prowadzenie placówki, zwrot całości wkładu własnego następuje w ciągu maksymalnie 12 miesięcy. Zarobki uzależnione są od wielkości lokalu, aczkolwiek szacunkowy minimalny dochód miesięczny wynosi 5 tys. zł netto – już po odjęciu wszystkich kosztów prowadzenia placówki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że są to dane poglądowe, uzależnione od wielu czynników, tj. wielkości miasta, kwoty czynszu najmu, metraż lokalu oraz stopnia zaangażowania franczyzobiorcy. Oferujemy bezpłatną konsultację, podczas której przeprowadzana jest symulacja finansowa potencjalnej placówki, na konkretnych przykładach lokali w mieście franczyzobiorcy.

Rozmawiał Konrad Wojciechowski

 

WIZYTÓWKA SALONTY

Sieć bezobsługowych przestrzeni do organizacji wydarzeń towarzyskich i firmowych

  • liczba placówek: 10 punktów w Poznaniu
  • koszt inwestycji: od 65 do 95 tys. zł

Olivier Jeske, Salonty / "Zarobki uzależnione są od wielkości lokalu, aczkolwiek szacunkowy minimalny dochód miesięczny wynosi 5 tys. zł netto".

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021