Branża z potencjałem / Branża oddłużeniowa ma duży potencjał do rozwoju, ponieważ na rynku jest dzisiaj mnóstwo firm, które takich usług potrzebują. Trzeba tylko umieć do nich dotrzeć.
Piątek
19.04.2024
Grzegorz Warakomski zainteresował się branżą oddłużeniową po finansowych perturbacjach. Przekuł swoje doświadczenie w biznes. Jak mu idzie?
 

Grzegorz Warakomski w swojej biznesowej karierze znalazł się kiedyś w trudnej sytuacji finansowej. Na początku mocno go to przytłoczyło i kosztowało dużo stresu. Zamiast załamywać ręce, postanowił jednak działać.

– Zacząłem szukać narzędzi, które pozwolą mi wyjść z kłopotów i znalazłem rozwiązanie – opowiada Grzegorz Warakomski.

Nauka na doświadczeniu

Wyjście na prostą nauczyło go, że z każdych kłopotów można się wydostać. Zaczął głębiej interesować się tematem oddłużania. Był to dla niego ciekawy sektor już wcześniej, tym bardziej że całe swoje zawodowe życie zajmował się sprzedażą usług finansowych.

– Branża oddłużeniowa opiera się na produktach finansowych. Znam tę branżę i dobrze wiedziałem, że w dzisiejszych realiach dużo firm będzie potrzebowało usług tego typu – mówi Grzegorz Warakomski.

Zaczął szukać firmy, z którą mógłby ten temat realizować. Po dogłębnym researchu stwierdził, że najbardziej odpowiadają mu założenia i styl funkcjonowania firmy Twój Prawnik 24. Zgłosił swoją kandydaturę. Centrala ją zaakceptowała, ale pod warunkiem otwarcia lokalu we Wrocławiu. Grzegorz Warakomski chciał jednak prowadzić biznes w Lesznie.

– Moje argumenty przemówiły do osób decyzyjnych i w marcu 2023 roku otworzyłem swoją kancelarię – mówi Grzegorz Warakomski.

Biznes okazał się dla niego strzałem w dziesiątkę. Placówka szybko zyskała rentowność, a inwestycja zaczęła zwracać. 

– Łącznie zainwestowałem w nią około 100 tys. zł, dzięki temu, że miałem do dyspozycji gotowy lokal, po placówce bankowej. Do tego doszło zaplecze finansowe, które musiałem posiadać na pokrycie bieżących kosztów – mówi Grzegorz Warakomski.

Kilka pierwszych miesięcy to czas wdrażania i organizacji zespołu. Jednak dzisiaj placówka już dobrze się rozwija, a jej właściciel patrzy z dużym optymizmem w przyszłość.

– Nietrudno mi było odnaleźć się w branży oddłużeniowej, bo rozumiem ten świat i znam jego mechanizmy. Mam też wsparcie odpowiednich ludzi – mówi Grzegorz Warakomski.

Firmy potrzebują pomocy

Zdaniem franczyzobiorcy TwójPrawnik24, branża oddłużeniowa ma duży potencjał do rozwoju, ponieważ na rynku jest dzisiaj mnóstwo firm, które takich usług potrzebują. Trzeba tylko umieć do nich dotrzeć.

– Wszystko zaczęło się od pandemii, która mocno osłabiła wiele biznesów. Potem podtrzymano je na powierzchni, dosypując gotówki. Jednak inflacja, wysokie stopy procentowe i mniejsza siła nabywcza konsumentów zrobiły znowu swoje. Nie ma chyba firmy, która nie ucierpiałaby na rachunkach za gaz, prąd czy paliwo. To wszystko jest co najmniej kilkadziesiąt procent droższe niż kilka lat temu – mówi Grzegorz Warakomski.

Dlatego też wiele firm popadło w tarapaty.

– Dzięki odpowiednim narzędziom możemy im pomóc. Nie ma sytuacji bez wyjścia, jeśli chodzi o finanse – przekonuje Grzegorz Warakomski.

Jego zdaniem wiele firm nie ma po prostu świadomości, że są narzędzia, które umożliwiają wyjście z największych tarapatów. Potrzeba im jednak odpowiedniego specjalisty, który poprowadzi za rękę. Dobrym narzędziem jest na przykład postępowanie o zatwierdzenie układu. To uproszczona restrukturyzacja firm, którą rząd wprowadził w pierwszej wersji w czasie pandemii. Mało kto jednak o nim wiedział i niewielu przedsiębiorców z niej skorzystało.

– A jeśli się wie, jak wcielić w życie to narzędzie, to może ono uratować niejeden biznes – zapewnia Grzegorz Warakomski.

Dodaje, że dzisiaj i tak coraz więcej firm ma świadomość, że oddłużanie może pomóc. A ze świadomymi klientami łatwiej się rozmawia. W szerszeniu świadomości na temat usług pomaga też centrala Twój Prawnik 24, której prezes aktywnie pokazuje w mediach społecznościowych historie firm, które dzięki pomocy kancelarii wyszły na prostą.

Franczyzobiorca Twój Prawnik 24 chce się dalej rozwijać, ale w ramach jednej kancelarii.

– Stawiamy na jakość, a nie ilość. Pracuję szczególnie nad rozwojem różnych kanałów pozyskiwania klientów – mówi Grzegorz Warakomski.

WIZYTÓWKA TWÓJ PRAWNIK 24

Firma oferująca doradztwo prawno-podatkowe.

  • Kwota inwestycji: 500 zł za 1 m2
  • Miesięczne opłaty: 1,5 tys. zł
  • Zwrot z inwestycji: 3-9 miesięcy

Grzegorz Warakomski, franczyzobiorca Twój Prawnik 24 / "Branża oddłużeniowa opiera się na produktach finansowych. Znam tę branżę i dobrze wiedziałem, że w dzisiejszych realiach dużo firm będzie potrzebowało usług tego typu".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Księgowość we własnej firmie

Planujesz założenie firmy w Polsce? Zdecydowanie polecam usługi Kancelarii Semper Paratus. Ich pomoc w procesie rejestracji była nieoceniona. Dowiedz się więcej na:...

36 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024
Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020