Przez trzy dni trwania imprezy do Pałacu Kultury i Nauki przyszło ponad 7 tys. osób zainteresowanych franczyzą.
Niedziela
24.11.2013
Pomysły na biznes można prezentować w różnych miejscach – w gazecie, internecie i na targach. Z ostatniego rozwiązania korzysta coraz większa grupa franczyzodawców.
 

 

Na Polskim rynku działa blisko tysiąc firm rozwijających się we franczyzie. Każda z nich na różne sposoby stara się dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych franczyzobiorców, a metod promocji systemu franczyzowego jest naprawdę wiele - poczynając od branżowej prasy, poprzez internet, spotkania z niewielkimi grupami potencjalnych biorców licencji, aż do olbrzymich imprez targowych, które przyciągają tysiące odwiedzających. Największą imprezą targową, na której franczyzobiorcy mogą prezentować swoje pomysły na biznes są Targi Franczyzy. To jedyna impreza w Polsce, która gromadzi w jednym miejscu tak wielu przedstawicieli systemów franczyzowych - w tym roku o uwagę potencjalnych franczyzobiorców zabiegało aż 115 marek z całego świata. To dla nich doskonałe miejsce do zaprezentowania swojego biznesu szerokiemu gronu potencjalnych partnerów, którzy niejednokrotnie pokonują kilkaset kilometrów, żeby w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami wszystkich branż.

Wiele firm wybiera Targi Franczyzy na miejsce swojego rynkowego debiutu i poprzez obecność na tej imprezie informuje, że właśnie zaczyna rozwijać się przez franczyzę.

Placówka bankowa BZ WBK

Jednym z tegorocznych debiutantów na Targach Franczyza 2013 była firma Formy Kolory. To sklep i jednocześnie pracownia rękodzieła, gdzie młodzi jak i nieco starsi mogą własnoręcznie przygotować biżuterię, np. korale.

W gronie debiutantów znalazła się także restauracja S’poco Loco, której współwłaścicielem jest Tomasz Jakubiak, znany z programów kulinarnych w kanale Kuchnia TV.

Dorota Placzyńska, Abra Sklepy Meblowe

Oprócz biznesowych rozmów z właścicielem sieci Tomaszem Jakubiakiem, potencjalni franczyzobiorcy mogli też spróbować smakołyków z sieci S'poco Loco.

Przedstawiciele wielu firm uważają Targi Franczyzy za sprawdzoną metodę promocji swojego systemu franczyzowego i poszukują franczyzobiorców w ten sposób już od kilku lat. Do tego grona należy m.in. Grupa Muszkieterów, która na swoim stoisku zachęcała do otwarcia supermarketów Intermarche i Bricomarche.

Co dziesiąty rozmówca z zeszłorocznych targów spośród 80, zdecydował się na współpracę z nami - mówi Janusz Bartkowiak członek zarządu spółki ITM Polska

Wśród wystawców prezentujących na Targach Franczyza 2013 swój pomysł na biznes obecne są również ikony franczyzy, które teoretycznie nie muszą szukać franczyzobiorców, bo ci sami zabiegają o to, żeby stać się właścicielem restauracji spod znaku złotych łuków.

Na Targach Franczyzy w Warszawie pojawiliśmy się już kolejny raz z rzędu. Jest to miejsce, gdzie udało nam się pozyskać kilkunastu franczyzobiorców, którzy dzisiaj z sukcesem prowadzą więcej niż jedną restaurację - mówi Monika Dąbrowska, menedżer ds. franczyzy McDonald’s Polska.

Wystawcy obecni na Targach Franczyza 2013 prześcigali się w walce o zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców. Każdy starał się przyciągnąć uwagę w charakterystyczny dla swojego biznesu sposób. Jedni stawiali na spokojną rozmowę w stonowanym otoczeniu...

BikeCafe w centrum Warszawy

Najwięcej rozmów biznesowych przeprowadziliśmy w piątek. Wielu pracowników etatowych wychodziło wcześniej z pracy, żeby przyjść na targi. Wśród nich byli także pracownicy banków, którzy mają już doświadczenie przydatne w prowadzeniu własnej placówki bankowej - wyjaśnia Sylwia Nowak z Banku Zachodniego WBK.

...inni pokazywali, jak będzie wyglądała przyszły punkt franczyzowy.

Makro Cash&Carry, właściciel sieci sklepów convenience Odido, przygotowało stoisko wyglądem przypominające sklep.

Franczyza z całego świata

Od wielu lat na Targach Franczyzy prezentują się firmy z całego świata. Dla przyszłych franczyzobiorców to niepowtarzalna szansa, żeby spotkać się z przedstawicielami zagranicznych marek, które dopiero planują wejście na nasz rynek. Korzystają na tym również franczyzodawcy, którzy mogą poznać konkurentów zanim ci zaczną rozwój w Polsce.

Sukienka z kolekcji Blue Shadow.

W tym roku w Pałacu Kultury i Nauki pojawiło się wiele firm franczyzowych z Francji, m.in. La Pateteria.

Targi to również szansa dla wystawców, którzy chcą nawiązać współpracę z przedstawicielami innych firm i organizacji. Co roku na Targach obecna jest Polska Organizacja Franczyzodawców zrzeszająca rzetelne firmy franczyzowe. W tym roku obecni byli również przedstawiciele targów franczyzowych w Wiedniu oraz Polskiej Rady Centrów Handlowych.

 

Wieloletnia obecność w kalendarzu imprez biznesowych, prestiżowa lokalizacja, doskonała organizacja, a przede wszystkim wysoka frekwencja - wszystko to sprawia, że każdego roku Targi Franczyzy odwiedzają tysiące osób szukających pomysłu na własny biznes. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne XII Targi Franczyza 2014, które odbędą się w dniach 16-18 października.

(mak)


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Interes na zabawkach /01.06.2018

Prowadzenie sklepu z zabawkami, zarówno małego osiedlowego, jak i sieciowego w centrum handlowym, nie jest dziecinnie prostą sprawą.

Mały, lokalny heros /02.06.2018

Prawie 80 proc. przedsiębiorców twierdzi, że działalność małych sklepów pozytywnie wpływa na lokalne społeczności. Właściciel Eurocashu ma pomysł jak tę wiedzę przekuć w sukces.

Sieć dobrze przemyślana /19.05.2018

Staramy się do minimum ograniczyć ryzyko nieudanych inwestycji, zwłaszcza we franczyzie – mówi Adam Miłosiński, menadżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Gatta.

Od kasjera do właściciela /09.05.2018

Magdalena Różycka trzy lata temu zamieniła etat na własną firmę. Zanim otworzyła własny biznes pod szyldem BZ WBK, przez 11 lat pracowała w banku.

POPULARNE NA FORUM

Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Polecam www.krispolppoz.pl, to wsparcie PPŻ o BHP jakie przyda się w każdej firmie. Prowadzą szkolenia i sprzedają artykuły. Maja całkiem dobry cennik, na stronce macie...

21 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I think I have never seen such blogs ever before that has complete things with all details which I want. So kindly update this ever for us. Vitamin B1

65 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

You have done a amazing job with you website Vitamins

65 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Hello guys do you know that going through a review of websites will give you much insight about it which you can’t know by simply visiting it,Here is the...

65 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Wg mnie najlepiej na wsi sprawdzi się biznes internetowy, najlepiej ze sklepem stacjonarnym, ale w tematyce, która zainteresuje, chociażby rolników, szczególnie, jeśli w...

121 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Wg mnie najlepiej na wsi sprawdzi się biznes internetowy, najlepiej ze sklepem stacjonarnym, ale w tematyce, która zainteresuje, chociażby rolników, szczególnie, jeśli w...

121 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Prywatny detektyw

Cześć, potrzebny jest mi prywatny detektyw kraków który pomoże mi w pewnych sprawach i zdobędzie odpowiednie dowody. Wiecie może możecie polecić jakiegoś...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Very nice article, I enjoyed reading your post, very nice share, I want to twit this to my followers. Thanks!. Apple Cider Vinegar

65 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018