Franczyzodawcy ustalili

Poniedziałek
22.12.2003
POF odpowiada na potrzeby franczyzodawców, współorganizując Warsztaty dla Franczyzodawców, IV Ogólnopolski Salon Franchisingu. Do grona POF przyłączają się nowe firmy. W 2006 r. zarząd przyjął trzy nowe sieci.
 

Rozwój i zmiany

Na dzień 27 października 2005r. Zarząd POF zwołał Zwyczajne Walne Zebranie Członków. Jedną z ważniejszych kwestii, o której będą rozmawiać Członkowie, jest zmiana statutu, umożliwienie przystąpienia do POF sieciom agencyjnym oraz certyfikowanie najlepszych sieci franczyzowych i agencyjnych należących do Organizacji.

POF objęła patronatem IV Ogólnopolski Salon Franchisingu, który odbędzie się 12-14 października w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki.

O Salonie czytaj na: franczyza.pl.

W czerwcu 2006 r. odbyły się pierwsze warsztaty dla franczyzodawców, w których wzięło udział 140 osób z 90 sieci franczyzowych. Impreza organizowana przez PROFIT system została objęta honorowym patronatem POF. Warsztaty były okazją do wymiany doświadczeń oraz zdobycia wiedzy o tym, jak zbudować sprawny system franczyzowy, jak pozyskiwać franczyzobiorców.

Szansa na sukces

9 grudnia w siedzibie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych spotkali się członkowie POF oraz przedstawiciele firm kandydujących.

Na spotkaniu chętnie mówiono o sukcesach. Przypominano, że to dzięki działaniom POF Sejm wycofał fatalny zapis zakazujący udzielania sublicencji na znak towarowy. Zarząd POF przyczynił się również do uporządkowania terminologii związanej z pojęciem franczyzy. Zaproponowane przez POF terminy: franczyza, franczyzobiorca i franczyzodawca zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Języka Polskiego.

Strategicznym celem Organizacji będzie teraz budowanie dobrego klimatu wokół franchisingu w Polsce. POF chce propagować wysokie standardy dotyczące treści umów franczyzowych oraz udzielania informacji potencjalnym franczyzobiorcom.

Targi na Salonie

W czerwcu 2003 roku POF i firma doradcza PROFIT system wspólnie zorganizowały pierwsze targi franczyzowe w Polsce – Ogólnopolski Salon Franchisingu. W 2004 roku Salon odbędzie się po raz drugi. Prezes Grzegorz Chmielarski zadeklarował w imieniu POF chęć uczestnictwa w II Ogólnopolskim Salonie Franchisingu 2004. POF wraz z firmą PROFIT system wybierze najkorzystniejszą datę i miejsce do zorganizowania targów. O szczegółach poinformujemy niebawem na portalu, w magazynie Franchising Info oraz na specjalnej stronie poświęconej Salonowi: franczyza.pl.

Media nas widzą

POF posiada coraz lepsze kontakty w środowiskach gospodarczych i coraz częściej pojawia się w mediach branżowych i ogólnopolskich. – Teraz większość dziennikarzy z mediów popularnych konsultuje się z nami przed napisaniem tekstu o franczyzie - mówił z satysfakcją Grzegorz Chmielarski, prezes POF i dyrektor działu franczyzy McDonald's Polska. Ponadto POF stale gości na łamach magazynu branżowego Franchising Info. Na portalu franchising.pl Organizacja posiada oficjalną stronę.

Znak jakości

Obszerny plan zadań na 2004 rok przedstawił na spotkaniu Maciej Poniatowicz, dyrektor ds. franczyzy w EF English First. - Ponieważ nazwa organizacji funkcjonuje już publicznie, to teraz potrzebujemy logo, które członkowie POF będą mogli wykorzystywać jako znak jakości budzący zaufanie u biorców – mówił Maciej Poniatowicz. W przyszłym roku Organizacja ma rozszerzyć o kolejnych członków. Plany mówią o trzydziestu nowych firmach. Ma również zostać opracowany regulamin POF oraz zasady jej finansowania.

Plan na 2004 rok przewiduje też stowarzyszenie z Europejską Federacją Franchisingową oraz udział w imprezach europejskich. Polska Organizacja Franczyzodawców ma również pracować na rzecz zwiększania wiedzy o franchisingu w społeczeństwie, tworząc popularne programy edukacyjne.

Przekonać banki

Kolejnym zadaniem dla POF będą rozmowy z bankami, które mają doprowadzić do powstania oferty kredytowej dla firm franchisingowych. - Ograniczona płynność finansowa to często kluczowy problem dla biorców – mówił Marek Szostek, dyrektor sprzedaży adidas Poland. – Dzięki staraniom podjętym przez POF powinna się zmienić "świadomość" banków. Przy okazji może powstać dobry produkt, nieobciążony dużym ryzykiem dla banków.

Kto może przystąpić do POF?

W tej chwili Organizacja liczy kilkunastu członków. Po spotkaniu liczba ta ma szansę urosnąć szybko do kilkudziesięciu. Bojowy nastrój wyczuwalny w wypowiedziach przedstawicieli sieci na pewno szybko nie wyparuje.

Członkiem POF może być osoba fizyczna lub prawna, której istotnym przedmiotem działalności gospodarczej jest udzielanie franczyzy, posiadająca minimum dwóch franczyzobiorców, którzy prowadzą swoją działalność od minimum dwóch lat.

Więcej informacji o Polskiej Organizacji Franczyzodawców na stronie franczyza.org.pl

Joanna Hayder


POPULARNE NA FORUM

Franchising - jak to jest po polsku?

I wish for more updates in future and i was hoping for this informative article and then i found many things from this info. https://www.escortsindwarka.com/ Thanks for your...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2019
Pomysł na biznes - restauracja regionalna

Jak ma się dobrych ludzi to wszystko jest możliwe. Samemu nie trzeba gotować. Trzeba umieć zarządzać.

14 wypowiedzi
ostatnia 17.01.2019
Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Są różne sposoby na zdobycie pieniędzy. Najlepiej jest oczywiście zaoszczędzić, ale to wszystko zależy od wypłaty, jak i od wydatków. Warto też pomyślec o partnerze...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Własny biznes z małym kapitałem

Stosunkowo niewielkim kosztem można uruchomić mobilną myjnię parową. warto zerknąć na greensteam.pl po więcej informacji

124 wypowiedzi
ostatnia 30.12.2018
kolektura lotto

A ja wam mówię że to złodzieje ! ProwiZje rzędu 300-400 zł Zdrpki na których ciągle chcą oszulac, nigdy nie mieliśmy problemu z pracownikami zawsze wszystko się...

13 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018