Środa
08.12.2021
- mówi dyrektor działu wsparcia sprzedaży DDD Dobre Dla Domu
 

Budownictwo i branża wykończenia i wyposażenia wnętrz to branże, którym rynek wydaje się nieustannie pomagać. Zgodnie ze wszystkimi prognozami, kończący się 2021 rok możemy już teraz zaliczyć do bardzo udanych. Większość sklepów DDD Dobre Dla Domu zanotowała rekordową sprzedaż. Niewątpliwie w osiąganiu takich wyników pomaga nam aktualny rynek mieszkaniowy, na którym w trzecim kwartale deweloperzy sprzedali więcej mieszkań, niż byli w tym czasie wprowadzić na rynek. To pokazuje w jakiej rzeczywistości się znaleźliśmy.

Nasi franczyzobiorcy wykorzystują ten moment jak najbardziej efektywnie, wykańczając podłogami i drzwiami wszelkie nowe inwestycje. W wielu przypadkach to nie są pojedyncze mieszkania, a kompleksowo nawet po kilka mieszkań w pojedynczej inwestycji.

Dodatkowym bodźcem w rynku mieszkaniowym jest ciągle rosnąca inflacja, która powoduje, że kolejni klienci inwestują w nieruchomości w biurach sprzedaży, aby zabezpieczyć swoje oszczędności przed utratą wartości. Jedynym problemem, z którym musimy się mierzyć, to wydłużone terminy realizacji u naszych dostawców. Jest to oczywiście wynik dużego popytu. Jednak jako sklep specjalistyczny mamy ofertę produktową skrojoną optymalnie na każdy lokalny rynek. Dzięki temu każdy klient znajduje dla siebie podłogi i drzwi w akceptowalnym terminie.  


doradca we franczyzie